Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Połączenie drogowe Leśna-Cegielniana

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ogólnie jestem bardzo za przenoszeniem opłat na tych co używają samochodów i w stopniu zaleznym od wpływu na infr. czyli osobówki mało TIRy dużo, nie używam samochodu a myto w podatkach na drogi gigantyczne łożę jak wszyscy po równo, zaiwaniam rowerem tyś km i g z tego mam, płace na drogi taki sam podatek jak wlasciciel firmy spedycyjnej czy inne osoba jezdzaca samochodem, i dodatkowo skladam sie na drogi na ktore mi nie wolno wjechać B-9, ekspresowki czy autostrady. Nie mowiac juz o tym ze na moim wkladzie w podatki na drogi zeruja osoby jezdzace tymi samochodami przez co fikcyjnie zaniza sie im koszt uzytkowania samochodu, doprowadzajac d takiej sytuacji ze latem nie mam jak rowerem wyjechać z redy bo wszedzie wszystko zastawione jest korkiem samochodowym.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

I znowu piszesz głupoty.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

W czym ?
PS: Jeśli opłaty za drogi spłyną na mnie w postaci podwyższonych cen produktów wraz z zmniejszeniem długu publicznego w skutek pokrywania kosztów dróg z bieżących opłat to dobrze. Zapłacę w ten sposób dokładnie za te dobra które wymagały transportu dla mnie konkretnie a nie ogólnie - w sposób sociajlistyczny do wspólnego bagienka.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

ArturB, o Boże...
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

stanie w korku wiedząc, że budują się nowe drogi... jest chyba do zniesienia:)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Arturze widzę, że Twoje poglądy robią się coraz bardziej ortodoksyjne. Jeszcze niedawno pisałeś, że jeździsz samochodem i powtarzałeś jak to dwa razy byś się rozbił na tym szalonym odcinku Mickiewicza-Szkolna a teraz odstawiłeś tą diabelską maszynę? Proponuję zacznij jeszcze jakąś pikietę lub głodówkę żebyś mógł rowerem jeździć po autostradzie bo to przecież jawna dyskryminacja, że wpuszczają tam samochody(w końcu na całym świecie rower to pełnoprawny użytkownik autostrady). A może napisz jeszcze jakieś pismo do naczelnika skarbówki w Wejherowie, że nigdy nie korzystasz z auta czy też autobusu i w związku z tym prosisz o obniżenie podatku dla Twojej osoby? A i tak z ciekawości-załóżmy, że musisz pojechać do Warszawy-dasz radę na rowerze czy może jednak samochodem?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

hehehe.. dobre..
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze: nie używam samochodu a myto w podatkach na drogi gigantyczne łożę jak wszyscy po równo, zaiwaniam rowerem tyś km i g z tego mam.
No widzisz, a masa ludzi płaci podatki na przedszkola i szkoły Twojego dziecka/dzieci, choć sami ich nie posiadają. I też mogą powiedzieć, że G z tego mają :)
Poza tym w kwestii podatków na drogi - masa opłat, które na to idą zawiera się w cenie paliwa. Ty go nie kupujesz, więc siłą rzeczy do dróg nie dokładasz się tak samo, jak użytkownicy aut. Idąc dalej - chcąc nie chcąc też korzystasz z transportu publicznego, bo nie wmówisz mi, że zawsze i wszędzie dojeżdżasz rowerem.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Oprócz roweru ma jeszcze hulajnogę.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

kowalski pisze:Oprócz roweru ma jeszcze hulajnogę.
2 samochody o jakich możesz tylko pomażyć.
Artur
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Salamandra pisze: No widzisz, a masa ludzi płaci podatki na przedszkola i szkoły Twojego dziecka/dzieci
Chodzi do prywatnego.
Artur
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:
Salamandra pisze: No widzisz, a masa ludzi płaci podatki na przedszkola i szkoły Twojego dziecka/dzieci
Chodzi do prywatnego.
Wiedziałam, że taka właśnie padnie odpowiedź :)
Chodziło mi jednak o zasadę życia w społeczeństwie. Ja też się dokładam do tworzonych przez samorządy ścieżek rowerowych, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystam.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ludzie dajcie se na luz i nie róbcie OT.
ODPOWIEDZ