Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

te samochody nie muszą jeździć dalej, one mają dojechać na miejsce bez tamowania ruchu np na Gdańskiej, samochody zjeżdżające do sklepu czy posesji nie powinny zatrzymywać ruchu.
jeśli szersze ulice i więcej pasów powoduje korki to po co budowane są autostrady, wychodzi na to że należy je zlikwidować
nie wiem czy ktoś pamięta ile było nawrotów i możliwości skrętu pomiędzy Rumią a Redą, i jaki był efekt, samochód ustawiony do skrętu czy nawrotu powodował że w rzeczywistości jezdnia ograniczana była do jednego pasa
Dlaczego tak ciężko zjechać z obwodnicy - dla mnie proste bo za wąskie są zjazdy
Proponuję spojrzeć na krwiobieg człowieka i się zastanowić dlaczego działa i o dziwo nie ma korków
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Autostrad nie buduje się w mieście tylko pomiędzy miastami.
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Nad lewo czy prawo skrętami na obwodowej można sie jeszcze zastanowić ale 4 pasy w tym miejscu jakaś paranoja, Reda i tak jest już przecięta ulicą Gdańską. Zabudowa centrum miasta powinna być zwarta i wmiare spójna ze sobą z duża ilością prostych skrzyżowań i dróg osiedlowych.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Dokładnie - lewo czy prawo skręty mają sens - pisałem o tym kiedyś przed otwarciem Biedronki przy Obwodowej i można, a nawet powinno się je zrobić. Można też zrobić szerokie pobocza, ale nie budowa 4 pasów w środku miasta...

Tym bardziej, że planowana jest OPAT, czyli kolejne 4 pasy i generalnie zrobilibyśmy 4 wysepki Pierwsza od Leśnych Tarasów do Buczka pomiędzy Lasem a Leśną Cegielnianą, drugie tereny od dworca PKP do Burger Kinga pomiędzy Leśną Cegielnianą a Gdańską, trzecie Osiedle Przy Młynie, Rumia Centrum, Reda Park pomiędzy Gdańską a Obwodową, czwarte Aquasfera, Ogródki działkowe i dalsze inwestycje pomiędzy Obwodową a OPAT i generalnie gdzie nie chcesz iść to przechodzisz przez 4 pasy, czyli tunel, albo światełka na guziki - miasto w ogóle nie do mieszkania tylko do rozjeżdżania - bez sensu

pasy zjazdowe, pasy pobocza jak najbardziej, ale 4 przelotówki w mieście ( i to w centrum) to przegięcie
stefcio1985
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Wszystko fajnie, tylko OPAT w planowanym wariancie na Ciechocinie jest już, jak dla mnie nierealny. .Patrząc na to, co się dzieje w trójkącie Pucka, Al.Lipowa, Brzozowa, stwierdzam, że Ktoś postradał zmysły, tylko nie wiem Kto? Teren ten został podzielony na działki(są tam już skrzynki z prądem). Może mi Ktoś wytłumaczyć, o co chodzi? No chyba, że gdzieś w kuluarach powstał nowy projekt... Jedyną alternatywą jest poprowadzenie tej drogi przez wysoczyznę Pucką, wycinając hektary Puszczy Darżlubskiej (z resztą, to obszar Natura 2000), więc koszt może być gigantyczny:(.Tylko nie mam pojęcia, w którym miejscu , ta Obwodnica miałaby mieć wyjazd ,te pola na Śmiechowie?. Z drugiej strony, po co właściwie łączyć ją DK 6? Może w ogóle nie tworzyć węzła Ciechocino i puścić ją tylko w kierunku Władysławowa? Mam bujną wyobraźnię, ale aż tak daleko nie sięga... .
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Dziś pojawiła się informacja, że niestety OPAT spadł z planu na najbliższy czas.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

stefcio1985 pisze:Wszystko fajnie, tylko OPAT w planowanym wariancie na Ciechocinie jest już, jak dla mnie nierealny. .Patrząc na to, co się dzieje w trójkącie Pucka, Al.Lipowa, Brzozowa, stwierdzam, że Ktoś postradał zmysły, tylko nie wiem Kto? Teren ten został podzielony na działki(są tam już skrzynki z prądem). Może mi Ktoś wytłumaczyć, o co chodzi? No chyba, że gdzieś w kuluarach powstał nowy projekt... Jedyną alternatywą jest poprowadzenie tej drogi przez wysoczyznę Pucką, wycinając hektary Puszczy Darżlubskiej (z resztą, to obszar Natura 2000), więc koszt może być gigantyczny:(.Tylko nie mam pojęcia, w którym miejscu , ta Obwodnica miałaby mieć wyjazd ,te pola na Śmiechowie?. Z drugiej strony, po co właściwie łączyć ją DK 6? Może w ogóle nie tworzyć węzła Ciechocino i puścić ją tylko w kierunku Władysławowa? Mam bujną wyobraźnię, ale aż tak daleko nie sięga... .
100% prawdy, pomijając fakt, że OPAT zrobi z Redy węzeł tranzytowy, np. Ciechocino będzie z 3 stron otoczone OPATem...
Marcin
Prawie Lider
522 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

suria pisze:Dziś pojawiła się informacja, że niestety OPAT spadł z planu na najbliższy czas.
Gdzie się pojawiła ta informacja? No i z jakiego planu, bo planu jej budowy w najbliższym czasie nie było niestety nigdy...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

W liście planowanych obwodnic do 2020 brak OPATu.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Gajos pisze:W liście planowanych obwodnic do 2020 brak OPATu.
OPAT (planowana) nie jest obwodnicą Redy. Części Gdyni - owszem, całej Rumi -tak. W tych miastach jedynie sie polepszy. W Redzie, a dokładnie w Ciechocinie sie pogorszy, i to znacznie.
Mądrzy ludzie mają trochę czasu, niech coś wymyślą. Ja NIE CHCĘ OPAT w Ciechocinie!!!
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Dyskusja z Aquasfery przeszła na OPAT. Ja też uważam, że obecny planowany jej przebieg w Ciechocinie to porażka. Problem w tym, że na forum się klika, zaś sprawy oficjalne toczą się dalej. Należy coś zrobić w celu oficjalnego zaistnienia ludzi przeciwnych i spowodowania zmiany planów póki jeszcze sprawy nie zaszły za daleko.
Jeśli chodzi o Aqua jestem jak najbardziej za. Pytanie, jakie mi się nasuwa po tym kroku w kierunku powstania nowego miejsca dla Redy i kierowania tam funkcji miejskich to pytanie o kształt miasta i planowany (bądź nieplanowany) jego rozwój.
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Wątek o OPAT jest tutaj: http://e-reda.pl/viewtopic.php?f=22&t=80&p=54267
W tym wątku rozmawiamy o AquaSferze.
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

... a widzieliście jak zap....ą z robotą na budowie aquaparku? Tam naprawdę się dzieje i to sporo. Pracują nawet po zmierzchu
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Z tego co pamiętam to gdzieś pisali że na czas budowy basenów mieli zaprzestać budowy budynków mieszkalnych. Dziś byłem na placu budowy i oprócz budowy kompleksu basenowego trwają także prace nad drugą połowa drugiego budynku mieszkalnego.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ