Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Przebudowa mostu na Kazimierskiej-Obwodowa

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

W trakcie remontu Puckiej też były narzekania na światła . Może to tak ma być? Może ten typ (drogowcy) tak ma Droga jest powiatowa, więc inwestorem nie jest chyba Urząd w Redzie. Raczej Starosta, lub zarząd dróg . Nie znaczy to oczywiście, że burmistrz nie powinien ta sprawą się zająć. Powinien, ponieważ pośrednio i/lub bezpośrednio odpowiada za wszystko , co się dzieje w mieście.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

do paraliżu jeszcze daleko, a czeka się 6 minut, gdyż sygnalizacja jest z 3 stron... ponieważ mieszkańcy ul. Kazimierskiej za mostem, chociaż są w mniejszości, również muszą mieć mozliwość włączenia się do ruchu...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Iwa77 pisze:do paraliżu jeszcze daleko, a czeka się 6 minut, gdyż sygnalizacja jest z 3 stron... ponieważ mieszkańcy ul. Kazimierskiej za mostem, chociaż są w mniejszości, również muszą mieć mozliwość włączenia się do ruchu...
powinni mieć tam światła na przycisk znacznie usprawniłoby to przejazd
inosolan
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

W związku z realizacją inwestycji: „Przebudowa obiektu mostowego wraz ze skrzyżowaniem w ciągu ul. Kazimierskiej i ul. Obwodowej w Redzie” informujemy, że w dniach 24 – 25 – 26 października 2014 r. (piątek – sobota – niedziela), nastąpi całkowite zamknięcie ruchu drogowego na terenie budowy tj. na odcinku od mostu na rzece Reda – ul. Kazimierska na Kanale Łyskim – do ul. Obwodowej.
źródło: http://miasto.reda.pl/2014/uwaga-zamkni ... le-lyskim/
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Przedłużyli o jeden dzień zamknięcia ruchu drogowego na mostku Kazimierska-Obwodowa
Prace potrwają do poniedziałku 27 pazdziernika, a nie jak wcześniej planowano do niedzieli 26 pazdziernika

http://miasto.reda.pl/2014/uwaga-przedl ... obwodowej/
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Major pisze:Przedłużyli o jeden dzień zamknięcia ruchu drogowego na mostku Kazimierska-Obwodowa
Prace potrwają do poniedziałku 27 pazdziernika
To jest po prostu śmiech na sali. Firma Skanska zamyka drogę powiatową na 4 dni bo projektanci i firma wykonawcza nie potrafi zapewnić odpowiedniej technologii do wykonania robót jeden dzień. Kpina. Współczuję osobom, które nie mają dostępu do autobusu.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Trochę przesady w powyższym poście. To nie firma wykonawcza powinna zapewnić odpowiednią technologię zapewniającą szybsze udostępnienie drogi. Wykonawca w zamówieniach publicznych tylko realizuje zaplanowany zakres robót. Jeśli inwestor nie zobowiązał projektanta do tego czy owego, to wówczas podczas realizacji niewiele da się zrobić.
Jeśli do tego dodać narzekactwo na wszystko co się da to problem gotowy. 4 dni braku autobusu pod noskiem to już taki problem? 4 miesiące może bym zrozumiał, ale bez przesady. Fakt, że ruchy na budowie nie są zbyt energiczne, w soboty nie widać ruchu a i po 15-tej też już cicho, ale powtarzam - inwestor nie wymógł wcześniej takich spraw, zatem wykonawca ich nie realizuje.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Być może udałoby się zrobić to szybciej. Nie znamy jednak szczegółowo tego co i jak miało być wykonane. Fakt, pewne niedogoności komunikacyjne powstały, lecz (tak jak pisze Robin) nie będa one trwały długo, a po drugie istnieja alternatywne rozwiazania. Będzie dobrze
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

To nie firma wykonawcza powinna zapewnić odpowiednią technologię zapewniającą szybsze udostępnienie drogi.
projektanci i firma wykonawcza nie potrafi zapewnić odpowiedniej technologii do wykonania robót jeden dzień
Dlatego napisałem, że odpowiadają za to projektanci i wykonawca . Firma wykonawcza może (co często robi) wnioskować do projektanta i zmienić technologię. Projekt wykonano za zlecenie dla gminy miasta Redy i dostarczono do Zarządu Dróg Powiatowych i dlatego będziemy mieli tam kolejny próg zwalniający.

Chcę podkreślić, iż mostek rozkopany jest nie od wczoraj, lecz od co najmniej miesiąca i zamiast sprawnie załatwić sprawę firma Skanska bawi się w kotka i myszkę.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

No cóż, ja przed chwilą wróciłem ze spaceru i mogę napisać, że panowie z firmy Skanska zasuwają jak mrówki - pomimo późnej pory. Nie da się jednak ukryć, że przez wiele dni prace kończono wcześnie i żywej duszy nie było - chyba firma miała w tym czasie ważniejsze prace (czasem mam wrażenie, że kary za niedotrzymanie są wliczone w cenę ). Jutro jednak będzie chyba można przejechać przez mostek, a pobocze i resztę prac mogą zrobić już bez utrudniania ruchu.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Proponuję nieco konkretniej. Widać przecież, że światowa firma nie wykonuje zadania swoimi siłami. Zabiera jedynie zamówienia krajowym firmom następnie wrzucając podwykonawców. Na mostku też pracują miejscowi podwykonawcy. Jednak najwyraźniej termin nie był mocno wyśrubowany, bo pracowali spokojnie. Teraz mają spięcie, więc pracują dłużej. Najważniejsze, że jest już blisko końca.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Robin pisze:Zabiera jedynie zamówienia krajowym firmom ...
Jak to zabiera? A nie wygrywa w przetargach? Oj, mój znajomy, zatrudniony w tej firmie zabierającej zamówienia krajowym firmom pewnie by się obraził...
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

spokojnie - do 16 listopada zdążą otworzyć i przeciąć wstęgę

wybory powinny być co roku - przynajmniej by się coś działo
Majas
Ja tu zaglądam
29 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Ludzie już nie przesadzajcie jak na Polskie realia budowy dróg to i tak poszło to w miarę sprawnie. Teraz tylko się cieszyć z nowego mostku i czekać na połączenie z Auchan
Orlęta Reda !
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Czy ktoś wie dlaczego zrywają nawierzchnię asfaltową sciezki rowerowej przy nowym mostku ?
Nie ten kolor ? mamy za duzo pieniedzy ?
ODPOWIEDZ