Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Osiedle Reda Park a dojazd przez Sportową

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
kamieniarz66
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

W całości zgadzam się z Maximreality, przejechałem Polskę wzdłuż i wszerz i nie spotkałem słupków w połowie ulicy. Mam pomysł, zamknijmy obie ul. i zrobimy biegi przez słupki. Nazwy ul. do tego pasują, ha,ha,ha. Tak na poważnie myślę, że zawsze jest wyjście z każdej sytuacji. Mam propozycję, aby z tych dwóch ul. zrobić jedną ul. jednokierunkową i każdy z mieszkańców z ul. sportowej jak i zarówno z ul. olimpijskiej, będzie musiał zrobić kilkaset dodatkowych metrów. CO WY NA TO???
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1794 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Maximreality pisze:Huherko z kolei nie widzi problemu w tym, ze mieszkancom sportowej zaczely jezdzic samochody pod domami ,ale juz to, ze lesna otworzyli i tam sie zwiekszyl ruch juz przeszkadza - natomiast znaczenie tej drogi dla Małego Trójmiasta jakoś uchodzi jego uwadze .
Podobnie do Ciebie pogodziłem się z tym, że przy mojej ulicy zrobił się większy ruch, tylko że różnica jest taka, że na Sportowej jeździ może 100 osobówek dziennie więcej, na Leśnej 100 więcej na godzinę - tiry, autokary i wszelkiego typu inne pojazdy, trójmiasto i okoliczne powiaty, a nie mieszkańcy Leśnej.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Huherko pisze:... na Sportowej jeździ może 100 osobówek dziennie więcej...
Osiedle Reda Park to docelowo 37 bloków po około 20 mieszkań każdy. Zakładając, że każda rodzina ma tylko 1 samochód, to jest to ponad 700 aut (około 2000 mieszkańców).

Idąc dalej, zakładając, że każdy samochód musi wyjechać z osiedla i w nie wjechać, to rozkładając to na 12 godzin oznacza 120 przejazdów samochodem na godzinę. Oczywiście, nie wszystkie samochody będą jechać ul. Sportową, ale warto zdawać sobie sprawę ze skali.
kamieniarz66
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

ZIGI. Na olimpijskiej jest w tej chwili nieparzysta numeracja i jest nr 43, a więc 22 bloki a w w niektórych blokach jest tylko jedna klatka w której mieści się 12 mieszkań. OK???
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

kamieniarz66 pisze:ZIGI. Na olimpijskiej jest w tej chwili nieparzysta numeracja i jest nr 43, a więc 22 bloki a w w niektórych blokach jest tylko jedna klatka w której mieści się 12 mieszkań. OK???
Napisałem "DOCELOWO", Ok? Powoływałem się na plany dewelopera. W nowych, 16 budynkach będzie po jednej klatce, na które będzie przypadać po 20 mieszkań. I i II etap to 13 bloków 2-klatkowych i 8 bloków 1-klatkowych.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Podobno w przyszłym miesiącu mają rozpocząć się pracę związane z ulicą dojazdową do osiedla Reda Park
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
olenka.s
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

O jaka ulice dojazdowa chodzi? Zrobienie porzadne tej, ktora istnieje, po ktorej jezdza pojazdy Semeko, puszcza je inna droga czy chodzi o jakas alternatywe?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

olenka.s pisze:O jaka ulice dojazdowa chodzi? Zrobienie porzadne tej, ktora istnieje, po ktorej jezdza pojazdy Semeko, puszcza je inna droga czy chodzi o jakas alternatywe?
Chodzi o obecna ulice dojazdowa z Obwodowej na osiedle. Jak to rozwiążą tego nie wiem.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

chyba w końcu zaczną budować ulice Olimpijską do Obwodowej (blisko 137 m)

Wszczęto (na na wniosek Burmistrza Redy) postępowanie w sprawie wydania decyzji na budowę tej drogi.

http://www.pomorskie.eu/res/BIP/Reda/og ... ajecie.pdf
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Semeko rozpoczęło budowę drogi wjazdowej na osiedle Reda Park. W dniach 15-25 września dojazd do osiedla przez ulice Sportową/Tenisową.
Swoją drogą dziwne, że te połączenie normalnie jest zamknięte słupkami. Przecież mieszkańcy nowego osiedla, a jest ich już niemało, mają takie samo prawo korzystać z dróg gminnych jak reszta mieszkańców Redy. Dlaczego jadąc choćby na zakupy do Polo muszą jechać na około przez Obwodową. Dziwne.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

@adameq: Odpowiedź powyżej (połączyłem Twój post z istniejącym wątkiem).
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

10 października ma być gotowy wjazd na osiedle Październik miesiącem zmian na Obwodowej
...Rozpoczęły się remonty ulic Olimpijskiej w Redzie oraz Partyzantów w Wejherowie. Inwestycje nie potrwają długo, jednak podczas prac mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień.

Na ulicy Olimpijskiej powstanie ulica i chodnik, będą lepsze warunki dojazdu. Razem wyremontowane zostanie 136 metrów.

Ulica Olimpijska będzie całkowicie nieprzejezdna do 25 września. Wyznaczono objazdy.

- Zastąpiliśmy wyjazd z osiedla do ulicy Obwodowej poprzez teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przez ten przejazd mieszkańcy mogą wyjechać do ul. Łąkowej, następnie ul. Łąkową do ulicy Obwodowej albo do Gdańskiej - wyjaśnia zastępca burmistrza Redy, Teresa Kania.

Zakończenie prac planowane jest na 10 października....
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/19 ... rowie.html
ODPOWIEDZ