Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

goya pisze:Na 2 i 3 zdjęciu widać zatoczkę w stronę Auchan z Redy, jest za rondem, ale nie na wysokości Moriny. Podejrzewam, że z Auchan będzie też na tej wysokości, bo bliżej Aquasfery nie zauważyłam...
Napisałem na wysokości Moriny, bo ciężko było to inaczej określić, ale oczywiście chodzi mi o ten przystanek co jak będzie się jechało uliczką od Moriny do ronda (wg. googla ul. Adama Mierzejewskiego) to na rondzie pierwszy zjazd w prawo.

Jeśli to jedyny przystanek to słabo trochę... bo miejsce idiotyczne. Powstanie tego przystanku tłumaczyłem sobie tym, że to przyszłościowo, że pewnie kiedyś coś tam powstanie... ale 250 metrów dalej rośnie osiedle na ponad 1500 ludzi oraz Aquapark, 500 metrów dalej stoi osiedle na kilka tysięcy ludzi... to logiczne wydawało się zrobić przystanek, gdzieś na wysokości Aquaparku... a nie w polu, gdzie stoi jeden budynek mieszkalny i kazać ludziom chodzić. Niby nie dużo, ale jednak....

ale na razie nie narzekam, poczekam do końca czerwca i zobaczę jak to będzie docelowo wyglądać...
suria pisze:Ciekawe, czyjego imienia będzie rondo
Na Obwodowej nie nadali imienia, to jest szansa, ze i to rondo będzie bezimienne
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Ciekawe czy puszczą autobus miejski pod sam Auchan,przydałby się!
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

No ciekawe, droga koło Auchan, przystanki na drodze, ciekawe czy autobus pojedzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Ciekawe kto będzie operatorem ewentualnego autobusu, bo nie zauważyłem, aby ZKM Gdynia, albo MZK Wejherowo ogłosiły przetarg na nową linie - ale też nie jest wykluczone, że to przyszłościowo te przystanki budują, a konkretna linia nie jest na razie planowana... ale pożyjemy zobaczymy

Na pewno to goya swoją fotorelacją pokazała, że można przejść suchą nogą od ronda na Obwodowej do Auchan i tym samym zainspirowała mieszkańców, bo wczoraj widziałem sporo ludzi spacerujących tym odcinkiem

Prawie jak deptak
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Sensowne wydawalo by się przedłużenie lini 87 która jezdzi spod dworca w Janowie pod sam Auchan a przed otwarciem aquaparku chyba nie ma większej potrzeby puszczania takiego autobusu. Czyli pewnie jeszcze z rok poczekamy.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

też pomyślałem o tej linii, ale po cichu liczę, że zdarzy się cud i puszczą jakaś linie do Gdyni

87 jest spoko... ale mega na około jeździ i pytanie, gdzie miałaby dojeżdżać (zawracać na rondzie na Obwodowej, jechać do dworca Reda PKP, a może do Rekowa? )

Pożyjemy zobaczymy... najpierw niech otworzą ulicę (koniec czerwca), potem Aquapark (oby w tym roku) i wtedy zobaczymy co to będzie
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

A co z tymi podziemiami, co tam odkryto, 6 km korytarzy - jakoś temat ucichł ?
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

to był żart w ramach prima aprilis
Redzianin od urodzenia
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Linia 17 jeździ obwodową do ulicy gniewowskiej wystarczy przedłużyć trasę pod samo centrum handlowe
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

I wtedy ta linia będzie miała sens bo jak na razie wozi głównie powietrze
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

to byłoby dość dziwne

bo ta linia została stworzona głównie z myślą o tym, aby mieszkańcy Buczka i Gniewowskiej mieli komunikacyjny dostęp do centrum miasta i do dworca PKP, a mieszkańcy centrum do cmentarza.

Jak można przedłużyć tę linie do Auchan, aby zachować idee powstania tej linii?
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:to byłoby dość dziwne

bo ta linia została stworzona głównie z myślą o tym, aby mieszkańcy Buczka i Gniewowskiej mieli komunikacyjny dostęp do centrum miasta i do dworca PKP, a mieszkańcy centrum do cmentarza.

Jak można przedłużyć tę linie do Auchan, aby zachować idee powstania tej linii?
a dlaczego ma się zachować jakakolwiek idea ? - przecież to autobus, a nie walka o niepodległość....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

dlatego, że miasto to nie tylko centrum, ale też pozostałe dzielnice.

Autobus na Buczka to obietnica władz miasta dla mieszkańców. Jak zlikwidują ten autobus to mieszkańcy Buczka znów zostaną bez autobusu o który walczyli tyle lat i ok - mi to wsio ryba.

Tylko trochę to społecznie niesprawiedliwe. Zabierzmy mieszkańcom Buczka autobus do dworca, ośrodków zdrowia bo my chcemy autobus do centrum handlowego

Nie kombinujmy jak komuś zabrać, żeby samemu dostać, tylko starajmy się , aby dostać coś co będzie korzystne dla nas i kogoś jeszcze przy okazji
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:dlatego, że miasto to nie tylko centrum, ale też pozostałe dzielnice.

Autobus na Buczka to obietnica władz miasta dla mieszkańców. Jak zlikwidują ten autobus to mieszkańcy Buczka znów zostaną bez autobusu o który walczyli tyle lat i ok - mi to wsio ryba.

Tylko trochę to społecznie niesprawiedliwe. Zabierzmy mieszkańcom Buczka autobus do dworca, ośrodków zdrowia bo my chcemy autobus do centrum handlowego

Nie kombinujmy jak komuś zabrać, żeby samemu dostać, tylko starajmy się , aby dostać coś co będzie korzystne dla nas i kogoś jeszcze przy okazji
absolutnie się z Tobą Wicek zgadzam - ludzie z Buczka (a mam tam również rodzinę na ulicy Podgórnej, więc nie są mi obojętni) przez całe lata mieli ciężko z komunikacją i ja też jestem za zachowaniem linii dla nich, ale przedłużenie linii jak napisałeś to chyba nie problem i można zmienić tę "ideę" z korzyścią dla wszsytkich
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Tyle ze pozostawienie linii 17 w obecnym kształcie wymusi w ciągu maks roku jej likwidację bo jest skrajnie deficytowa a widok pustego autobusu jest czymś normalnym.trzeba coś z nią zrobić bo jak na razie jej trasą jest mało atrakcyjna
ODPOWIEDZ