Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

nowa inwestycja Semeko - ul. Gdańska

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

"Patoli" to łatwiej chyba spotkac w osiedlach, gdzie sa mieszkania socjalne lub komunalne. W Redzie takich brak. Aby kupic mieszkanie w semeko trzeba mieć pare złotych, a ludzi zwanych tu "patolami" raczej na to nie syać.

A swoją drogą "patol" czy "patyk" to kiedys oznaczało (zargonowo) 1000 zł, ale także wino marki "wino" . Mówiło się "patykiem pisane" :-)))
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Mieszkania socjalne są w Redzie na ul. Leśnej, co wcale nie oznacza, że tam jest "patologia".
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

goya pisze:Mieszkania socjalne są w Redzie na ul. Leśnej, co wcale nie oznacza, że tam jest "patologia".
Nie wiedziałem. Mea culpa.
Z góry przepraszam mieszkańców tych mieszkań. Lokal socjalny nie określa oczywiście "zamiłowań" jego lokatorów. Jednakze w kazdym mieście sa takie miejsca. W Wejherowie to np Wałowa i Klasztorna. W Redzie....och nie bedę pisał, bo moge nie narazić :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Romek pisze: W Redzie....och nie bedę pisał, bo moge nie narazić :)
Oj napisz, będę wiedziała gdzie nie chodzić po zmierzchu ;-)
Jedno takie miejsce znam osobiście - Polna Street w górnym odcinku ;-)
Ale może są jeszcze jakieś inne zakazane rewiry?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

To sie mogło zmienić Salamandro, ale jeszcze parę lat temu w rejonie parku w Ciechocinie i ul. Ogrodowej bywało nieraz nieciekawie.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:To sie mogło zmienić Salamandro, ale jeszcze parę lat temu w rejonie parku w Ciechocinie i ul. Ogrodowej bywało nieraz nieciekawie.
oj tam:) jeśli ja to przetrwał to nie było tak źle 8-)
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Po przejrzeniu tysiąca ogłoszeń z całego 3miasta mam bardzo mieszane uczucia. Okazuje się że w Redzie ceny wcale nie są najniższe!
Nie patrząc daleko Gdynia Chylonia-Leszczynki, stare budownictwo i ceny naprawdę miłe:
1) http://www.rieger.gratka.pl/tresc/397-3 ... 88059c8d,1
2) http://www.rieger.gratka.pl/tresc/397-3 ... 88059c8d,1

Komunikacyjne wygląda to rewelacyjnie- ulica Morska, SKM, trolejbusy...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Od pewnego czasu zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórny można zauważyć, że Reda nie ustępuje dzielnicą Gdyni w cenach... już kiedyś pisałem, że nie tylko cena decyduje o tym, że ludzie przeprowadzają się do Redy...

wracając jednak do tematu to widać, że SEMEKO rozpoczyna kolejny budynek w ramach inwestycji "Gdańska - tuż przy Młynie"... bowiem ogrodzili już teren... ciekawe czy kolejne budynki będą z lokalami usługowymi, czy tak jak dwa pierwsze bez
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

… i to mnie bardzo dziwi że ceny w Redzie są zbliżone, a niekiedy nawet wyższe. Stare budownictwo ma swe minusy, ale i plusy! Można obczaić kto mieszka po sąsiedzku, czy jest patola, jak kreuje się stawka czynszów, komunikacja miejska jest już zbudowana więc nie ma co się modlić aby puścili nam blisko linię autobusową. To co jest największym plusem to wykończona kwatera.
Oczywiście minusem jest to, że są to stare bloki, a więc ich awaryjność wzrasta.
Jeśli ktoś pracuje w Gdyni, Sopocie czy Gdańsku i ma do wyboru Redę a Gdynię to wybierze...? i tu jest dylemat, bo bardzo chwalicie sobie sąsiedztwo, brak patologii (głównie chodzi mi o młodocianych), no ale dojazd do 3miasta trochę słabo wypada...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

nie koniecznie... porównaj sobie dojazd komunikacją miejską z Gdyni Wiczlino, Witomino, Pogórze, Babie Doły, Dąbrowa itd. do np. Gdańska Zaspy... a z Redy... wyjdzie Ci na to samo, albo nawet na korzyść Redy :)

Przykład: Chcę iść dzisiaj na obiad z piwkiem do Sfinksa w Gdyni i jadę komunikacją miejską z Dąbrowy Centrum. Busa mam o 14.25, na miejscu jestem o 14.48 czyli jechałem 23 minuty... z Redy mam kolejkę 14.20 i na miejscu jestem 14.44... czyli jadę 24 minuty... Nie będe porównywał już Wiczlina z Redą... bo z Wiczlina to prawie 40 minut trzeba jechać do centrum Gdyni :P A jak ktoś pracuje w Gdańsku to musi najpierw ze swojej dzielnicy zjechać autobusem do dworca i przesiąść się na kolejkę... w Redzie wsiada w kolejkę i jedzie już bezpośrednio, dlatego tereny przy dworcowe w Redzie tak dobrze się sprzedają... i wielu mieszkańców Redy, traktuje Rede, jak dzielnice Gdyni :)
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Jeśli chodzi o Gdynię to mam na myśli wyłącznie rejon Cisowa/Chylonia/Leszczynki. Dużym minusem jest wyłącznie stare budownictwo i super mikro-balkoniki czego nie ogarniam.
Karwiny i przyległe dzielnice odpadają ze względu na komunikację.
Co do wspomnianej Chyloni i przeległych no to mamy zarówno SKM jak i ZKM...
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

surykatka pisze:Jeśli ktoś pracuje w Gdyni, Sopocie czy Gdańsku i ma do wyboru Redę a Gdynię to wybierze...? i tu jest dylemat, bo bardzo chwalicie sobie sąsiedztwo, brak patologii (głównie chodzi mi o młodocianych), no ale dojazd do 3miasta trochę słabo wypada...
No nie wiem. Gdy się mieszka bardzo blisko linii SKM to faktycznie dojazd jest lepszy, bo Gdynia jest bliżej Gdańska. Ale gdy się mieszka w dzielnicach typu Obłuże, Pogórze, Oksywie albo w drugą stronę Karwiny, Chwarzno czy Dąbrowa czy nawet Witomino, to jest już znacznie gorzej, bo najpierw do SKM trzeba zjechać autobusem. Ja z Redy do Gdańska jadę o wiele krócej, niż moja koleżanka jadąc z Oksywia. Z kolei nowe budownictwo powstaje raczej na obrzeżach miast, niż w centrum czy przy linii SKM. Stąd chociaż ceny mieszkań porównywalne, to dojazd już niekoniecznie.
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

W Gdańsku sytuacja wygląda podobnie. Zaspa czy Przymorze to stare wieżowce położone blisko linii „metra” i ceny dość wysokie 6-7 tys. zł za metr. W przypadku bocznych dzielnic- Karczemki, Kokoszki to już sporo poniżej 5'000 zł/metr. Ostatnim hitem stało się sąsiedztwo Szadółek a cena za metr to już nawet 4000 zł- trzeba jednak pamiętać że obok wysypisko śmieci.
Fajnie że ceny się bardzo uspokoiły w stosunku z tym co było 3-4 lata temu. Można przebierać, wybrzydzać... Co do Redy strasznie mnie martwi brak połączenia rumskiej ulicy Kosynierów z redzką Obwodową. Oczywiście trzeba by było dorzucić większą częstotliwość SKM i byłoby naprawdę super, bo ilość marketów jest naprawdę extra!

Dziś w Radiu Gdańsk pojawiła się reklama osiedla w Rumi- centralnie przy dworcu. Zobaczymy jak to cenowo wypadnie...
Video: http://youtu.be/Nadu83NNl9k
paulina.s
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Drodzy sąsiedzi z ulicy Gancarskiej. Jeżeli chcecie mieć dobre relacje z pozostałymi sąsiadami, bądźcie ludzcy, jeżeli coś Wam przeszkadza, to przyjdźcie i powiedzcie o tym, a nie wzywacie policję, bo dzięki swojemu zachowaniu powodujecie, że człowiek zamienia się w złośliwca, wyłączanie prądu także jest niemile widziane. W nowym bloku oczywistym jest, że na początku będą robione tzw. "parapetówki", ale to wiecznie trwać nie będzie . Pozdrawiam Sąsiadka
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

to takie typowo polskie
jak ja robiłem parapetówkę to super... ale jak sąsiad... a to już nie ładnie
Jak ja robiłem wykończeniówkę i wierciłem... to wiadomo tak trzeba... ale jak sąsiad... a to zły człowiek itd

ale jak ktoś może Wam wyłączyć prąd? Bo tego nie skumałem za bardzo

A te parapetówki to już z tego drugiego budynku, co oddany jest dwa miesiące szybciej? Czy jeszcze z tego pierwszego mniejszego?
ODPOWIEDZ