Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

nowa inwestycja Semeko - ul. Gdańska

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

surykatka pisze:Ceny gołych mieszkań są po prostu rewelacyjne. Przeraża mnie trochę ciąg komunikacyjny- czyli ciężko się jedzie do/z Gdyni autem. Pociągi też bez rewelki- poranne kursy nabite uczniami.
Z tego co pamiętam, dobrych kilka lat temu było też sporo patoli wokół dworca PKP i Biedry na Łąkowej :/ liczę że to się zmieniło...
a to już musisz sobie sama rozważyć czego oczekujesz...
ja zanim kupiłem mieszkanie przyjeżdzałem do Redy o różnych porach dnia i sprawdzałem czy będzie ok.
Co do ciągu komunikacyjnego, to fakt, że latem autem bez rewelki... ale już z tą nabitą SKMką to trochę chyba przesada... bo pomijając fakt, że do września jest idiotyczny rozkład jazdy (w związku z remontem) to od września wraca rozkład, gdzie sporo SKMek startuje z Redy... więc spokojnie siedzące sobie znajdziesz :)

na szczęście nie znam tej Redy, którą Ty pamiętasz... mnie właśnie urzekło w Redzie to, że tu praktycznie nie widać "patoli" w porównaniu z Gdynią, czy nawet Rumią. Przynajmniej ja nie widzę i odpukać czuje się tutaj bardzo bezpiecznie, w ogóle obserwuje tutaj większą kulturę niż w Gdyni/Rumi... ale to może dlatego, że nie nosze torebki :)

Przyjedż i sama zobacz :)
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Wielkie dzięki za masę podpowiedzi i opinii.

Zgodnie z poradą przyszła pora na odwiedziny Redy a konkretnie okolicy 5-piętrowego bloku Semeko przy Gdańskiej.
Biedronka- 100 metrów, Lidl- 400 metrów, pkp- 800 metrów. WIELKI PLUS!
Trochę mnie dziwi, że Semeko nie zrobiło połączenia dla ciągu pieszych z chodnikiem wzdłuż Krajowej Szóstki (ul. Gdańska). Trochę mi się nie podoba także bezpośrednio sąsiedztwo myjni samochodowej.

Pojawiły się jednak kolejne pytania
1) Co będzie od południowej strony gdzie aktualnie znajduje się łączka. Kolejny blok Semeko?
Obrazek
Obrazek

2) Czy pomiędzy budowanym blokiem Semeko a Lammexe powstaną bloczki czy raczej domki, bo uzbrojenie działek wskazuje że będzie to kilka budynków.
Obrazek

3) Sąsiadujący blok Semeko ma jakieś nietypowe odrapania. To jednostkowa sprawa czy norma że się budynki psują tak szybko?
Obrazek

I na koniec mała uwaga, a raczej bolączka że z peronu kolejowego (gdzie odchodzi SKM) nie ma zjazdu dla wózków.
Obrazek

Jakby zbudowali tajną ulicę za Auchenm (Kosynierów w Rumi) to dla mieszkańców byłaby niezła ucieczka przed kursami.
Co do SKM to pamiętam że poranne kursy (godz. 6-7) były nabite po brzegi (pociągi jadące ze strony Wejherowa). Podobnie wygląda sytuacja w drugą stronę- jak się trafi na pociąg do Lęborka to w Gdyni Głównej nie da rady w ogóle wsiąść.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Pociąg 6,48 z redy zawsze miejsce siedzące, z powrotem jest pełniej ale bez przesady da się wejść, samochód ok ale faktycznie nie w godzinach szczytu i dniach plażowych
julik
Znam to forum
112 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ja też się pytam gdzie podjazdy dla wózków!!! windy nie wymagam ale zjazd z Gdańskiej jest ale podjazdu na perony już nie !!!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

surykatka - na pierwsze pytanie to może pomoże Ci wizualizacja SEMEKO http://oferta.semeko.pl/u/adv/gallery/277.jpg Deweloper planuje na "łączce" wprowadzić jeden mały budynek i parking
julik pisze:Ja też się pytam gdzie podjazdy dla wózków!!! windy nie wymagam ale zjazd z Gdańskiej jest ale podjazdu na perony już nie !!!!
Przypuszczam, że za zejście z ulicy Gdańskiej odpowiada Zarząd Dróg i Zieleni albo miasto, a za wejście na perony już niestety PKP :(
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Dziękuje za pomoc.
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ja z Redy bym się nie wyprowadzał. Do trójmiasta w miarę blisko, okolice spokojne. Również uważam, że w trójmieście można spotkać większą patologię.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Te obdrapania na bloku, to może pozostałości po gradobiciu, które było dwa lata temu. Dużo bloków wygladało podobnie.
maan
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

antek pisze:Ja z Redy bym się nie wyprowadzał. Do trójmiasta w miarę blisko, okolice spokojne. Również uważam, że w trójmieście można spotkać większą patologię.
Zupełnie nie trafione stwierdzenie, tzw. patologię można spotkać wszędzie ,wcale nie większą w trójmieście niż w Redzie,i choćby przykład pijaczków zaczepiających ludzi pod Lidlem, to samo jest w Gdyni, Gdańsku,i w Redzie. Jestem byłym mieszkańcem Redy, wyprowadziłem się do Gdyni i jak wszystko to kwestia gustu, jednemu będzie odpowiadać Reda, innemu Gdynia. Mi podobało się w Redzie ,ale niestety do czasu,pomijając wygląd dworca PKP, rozbudowa i zabudowa wszelkich możliwych wolnych terenów miasta, powoduje ,że Reda traci powoli swoje główne walory tj. spokoju, ciszy i niskiego zaludnienia. Deweloperzy robią to samo co w Gdyni , Gdańsku, wykorzystują każdą wolną powierzchnię na stawiania bloków, więc różnica pomiędzy mieszkaniem np. w Gdyni, czy Redzie jeśli ktoś szukał ciszy , spokoju ,pomału zanika. Jedno jest pewne, że z pewnośćią każdy znajdzie jakiś plus, czy minus :)
Dodatkowo ceny mieszkań w Redzie wcale nie są niższe od tych w Gdańsku, Gdyni , kwestia lokalizacji i metrażu.
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Boje się jednak, że właśnie rozbudowa miasta źle wpłynie na dalsze losy spokoju i ciszy. Aktualnie do Redy wprowadza się wiele młodych rodzin, tak więc nowa patologia wyrośnie nam za jakieś 7-10 lat, gdy dzieciarnia podrośnie i zacznie biegać z tasakami. Osobiście nie boje się tych żurków co pod Lidlem na wino zbierają. Moim zdaniem oni są nie groźni. Obawiam się właśnie tych małolatów co będą świrować bandziorów!

maan- przeglądając ofertę mieszkań w Gdyni i Gdańsku rzeczywiście można znaleźć tańsze oferty jak w Redzie czy nawet Wejherowie! Choćby Osiedle Cytrusowe http://www.eurostyl.com.pl/osiedlecytru ... okali.html gdzie metr nowiutkiego mieszkania kosztuje 4000 zł!!!
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

surykatka pisze:...nowa patologia wyrośnie nam za jakieś 7-10 lat, gdy dzieciarnia podrośnie i zacznie biegać z tasakami. ...
Czy to nie aby przesada? No i w zasadzie nie na temat, czyli nie dotyczy nowej inwestycji na ul. Gdańskiej.
Na marginesie, patologie nie biorą się z rozwoju miasta, a ze społecznych problemów, jak np. alkoholizm, bezrobocie. Ale to temat na odrębny wątek.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

surykatka pisze:Boje się jednak, że właśnie rozbudowa miasta źle wpłynie na dalsze losy spokoju i ciszy. Aktualnie do Redy wprowadza się wiele młodych rodzin, tak więc nowa patologia wyrośnie nam za jakieś 7-10 lat, gdy dzieciarnia podrośnie i zacznie biegać z tasakami. Osobiście nie boje się tych żurków co pod Lidlem na wino zbierają. Moim zdaniem oni są nie groźni. Obawiam się właśnie tych małolatów co będą świrować bandziorów!

maan- przeglądając ofertę mieszkań w Gdyni i Gdańsku rzeczywiście można znaleźć tańsze oferty jak w Redzie czy nawet Wejherowie! Choćby Osiedle Cytrusowe http://www.eurostyl.com.pl/osiedlecytru ... okali.html gdzie metr nowiutkiego mieszkania kosztuje 4000 zł!!!
Ale osiedle cytrusowe nie jest w Gdańsku tylko na Kowalach i dojazd do centrum zajmuje tam w godzinach szczytu ponad godzinę czyli tyle co Skm do Redy :D
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

surykatka pisze:Aktualnie do Redy wprowadza się wiele młodych rodzin, tak więc nowa patologia wyrośnie nam za jakieś 7-10 lat, gdy dzieciarnia podrośnie i zacznie biegać z tasakami. Osobiście nie boje się tych żurków co pod Lidlem na wino zbierają. Moim zdaniem oni są nie groźni. Obawiam się właśnie tych małolatów co będą świrować bandziorów!.
Nie przesadzasz? Skąd pomysł, że młode rodziny, które wprowadzają się do Redy, to zaczątek nowej patologii? Przecież to normalni, zwyczajni ludzie. Pewnie, że nie można wykluczyć, że wśród nich nie znajdzie się paru "odmieńców", ale tak samo nie można tego wykluczyć patrząc na każdą inną młodą rodzinę, niekoniecznie redzką.
To, co napisałaś, jest bardzo krzywdzące.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Ale podejście.... nie można zakładać od razu patologii, pewnie że w tak dużej nowej grupie mieszkańców zdarzy się pewnie jakiś przypadek zły. Może spójrz na to z innej strony tzw "patologia" jak piszesz raczej by nie dostała kredytu na mieszkanie - to tak patrząc z innej strony
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

surykatka pisze:Boje się jednak, że właśnie rozbudowa miasta źle wpłynie na dalsze losy spokoju i ciszy. Aktualnie do Redy wprowadza się wiele młodych rodzin, tak więc nowa patologia wyrośnie nam za jakieś 7-10 lat, gdy dzieciarnia podrośnie i zacznie biegać z tasakami. Osobiście nie boje się tych żurków co pod Lidlem na wino zbierają. Moim zdaniem oni są nie groźni. Obawiam się właśnie tych małolatów co będą świrować bandziorów!
A Ty to tak serio? Czy to żart, bo aż wierzyć mi się nie chce w to co czytam.. Masakra..
ODPOWIEDZ