Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Ryś
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Byłem dzisiaj przy budowie pierwszego budynku. Postawili już jedną kondygnację a obok wykopali już dziurę na następny.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ryś pisze:Byłem dzisiaj przy budowie pierwszego budynku. Postawili już jedną kondygnację a obok wykopali już dziurę na następny.
Przepraszam, o jakim budynku Pan mówi?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

wydaje mi się, że mowa tu o osiedlu nad rzeka
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

mowimy o boisku które ma być budowane przy szkole nr 2 i dodze od tej szkoły która prawdopodobnie powstaje. Czytał pan wcześniejsze wpisy?
ewelina2424
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ja przechodze tamtendy codziennie na kolejkę, a dzisiaj okazło się, że zamknęli przejście więc trzeba będzie jakąś inną trasę wymyślić.
A jeżeli chodzi o to boisko to też zastanawiałam siękiedy w końcu rozpoczną coś z tym robić, no i chyba się doczekałam.
Zastanawiam się tylko nad jednym, czy to boisko i plac zabaw będzie ogrodzony ? A zmierzam do tego, żeby nie mogli tam wchodzić posiadacze psów ze swoimi pociechami. Ja mieszkam w Redzie od niedawna i nie mam dzieci ale też nie mam nic przeciwko psom ale nie mogę strawić jak setki "szczęśliwych" posiadaczy piesków wyprowadza ich na spacerki, no i jak to piesek, w jednym miejscu posiusia, w innym zrobi kupkę, a potem dzieci idą tam się bawić. przy moim bloku znajduje się taki brzyblokowy plac zabaw ale coraz mniej dzieci tam chodzi, bo co róż natyka się na przeszkody. Myślę, że jest to zasadniczy problem Redy. Gmina powinna bardzo się nad nim zastanowić i wykombinować jakieś rozwiązanie. Może wytyczyć jakieś tereny gdzie z pieskiem będzie można spokojnie wyjść, albo wymóc na właścicielach sprzątanie po swoich pociechach.
Aż się włos jeży na głowie jak się pomyśli, że teraz wybudują nowe boisko z placem zabaw, a na około ładna trawka i to wszystko też zostanie "zasmrodzone".
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Na stronie UM pojawił się majowy biuletyn. Trochę późno, niektóre informacje zdążyły się już zdaktualizować.

W biuletynie pan Burmistrz przedstawił "STAN REALIZACJI INWESTYCJI W REDZIE W ROKU 2008". Warto zerknąć.
Niestety brakuje szerszej informacji w sprawie boisk przy SP nr 2.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

troche to skomplikowane, ale postaram sie polapac w owych planach
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Legenda mogłaby być razem z planem byłoby trochę łatwiej. Ale tak patrząc pobieżnie zapowiada się niezła inwestycja.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

mogli by zrobić jakąś makietę;)
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

No pięknie, pieknie....i amfiteatr ma być. Z pewnościa policzono ile będzie kosztowała budowa oraz utrzymanie.
To nie ta strefa klimatyczna. Na 2-3 miesięcy w roku chyba się nie opłaca budować stałej sceny. A ileż to imprez można zorganizować w tym amfiteatrze?
Już nie wspomnę o zamiłowaniach "przyszłości narodu" do niszczenia wszystkiego, co stanie na ich drodze. To by musiało być betonowe i pod wysokim napięciem....
Czy wynajęcie przenosnej sceny na poszczególne imprezy nie jest tańsze? Pytam, bo nie wiem. Może tak, może nie...
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Nie ma być taniej.
Ma być drogo i betonowo najlepiej z przecięciem wstęgi i tablicą, że to dar Berlina ups! UE.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

A ja znów o pieniadzach. w końcu to moje też. Jestem pewny, że policzono, ile bedzie kosztował jeden koncert po doliczeniu kasztów budowy i esploatacji amfiteatru.
Widzieliście amfiteatr w Wejherowie po każdej zimie? Obraz nędzy i rozpaczy.
Gdynia może wytrzymać bez amfiteatru, Gdańsk też. Duże imprezy odbywaja sie na płaskim terenie.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Pewnie masz rację. Amfiteatr to obiekt kosztowny tak w wykonaniu, jak i utrzymaniu, a imprez napewno będzie niewiele. Mimo, że teren wydaje się dogodny do tego celu, to chyba szkoda na to kasy.
To wciąż projekt i warto zgłaszać swoje uwagi. Nie wiem czy radni czytają akurat to forum, więc proponuję zgodnie z sugestią p. Jurka zgłosić to na forum MTK. (Mam nadzieję, że admin nie da mi bana za to :D )
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2882 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

darus pisze:...Nie wiem czy radni czytają akurat to forum...
Spokojna głowa, czytają. I nawet momentami się wypowiadają... choć ostatnio coś nie bardzo.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Nie wiem czy to jest dobry temat ale Semeko zaczęło umieszczać historię miast Redy przy gablotkach koło kościoła św. Antoniego.
ODPOWIEDZ