Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Reda planuje połączyć 12 marca z Wejherowską i przy okazji chcą strzelić ścieżkę rowerową
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/20 ... jnego.html
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:Reda planuje połączyć 12 marca z Wejherowską i przy okazji chcą strzelić ścieżkę rowerową
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/20 ... jnego.html
Jeśli to wypali, to będzie to jedna z najbardziej trafionych - moim zdaniem - inwestycji w tych okolicach Przecież nawet autobus mógłby tamtędy jeździć z pętli na 12 marca i wysadzać ludzi przy SKM Pieleszewo. Jaka oszczędność czasu.
Trzymam kciuki, żeby to się nie okazało tylko kaczką dziennikarską
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Brawo! Świetny pomysł. Moze jeszcze władze Redy i Wejherowa sie dogadaja i wspólnie wybuduja drogę łączącą te dwa miasta. Mam na myśli przedłuzenie 12-go marca i tę w Wejherowie (nie wiem jak sie nazywa)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Ciekawe co na ten pomysł stajnia - obecnie jadąc ul. Rzeczną i piaskowym przedłużeniem ul 12go marca można natknąć się na wędrujące tamtędy konie, jak oni chcą to z takim rozmachem zrobić to ciekawe jaki będzie tego konsensus.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Na stronie UM jest fotoreportaz z "symbolicznego" uruchomienia sygnalizacji swietlnej na rogu Łakowej i Obwodowe.
Kilkanascie osob zostawiło swoje miejsca pracy po to aby marznąc zrobić "pstryk" Póxniej jak widać pan burmistrz podjął kawą
Cóż to za wydarzenie? Włączenie swiateł trzeba tak celebrowac. Przecież czas tych kilkunastu osób ma wymierna wartość.
Pojechali, wymarzli, pstrykneli, kawę wypili, podatnicy zapłacą. widziałem tam chyba nową Starostę (starościnę?)

Załóżmy, że zajęło im to dwie godziny. Stawka godzinowa kazdego z nich nie jest mniejsza niz 15 zł. mozna chyba przyjąc, że łącznie "popracowaki" za 300 zł Można za te pieniadze zrobic kilka paczek dla biednych dzieciaków.

PS Ja juz wysłałem swoją paczke.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

A ja nie widzę w tym żadnego problemu - byli tam w ramach wykonywania obowiązków służbowych, a jednym z tych obowiązków jest poprawa bezpieczeństwa w ruch drogowym miasta Reda. Ja zresztą nie widzę tam żadnej "celebry" - cieszą się ludzie, że będzie mniej wypadków w tym miejscu i tyle - a zdjęcie pamiątkowe to chyba niezbyt duży problem ?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

w tym, że jak to Romek napisał "zostawili swoje miejsca pracy, aby... zrobić pstryk" to ja też problemu nie widzę, bo w większość mają funkcje reprezentacyjne, więc raczej wydobycie, czy produkcja przez to się nie osłabi

ale nie ukrywam, że też mnie rozbawiła sesja fotograficzna z okazji uruchomienia sygnalizacji
Jeszcze bym zrozumiał jakby to było otwarcie mostku na Kazimierskiej, albo Ronda na Łąkowej zamiast sygnalizacji... ale uroczyste uruchomienie sygnalizacji to dla mnie zabawne... ale jak wspomniałem we wstępie nie przeszkadza mi to
Robin
Częsty Bywalec
471 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Jest to trochę komiczne. O ile rozumiem reprezentacyjne funkcje burmistrza (zresztą on akurat wizytuje osobiście każdą chyba inwestycję w mieście jeszcze podczas realizacji), o tyle kiedy na otwarciu pojawia się za dużo "ojców sukcesu" robi się śmiesznie. Przyznam jednak, że widziałem w tym kraju absurdu dużo więcej dużo bardziej zabawnych podobnych sytuacji. O irytującej roli niektórych uczestników takich imprez lepiej nie wspominać.
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Huherko pisze:Ja ostatnio byłem zgłosić moją uwagę w UM i dowiedziałem się, że UM najpierw zleca firmie projekt pasów, a potem dopiero otrzymawszy projekt zleca innej firmie malującej pasy wykonanie wcześniejszego projektu, wnioskuję więc, że ktoś oglądał mapy z tym projektem i widział tę sytuację no i ją zatwierdził więc chyba raczej Twoje pytanie powinno być skierowane do tego, co swojego "grafa" złożył przy odbiorze projektu.
Masz rację chyba bede musiał to zgłosić do tegoż "grafa" Czy włodarze byli oslepieni tą sygnalizacją czy blasiem fleszy i nie widzieli że te pasy są źle namalowane. Przecież już widzę jak samochody które wjeżdżają do firmy stel czy do stacji kontroli pojazdów łamią prawo ruchu drogowego a wystarczyło zrobić linię przerywana w tych miejscach .
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Moim zdaniem ta krzyzowka ma jeszcze jedną wadę która objawi się w najbliższym czasie wypadkiem. Jadąc obwodowa w kierunku mostku, mamy zielone, skręcamy w Łąkowa i zielone światło wcale nie daje nam pierwszeństwa bo z naprzeciwka też mają zielone. Moim zdaniem powinna tam być sygnalizacja kierunkowa, czyli mamy zielone do skrętu ale z naprzeciwka mają czerwone
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Zeby można by bezkolizyjnie skręcić w lewo musiało by być drugie swiatło .Trzyfazowa sygnalizacja utrudniała by mocno ruch.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

redziaczki, masz zielone światło ale nie w postaci strzałki tylko bez oznaczenia - to oznacza, że możesz jechać prosto, bądź skręcać po przepuszczeniu innych, którzy równolegle mają także zielone światło.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

kowalski pisze:Zeby można by bezkolizyjnie skręcić w lewo musiało by być drugie swiatło .Trzyfazowa sygnalizacja utrudniała by mocno ruch.
Zgadzam się. Taki warunkowy skręt w lewo jest często spotykany i już lepiej, żeby zostało tak, jak jest.
Najlepiej było, jak się świeciły awaryjne - wtedy ruch przebiegał chyba najpłynniej.

Z pewnością przebudowa skrzyżowania przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, ale drożności to ona nie usprawni. Szkoda, że tym miejscu nie zrobiono ronda. Pewnie z jakiegoś powodu nie było takiej możliwości (brak miejsca, koszty?), ale mimo wszystko uważam, że tam powinno być rondo.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Apropos sesji fotograficznej, od jakiegoś czasu światła na Puckiej zaczęły pulsować na pomarańczowo. Pewnie za jakiś czas je odpalą i będzie kolejna okazja do fotki z sygnalizatorem xD
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Huherko pisze:Apropos sesji fotograficznej, od jakiegoś czasu światła na Puckiej zaczęły pulsować na pomarańczowo. Pewnie za jakiś czas je odpalą i będzie kolejna okazja do fotki z sygnalizatorem xD
Czy tam jest wszystko ok z bezkolizyjmym ruchem?

Tak sie teraz zastanawiam, czy developerzy tez organizuja takie sesje foto wraz z poczęstunkiem z okazji oddanych bloków, czy mieszkań.

Ja przyznam, że napiłem sie gorzałki z wykonawcą, inspektorem nadzoru gdy na moim domu zawieszono wiechę. Tyle tylko, ze to ja byłem fundatorem, i w dodatku nastepnego dnia....łeb pekał
ODPOWIEDZ