Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

uuu w sezonie zamknięcie tego przejazdu może być trochę ryzykowne, ale pożyjemy zobaczymy

i wracając do hali tenisowej

potwierdzenie na stronie MOSIRu - jest nawet jedno zdjęcie http://www.mosir.reda.pl/page/nowa-hala ... r-552.html
Nowa hala tenisowa w MOSiR REDA!

Dobre wieści dla tenisistów i nie tylko!!!! Nowa hala tenisowa w MOSiR REDA! W tych wakacjach zostanie otwarta hala tenisowa z nową nawierzchnią ze sztucznej trawy. Dzięki niej jesien i zime będziemy mogli spędzić z tenisem i ciekawymi turniejami. Już wkrótce zapraszamy:)))
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Następny kort
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Nie wiem czy to dobry temat, ale... apropo inwestycji... od dnia wczorajszego zauwazylem wysyp slupow informacyjnych z logiem miasta Reda;) Jak narazie 4, w tym jeden pod mym oknem wiec bede na biezaco;)
Mamo.... bo się potnę !!!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Mazur pisze:Nie wiem czy to dobry temat, ale... apropo inwestycji... od dnia wczorajszego zauwazylem wysyp slupow informacyjnych z logiem miasta Reda;) Jak narazie 4, w tym jeden pod mym oknem wiec bede na biezaco;)
a propos "apropo" ....ale to z pewnościa to literówka
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

nie nie, to moj blad;) ale slupy stoja:)
Mamo.... bo się potnę !!!
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Mnie cieszy kryty kort, moze nie dowala kosmicznych cen na zimę...

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

A przeglądając Redzkie inwestycje w miniony weekend
to najlepiej sytuacja wygląda na budowanym mostku,
widać wyraznie postęp robót minionego tygodnia

przy skrzyżowaniu Obwodowej z Łąkową po za jednym wykopem
...chyba kanalizacji deszczowej, to szału nie ma.

na terenach planowanego połączenia Morskiej - Kosynierów
... dwa tygodnie temu wycieli pare drzew , a teraz cisza.

za to ul.Rolnicza doczeka się utwardzonej nawierzchni,
tuż przy wjezdzie z ul.Obwodowej (vis a vis Olimpijskiej)
stoją na paletach płyty JUMBO, sądząc po ilości to na razie na ok.200 metrów
ale prace zapewne będą podzielone na etapy.
mar1975
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Fajna inicjatywa poprawa skrzyżowania Obwodowa łąkowa i modernizacja mostku ulicy Kazimierskiej - Moim skromnym zdaniem należało by tą inicjatywę rozszerzyć i połączyć ten nowy mostek z ulicą Rekowską w Redzie - Patrząc od strony ulicy Kazimierskiej jest tylko kilka zabudowań a potem pola i tak dochodzimy do nieistniejącego mostu na rzece Reda a potem polnej drogi do skrzyżowania Al. Lipowa Rekowska. a ulicą Rekowską prosto na Puck itd. Wtedy ulica Obwodowa naprawdę mogła by się nazywać Obwodową Bo omijało by się całą Redę i Rekowską Górkę. Patrząc na koncepcję OPAD po takiej modernizacji można by tam zrobić dodatkowy węzeł w kierunku na Puck co odciąży węzeł Opad przy ulicy Puckiej. A inwestycja taka wydaje się być znacznie tańsza i szybsza w realizacji niż gigantyczne przedsięwzięcie OPAT. nie oszukujmy się Opat jeśli powstanie to tak jak inne wielkie inwestycje będzie obarczony jakimiś aferami i opóźnieniami. No tak już w naszym kraju jest.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wybacz mar1975 ,ale niestety nie mogę być "ZA" Twoim pomysłem co do przeniesienia
całego ruchu samochodowego w kierunku półwyspu przez ul.Obwodową.
Co prawda w latach 70 tych ówczesne władze PRL miały taki plan by puścić ruch Obwodową
i dalej właśnie przez Rekowo, ale 30/40 lat temu inaczej wyglądał plan zagospodarowania.
Przecież dzisiaj od ul.Gdańskiej po ul.Obwodową to jedno centrum, i dzieli je zaledwie 200-500 m.
Jaki sens pchać ''korki" w teren bardziej zabudowany
Gdzie właśnie chcemy wyeliminować je, i przenieś po za miasto.
Może i by to usprawniło ruch głównie turystyczny ,ale zadowoli to tylko turystów, nie nas !
Jestem przekonany że 99% mieszkańców, plus ja mieszkaniec ul.Obwodowej
nie zgodziło by się na takie rozwiązanie.

Puki co trzeba czekać na ten OPAT jak na zbawienie,
dobrze że Droga Kaszubska dostała decyzję środowiskową, potem przetargi, umowy, itd.
to pocieszające że za 5 lat może ruch trochę się zmniejszy, może ?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

A ja generalnie rzecz biorąc popieram mar1975. Choć nie wiem za bardzo jak ten ruch skierowac na ul. Rekowską. no, ale od tego są fachowcy.
W latach 70 nie było raczej mowy o Obwodowej. Wtedy budowano obecna "6" Obwodowa powstała (lata 80) w związku z budowa osiedla dla budowniczych "jadrówki" O ile dobrze pamietam (nie mam pewności) to ta ulica miała przebiegać ul.Kazimierską i łączyć sie z Pucką. Chyba między Lipową a Długą.
wiele razy o tym pisałem OPAT spowoduje, że w Ciechocinie powstanie ogromniasty węzeł komunikacyjne, a więc ruch nie zostanie wyniesiony za miasto, a raczej odwrotnie. zostanie przeniesiony w inne miejsce miasta.
Major, mieszkasz przy Obwodowej, więc rozumiem Ciebie. Nie chciałbyś, aby tam jeździły samochody. ale one bedą tam jeździły, i to coraz więcej. Gdy wybudują połączenie z Rumią, to ruch znacznie wzrośnie.
Też mi sie to nie podoba. Mieszkam w Ciechocinie i jeszcze niedawno ul Kazimierska, Brzozowa, Nowa były spokojnymi ulicami. Nic na to nie poradzę. Samochodów przybywa...

a OPAT jest ok, pod warunkiem, że to, co ma byc w rejonie Wiejskiej bedzie gdzieś za rekowska górką
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Czyli żartując:
- Jesteś za, a nawet przeciw !
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Major pisze:Czyli żartując:
- Jesteś za, a nawet przeciw !
w samej rzeczy
Robin
Częsty Bywalec
471 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Bardzo ciekawe jest stwierdzenie o wyprowadzeniu ruchu poza "teren zabudowany" . Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Cała Reda z południowego brzegu rzeki jest "za" bo OPAT faktycznie omija bloki. Rozwala za to Ciechocino wbijając się brutalnie w zabudowę jednorodzinną i pomiędzy mniejsze osiedla wielorodzinne. Jak to się ma do omijania zabudowy?!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Robin pisze:Bardzo ciekawe jest stwierdzenie o wyprowadzeniu ruchu poza "teren zabudowany" . Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Cała Reda z południowego brzegu rzeki jest "za" bo OPAT faktycznie omija bloki. Rozwala za to Ciechocino wbijając się brutalnie w zabudowę jednorodzinną i pomiędzy mniejsze osiedla wielorodzinne. Jak to się ma do omijania zabudowy?!
Otóż to, otóż to....
A domy większe i mniejsze nadal w tej okolicy powstają. Będzie się działo
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Romek pisze: A domy większe i mniejsze nadal w tej okolicy powstają. Będzie się działo
Piszecie tak jakby OPAT już miał powstawać ale żadne decyzji jeszcze nie ma i się na nią nie zanosi.
reda29
ODPOWIEDZ