Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

dracul pisze:Informacja bardzo dobra, ale czy Auchan się wywiąże z zobowiązań ?? Doświadczenia z innych francuskich punktów sprzedaży [nie tylko Auchan] raczej sugerują przedłużanie procedury i liczenie na to, że wszyscy zapomną ....... Oby sie udało !!.
Właśnie chodzi o to, że żadnych zobowiązań jeszcze nie ma Dlatego nie mówmy HOP.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

dracul pisze:Informacja bardzo dobra, ale czy Auchan się wywiąże z zobowiązań ??
Hmm.. czas pokaże, ale czy Auchan w Gdańsku - nie dało i to nie małych pieniędzy na rozbudowę węzła Karczemki? Wydaje mi się, że dorzucili tam ładnych parę baniek - więc może i tu nie poskąpią?!
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Johny Bravo pisze:
dracul pisze:Informacja bardzo dobra, ale czy Auchan się wywiąże z zobowiązań ??
Hmm.. czas pokaże, ale czy Auchan w Gdańsku - nie dało i to nie małych pieniędzy na rozbudowę węzła Karczemki? Wydaje mi się, że dorzucili tam ładnych parę baniek - więc może i tu nie poskąpią?!
Ten gdański Auchan po remontach został trochę odsunięty na bok. Wcześniej bezpośrednio łączył się z ulicą Kartuską którą to ludzie śmigali na obwodnicę. Teraz, po przebudowie gdy wszyscy jeżdżą Armii Krajowej to galeria świeci pustkami!
http://mapa.szukacz.pl/?&latc=54.351259 ... =Kliknięty punkt

Podobnie stanie się tak w Rumi za 10 lat (hahaha) gdy powstanie OPAT.

Zobaczcie jak jest w Gdyni Wzgórzu Świętego Maksymiliana. Tam w środku miasta trasa szybkiego ruchu (70 km/h- Trasa Różowa) i jedyna sygnalizacja świetlna to połączenie z Realem, który aktualnie jest rozbudowywany (po 5 latach przestoju).
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Mnie się wydaje ze z naszym Auchanem tak nie będzie, bo jest najbliższym centrum handlowym dla mieszkańców okolic, którzy rzadziej bywają w Gdyni (Wwo, Luzino, Bolszewo, okolice Żarnowca, Pucka, półwyspu)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

surykatka pisze:
Podobnie stanie się tak w Rumi za 10 lat (hahaha) gdy powstanie OPAT.
Za 10 lat??? Pomarzyc dobra rzecz
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

kolejny zwrot

Tym razem najbardziej konkretny... ulice zbuduje Reda...ale kase da Auchan, ziemie da Semeko...

koszt budowy to 6 mln, a ulicą pojedziemy za półtora roku
http://telewizjattm.pl/serwis-informacy ... ml?play=on
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Półtora roku na wybudowanie ok 1 kilometra drogi ???
reda29
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

pewnie z tych 18 miesięcy to z 12 pójdzie na kwestie papierkowo rozliczeniowe, a sama budowa z 6 miesięcy
Ale fakt, że czas i koszty budowy, jak na taki krótki odcinek robią wrażenie (pamiętając, że ziemia ma być kupiona za 1 zł)

jeszze wersja czytana tego samego newsa:
Będzie droga przy Auchan

Najprawdopodobniej za półtora roku będzie można przejechać ulicą Kosynierów z Rumi do Redy. To kolejny krok naprzód w negocjacjach między Auchan, a samorządami Rumi i Redy.

Dwa miesiące temu ustalono, że właściciel centrum handlowego zapłaci za drogę i wybuduje ją. Teraz – jak poinformowała burmistrz Rumi, Elżbieta Rogala Kończak - na zebraniu zarządu firmy Auchan zapadła decyzja, by 6 milionów złotych przekazać bezpośrednio samorządom. Na przyspieszenie rozmów w sprawie budowy mogła wpłynąć kwestia planów zagospodarowania przestrzennego wokół centrum handlowego.

Mowa o tereny należących do Auchan, które leżą między sklepem sportowym, a drogą krajową numer 6. Jeżeli plan zagospodarowania się nie zmieni, nie będzie można tam wybudować nic poza mieszkaniami. A zmieni się, gdy dokończona zostanie ulica Kosynierów.

■Leżą plany zagospodarowania, na których zależy Auchan, a których nie puszczę, póki nie będziemy mieli rozwiązanych problemów z tą drogą. Zapadła decyzja na dokończanie budowy. Dostaniemy pieniądze na dokończenie tej inwestycji, poprowadzi ją Reda, a sfinansuje Auchan – tłumaczy burmistrz Rumi, Elżbieta Rogala Kończak.
Chodzi o 6 milionów złotych plus VAT, które, jak nieoficjalnie wiadomo, Auchan Polska przekaże samorządom. Nieoficjalnie, bo władze Redy i Rumi czekają jeszcze na decyzję pisemną. Jak poinformowała nas rzecznik prasowy Auchan, Dorota Patejko - do czasu podpisania umowy, firma nie będzie udzielać w tej sprawie komentarza.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Rumia otrzyma od Auchan pieniądze na budowę drogi w trzech transzach. Zgodnie z założeniami - za półtora roku Reda i Rumia zyskają trzecie połączenie drogowe.
http://nadmorski24.pl/wiadomosci/10884- ... uchan.html
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Hmmm, niby prosta sprawa a tyle z tym zachodu. Zapytam przy okazji jak do tego ma się idea MTK? Nie dało się wcześniej dogadać i wspólnie wystąpić w rozmowach z Auchan? A tak Auchan wykiwał Redę, bo prawdziwe interesy miał z Rumią. I to właśnie do ówczesnych władz Rumi i Redy mam pretensje, że nie dogadały sprawy a my nie mamy dziś kawałeczka, bardzo potrzebnej drogi ....
Starszy
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Ciekawy jestem co będzie z mostkiem Wickiego, to jest Obwodowa Kazimierska. Nasz Burmistrz obiecał powiększyć ten teat, a tak chyba wszyscy czekają aż tam będzie śmiertelny wypaek. Jak zbuduja ten łącznik to na mstku Wickiego będzie smutno.
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

właśnie miałem o tym pisać, termin realizacji połączenia Rumi z Redą to 18 miesięcy, może w tym czasie uda się przebudować ten mostek, gdzieś kiedyś widziałem informację, (a przynajmniej tak mi się wydaje - nie mogę teraz tego nigdzie znaleźć) że budowa mostku miała się zacząć jeszcze w tym roku, ale jak widać nic się w tym temacie nie dzieje - to chyba było w którymś z redzkich biuletynów

EDIT: przypomniało mi się było na TTMie o tym - LINK
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jeśli chodzi o mostek Obwodowa Kazimierska to ma być budowany w latach 2013 - 2014 przy wsparciu powiatu

co do drogi Obowoda - Kosynierów to cytat z burmistrza z ostatniej sesji
- Na piśmie Auchan zadeklarował 6 mln zł bez koncepcji ich planu drogowego, bo nie spełniał wymagań. Teraz władze Redy i Rumi będą tak kierowały inwestycją aby droga była zrobiona w ciągu 2 lat.
http://gwe24.pl/Budzet-Redy-skrojony-na ... 10682.html

Gdyby tak jeszcze droga elektrociepłowi między Rumią a Gdynią... była oddana ludziom (i oczywiście poprawiona) to byłaby fajna alternatywa Gdynia - Reda
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Gdyby tak jeszcze droga elektrociepłowi między Rumią a Gdynią... była oddana ludziom (i oczywiście poprawiona) to byłaby fajna alternatywa Gdynia - Reda

Zwłaszcza, że ta droga to takie trochę kukułcze jajo - EC podrzuca jednej gminie, a ona podrzuca drugiej. Była ta droga już własnością Gdyni, potem EC (albo na odwrót - szczegółów nie znam), a teraz jest to własność gminy Kosakowo.
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

ciekawe czy będzie to tylko ulica czy ulica z chodnikiem bo mi też na około do auchana nie chcę się chodzić... jednak chodzę XD
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

bedzie z chodnikiem
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ