Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zakładając, że ta droga jest, to któredy klienci od strony Wejherowa mieliby dojeżdżać do Auchana? Łąkową, Kazimierską ?
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Część skręcałaby w Łąkową , a część jechałaby prosto główną.
Do świąt trzeba się uzbroić w cierpliwość, a później się rozładuje.
Właściciele ziemi dali cenę zaporową i trudno będzie miastu wykupić te działki
no cóż takie ich prawo (właścicieli).
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Z pewnościa specjaliści to wszystko policzyli (natężenie ruchu), ale czy na Gdańskiej są dobre warunki do skręru w lewo- w Łąkową- nie wiem nie znam sie, ale niektórzy mówią, że nie za bardzo.
Co do cen zaporowych właścicieli gruntów, to moga oni sie na tym przewieźć. Czytałem, o planach zmian przepisów o wykupie gruntów na drogi. Chodzi o uniknięcie sytuacji, kiedy jeden właściciel blokuje budowę dużej inwestycji. Są to sprawy trudne.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zakładając, że ta droga jest, to któredy klienci od strony Wejherowa mieliby dojeżdżać do Auchana? Łąkową, Kazimierską ?
Faktycznie jest to problem, który już nie raz był przeze mnie podnoszony. Podczas podpisywania umowy pomiędzy Auchan i UM Reda mówiło się o połączeniu ul. Kosynierów i ul. GDAŃSKIEJ, a nie ul. Obwodowej. Połączenie z ul. Gdańską było w interesie Auchan. A teraz już niekoniecznie....
Kiedy okazało się, że przedłużenie Kosynierów ma łączyć się z Obwodową koło działek, daleko od skrzyżowania z ul. Gdańską, od razu nasunęło się pytanie o organizację ruchu w tym miejscu i komu ta droga miałaby tak naprawdę służyć. Wydaje mi się, że niewielu mieszkanców Wejherowa albo Pucka będzie chciało sie przeciskać przez miasto, żeby dojechać do Auchan tą drogą. Tym bardziej, że ani skrzyżowanie z ul. Kazimierska, ani z ul. Łąkową nie zachęcają do tego. Dlatego ta droga służyłaby głównie mieszkańcom Redy w drodze do i z Auchan oraz do codziennej komunikacji z Rumią i Gdynią. I to jest jej atut.
Natomiast, gdy na terenie przy Obwodowej rzeczywiście powstanie Aqua Park i duże osiedle mieszkaniowe, to tak naprawdę połączenie Kosynierów i Obwodowej służyć będzie głównie tym inwestycjom. Dla SEMEKO droga realizowana z pieniędzy Auchan byłaby nie lada prezentem.
Dla mieszkańców Redy oznacza to jednak problemy, bo natężenie ruchu się zwielokrotni, a na ulicach Redy pojawi się znacznie więcej samochodów, które jakoś będą chciały dojechać z/do ul. Gdańskiej.
UM zaś odpowiada, że liczy na OPAT...
Ostatnio zmieniony |6 Gru 2007|, o 10:08 przez darus, łącznie zmieniany 1 raz.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

darus, oświeć mnie, prosze. Chyba tego nie rozumiem. W jaki sposób ul. Kosynierów miałaby sie łączyć z Gdańską, w którym miejscu?
Wydawało mi się, że Kosynierów łączyć ma sie z Obwodową po to, aby ruch był dalej kierowany poprzez Łąkową i Kazimierską do i z Pucka i Wejherowa...
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Nie znam treści umowy pomiędzy poprzednim burmistrzem a Auchan, więc nie wiem jak oni to sobie wyobrażali. Znam natomiast uchwałę RM, która upoważniała burmistrza do zawarcia takiej umowy, i tam nie ma mowy o ul. Obwodowej, tylko o włączeniu do ul. Gdańskiej. Oto link:
link

Nie wyobrażam sobie również, aby Auchan poważnie dofinansowywał modernizację skrzyżowania ul. Gdańskiej i ul. Obwodowej, zakładając, że przedłużenie ul.Kosynierów będzie tak daleko od tego skrzyżowania, a ruch będzie skierowany na ul. Łąkową i Kazimierską.

Natomiast jeśli popatrzy się na plan zagosp. tego terenu (załącznik 1), to można wyobrazić sobie inny przebieg tej drogi.
link
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Wydaje mi się, że droga miała wylatywać przez osiedle Semeko koło Lidla i przy dworcu miał być zrobiony nowy węzeł. Wtedy droga przy Lidlu stałaby się dwukierunkowa. Pewnie rondo na Obwodowej i ??? przy dworcu. Także zjazd z Gdańskiej byłby możliwy już przy dworcu i prosto do Auchan.
W jakimś razie coś takiego w tym roku gdzieś słyszałem. Ale czy tak miało być :?: Przy budowie Lidla mówiło sie na pewno, że węzeł przy dworcu w Redzie ma być przebudowany (kiedy?), i dopiero wtedy będzie można wyjechać z Lidla na Gdańską.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zgadza się, taki jest chyba docelowy pomysł UM na organizację ruchu w tym miejscu.
Ale po pierwsze, wydaje się, że taki plan opracowano wspólnie z SEMEKO, ale wogóle nie konsultowano z Auchan. Nie dziwię się, że Auchan ma teraz do niego uwagi i myślę, że łatwo się nie ugnie.
Można jednak powiedzieć, że sami są sobie winni, bo mogli od razu podpisac taką umowę, która by im odpowiadała, np. podobną do tej z UM Rumi, gdzie wykup i budowa drogi realizowana była przez UM, ale z pieniędzy przekazanych przez Auchan.
Po drugie, realizacja węzła przy dworcu zależy od GDDKiA i póki co, nic o tym nie słychać. Poza tym, wiele się w tym miejscu chyba nie wymyśli. Może jakiś pojedynczy lewoskręt i tyle. Ale to i tak spowoduje wydłużenie świateł i dalsze spolnienie ruchu na ul. Gdańskiej.
Po trzecie, nie podoba mi się puszczanie tak dużego ruchu samochodowego przez środek osiedla po drodze z kostki. Szkoda, że nie uprzedzono o tym ludzi, którzy kupili mieszkania na dolnych piętrach przy ul. Młyńskiej.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

darus pisze:Po trzecie, nie podoba mi się puszczanie tak dużego ruchu samochodowego przez środek osiedla po drodze z kostki.
Nawet, jeśli połączenie Obwodowej i Kosynierów miałoby być w tym miejscu, o którym piszecie, to nikt nie będzie włączał się do Gdańskiej tą brukowaną drogą. W stronę Wejherowa znacznie wygodniej pojechać do Łąkową i ominąć kilka świateł, a na wyprawę w drugą stronę też wybrałbym zupełnie inną trasę.

Nie widzę potrzeby (póki co) majstrowania przy Dworcu, natomiast rondo na tym skrzyżowaniu na Obwodowej z pewnością się przyda (jeśli do połączenia z Kosynierów w ogóle dojdzie). No, ale na tym planie zagospodarowania nie ma mowy o żadnym rondzie. Skończy się pewnie na sygnalizacji świetlnej :/
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zigi, oczywiście, że większość znających Redę wybierze wyjazd na ul. Gdańską przez Łąkową, ale tylko do czasu gdy i ona się nie zatka. Myślę, że wielu jednak będzie chciało jechać na wprost, po najkrótszej drodze do ul. Gdańskiej, czyli przez ul. Młyńską. Oczywiście zakładając, że węzeł przy dworcu powstanie i będzie dogodny wyjazd koło Lidla.

Poza tym, polecam artykuł z najnowszymi wieściami o inwestycjach drogowych w naszym rejonie:

http://pomorze.naszemiasto.pl/wydarzenia/796765.html
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Auchon nie chce sponsorować drogi, która będzie drogą wewnętrzną na osiedlu Semeko.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Wieści z tego artykułu to jeden wielki smutek. Chciałoby sie powiedzieć jakies brzydkie słowo, bardzo brzydkie. Kto jest winny?
Winnych brak.
Od czasu, gdy w latach 70-tych ubiegłego wieku wybudowano dwujezdniowy fragment drogi nr 6 w naszym powiecie niewiele sie w tej materii zmieniło. W latach 70-tych również rozpoczeto budowe obwodnicy trójmiasta. A ile wtedy było samochodów ?(gdyby komus sie chciało, łatwo to sprawdzić)
Teraz nie warto już zastanawiać sie "co by było, gdyby było". Jest, tak jak jest. Są specjalisci, mądrzy ludzie, niech sie zastanowia, co mozna z tym pasztetem zrobic.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Gajos pisze:Auchon nie chce sponsorować drogi, która będzie drogą wewnętrzną na osiedlu Semeko.
I to może być główna przyczyna zwlekania z budową drogi (:?:). Zważając na plany Semeko co do terenów w pobliżu planowanej drogi, powinni się wspólnie dogadać Semeko z Auchan. Korzyść po obu stronach.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Tak to właśnie wygląda. Natomiast UM zaciekle obstaje przy swoim, broniąc prorozumienia zawartego z SEMEKO. Co więcej, z tego co się dowiedziałem, UM chce nie tylko, aby Auchan zbudował drogę do ul. Obwodowej, ale również dofinansował budowę węzła przy Dworcu. Bo właśnie taka jest koncepcja "połączenia" ul. Kosynierów z ul. Gdańską. Na ul.Obwodowej ma powstać rondo, a przy Lidlu szeroki wyjazd na ul. Gdańską.
Nie chcę być rzecznikiem interesów Auchan, ale żeby krytykować ich stanowisko, należałoby poznać też ich racje. I coraz mniej dziwi mnie ich sprzeciw.
Tymczasem gdzie jest wkład SEMEKO w infrastrukturę drogową miasta? Planują duży obiekt rozrywkowo-sportowy, wielkie osiedla mieszkaniowe, może nawet wieżowce przy ul. Obwodowej i chcą ograniczyć się tylko do budowy dróg wewnętrznych? Nawet do ul. Młyńskiej mieli dofinansowanie od Lidla. Wydaje mi się, że coś tu jest nie tak.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Czy ktoś wie, co się działo wczoraj na Grunwaldzkiej za zjazdem na Auchan w kierunku Redy? Jechałem trochę po 19 w stronę Gdyni i widziałem spory korek z Gdyni i wyjazd z Auchan totalnie zapchany jak okiem sięgnąć. Mignęły mi tylko po drodze świecące koguty policji stojącej przy drodze.
Był to piękny przykład zakorkowania jedynego ciągu komunikacyjnego. :(
ODPOWIEDZ