Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Dlaczego w Redzie nie ma żadnego centrum handlowego typu BATORY ?! :( Nie dziwie się że mówią że Reda jest miastem tylko do spania
Awatar użytkownika
kalski
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

O! Tutaj Michał ma rację. Reda to tylko sypialnia i nic więcej. Nic w naszym mieście się nie dzieje, jak tylko mamy sie spotkać to pada propozycja - do Władka czy do Gdyni. A co z Naszą Redą? Jak zatrzymać mieszkańców na miejscu.Chyba czas na jakąś zmianę, ale trzeba zacząć od nas samych, żeby nam się nie chciało nigdzie jeżdzić tylko wieczorkiem przebywać tu na miejscu. Wydawać pieniądze w naszych sklepach a nie wspomagać obcy kapitał w jakiś centrach handlowych.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Najpierw zmienmy rządzących.Bo obecni nic nie zrobią.Im tak jest dobrze.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Norauto by się przydało. Aczkolwiek w Redzie jest kilka fajnych terenów godnych na takie duuuże inwestycje typu małe centrum jak Batory;)Wg mnie tereny tych działek co są przy Gdańskiej to tam kiedyś na pewno konczy im się dzierżawa to by mogli jakiś betonowy klocek walnąć taka wizytówka Redy, albo gdzieś po drodze na Hel.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Teren działek już jest sprzedany.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

ciężko z tymi zmianami, jak chciałem ze znajomym otworzyć PUB, duży, z wyposażeniem typu bilard i stoły z piłkarzykami i miejscami aby wspólnie obejrzeć mecz, na osiedlu przy młynie to nie otrzymałem pozytywnej opinii z UM. Bo tu same mieszkania, no i kościół, a "MY" będziemy zakłócać spokój, no i pijani będą na ulicach.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

kalski pisze:O! Tutaj Michał ma rację. Reda to tylko sypialnia i nic więcej. Nic w naszym mieście się nie dzieje, jak tylko mamy sie spotkać to pada propozycja - do Władka czy do Gdyni. A co z Naszą Redą? Jak zatrzymać mieszkańców na miejscu.Chyba czas na jakąś zmianę, ale trzeba zacząć od nas samych, żeby nam się nie chciało nigdzie jeżdzić tylko wieczorkiem przebywać tu na miejscu. Wydawać pieniądze w naszych sklepach a nie wspomagać obcy kapitał w jakiś centrach handlowych.
Ja do sklepów w Redzie i jak tylko nie muszę to nie jeżdzę do żadnych centrów handlowych, wąlę osiedlowe sklepy, szybciej i często nawet taniej niż w tych molochach. Z tych wiekszych sklepów wystarczą wystarczą mi Lidl, Polo i Biedronka.

A co do tego, że Reda jest sypialnią to nie przeszkadza mi to aż tak. Mogło by się coś więcej dziać, ale ciężko z tym. W Redzie i okolicach nie ma pracy więc i tak wszyscy dojeżdzają do Gdyni i dalej. a co za tym idzie po pracy robią tam zakupy a często spedzają tam też wolny czas po pracy. Do domu wracają tylko spać. Miałam podobnie na studiach
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ostatni wypadek, który miał miejsce we wtorek na Gdańskiej pomiędzy Auchan a Obwodową (kowalski też o nim wspomniał) wybitnie pokazał, że droga łącząca Kosynierów z Obwodową jest niezbędna i opłaca się także Auchan. Jestem ciekaw o ile spadły obroty Auchan, gdy klienci po prostu nie byli w stanie się do niego dostać? Korki sięgały od Gdyni Cisowej, zapchane były drogi wewnętrzne Auchan. Sam wyjazd z parkingu trwał 30 min, bo nie sposób było się dostać na zapchaną Gdańską.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

To zabrzmiało jakby każdy jadący Gdańską chciał odwiedzić Auchan. Ludzie wracają z pracy ( w weekendy wyjeżdzają gdzieś) a teraz jeszcze dodatkowo był wypadek i poprostu są korki. Masz rację Zigi, że ta droga jest niezbędna czy będziemy jeździć do Auchan czy nie.. Będą dwie alternatywy i luźniej na Gdańskiej. A Auchan do korków moim zdaniem nie ma aż takiego wpływu. Zresztą ile razy tam bywam ( przyznaję, że rzadko) to nigdy w korkach nie stoję.. Nawet w weekend
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dorma pisze:Auchan do korków moim zdaniem nie ma aż takiego wpływu.
Auchan na korki - nie. Korki na Auchan - tak.
Brak możliwości dojazdu do Auchan (przez korki) = mniejsze wpływy do kasy Auchan. Moim zdaniem budowa połączenia Kosynierów i Obwodowej już by się Auchan zwróciła :)
Marcin
Prawie Lider
521 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Racja, generalnie Auchan nie ma znacznego wpływu na ruch na DK6, ale jeśli się spojrzy na ciąg samochodów stojący na w godzinach szczytu tamtejszych światłach to widać ze jakieś znaczenie ma... i tylko tyle. Byłaby droga "tyłem" to mniej ludzi wyjezdzałoby na DK 6 a wtedy światła dla wyjeżdzajacyh mogłyby być krótsze (czyli dla "przelatujacych - dluższe). Czy jakoś tak :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Rumia będzie całkowicie zablokowana jak zostanie otwarta Galeria.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

kowalski pisze:Rumia będzie całkowicie zablokowana jak zostanie otwarta Galeria.
Tam to już w ogóle nie ma możliwości na dobudowę jakiegoś węzła drogowego. Klienci, dostawa towarów oj będzie niewesoło.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

A zaloże się, że jak przyjdzie lato to w AUCHAN w ogole będą pustki bo nikomu (ani z Redy, ani z Rumi) nie bedzie sie chcialo tam robic zakupów i wracać potem pol godziny coby się dostać z powrotem do domu...
Także jak wladze Auchan stracą z tego powodu... to moze sie nauczą na bledach i zrobią tą drogę;)
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Gdyby tak było to już poprzednie lato powinno ich tego nauczyć, a jednak tak się nie stało.
ODPOWIEDZ