Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mieszkanie w Semeko- os. Przy Młynie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Wiem co to znaczy. Już nieraz miałem taką pobudkę.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

adam pisze:Z ogłoszeń parafialnych:
Dzwony mają być trzy - jeden poświęcony Św.Antoniemu, drugi Matce Boskiej (na oba są sponsorzy) i trzeci Janowi Pawłowi II (ten będzie od parafian). Czyli będzie miało co dzwonić :D
To prawie carillon będziemy mieli. Jaka atrakcja dla mieszkańców i turystów. A malkontenci narzekają :lol:.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Glider pisze:To prawie carillon będziemy mieli. Jaka atrakcja dla mieszkańców i turystów. A malkontenci narzekają :lol:.
Ej! Jacy malkontenci:> Ja nie jestem wiecznie niezadowolony, a uważam, ze moje obawy są uzasadnione ... te 3 dzwony dadzą Nam popalić wspomnicie jeszcze me słowa :D
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Może nie będzie tak źle - nie sądzę, aby te dzwony były zbyt potężne.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

bedzize tak jak na kartuskim osiedlu wybickiego, gdzie kosciol tez stanal na jego srodku. dzien w kazdym mieszkaniu bedzie sie toczyl wraz z wybijanymi godzinami a czasem i granymi melodyjkami - to jest najgorsze... i do znudzenia!
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

U nas to raczej osiedle obudowuje kościół. Chodzi oczywiście o nowe bloki, bo bloki SM Reda są "od zawsze". No i pozostaje ciekawostka - kto zgodził się postawić czteropiętrowy blok kilkanaście metrów od ściany kościoła :?: bo na pewno nie ma 20m od tylnego muru kościoła do bloku Orlexu.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Jak dla mnie to kościoły w ogóle nie są potrzebne:)
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Artur pisze:Jak dla mnie to kościoły w ogóle nie są potrzebne
No to mamy odmienne zdania.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Artur pisze:Jak dla mnie to kościoły w ogóle nie są potrzebne:)
Arturze wybacz ale chyba za bardzo przesadzasz, Kościół to my wszyscy ochrzczeni i możesz być pewny,że pomimo tego,że kalasz własne gniazdo to Pan zawsze przyjmie Cię do życia wiecznego.
Dla ciebie kościoła nie potrzeba ,ale są miliony innych , którzy je budują i budować będą.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2887 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Alfisto, niesłusznie zakładasz, że wszyscy są ochrzczeni i dlatego nie dla wszystkich Kościół musi mieć jednakowe znaczenie.
Dla mnie osobiście Kościół jest istotnym elementem życia (także w znaczeniu społeczności), ale kościelne dzwony już niekoniecznie ;)
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Trzeba chyba odróżnić Kościół od kościoła. Wiele osób mimo, ze należą do Kościoła nieczęsto chodzą do kościoła (i tych z dzwonami i tych bez dzwonów)
Mnie to zupełnie nie przeszkadza, lecz średnio podobałoby mi sie gdyby naprzeciw mojego domu wybudowano kościół z trzema dzwonami (hałas niszczy zdrowie)
Dzony nie zachecą do odwiedzania światyni.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Alfisto, przy założeniu, że Twój Pan w ogóle istnieje, to jest właśnie kwestia wiary. Jedni wierzą i mają się dobrze inni nie wierzą i mają się jeszcze lepiej:)
Generalnie nic nie mam do samej instytucji Kościoła, niech sobie jest mnie nic nie zrobili, tylko wychodze z założenia, że skoro ja im nie przeszkadzam i nie zakłocam ich spokoju to niech oni traktują mnie równo i dzwonią(w przyzwoitych godzinach), a nie ryczą tak jak jest to u św. Antoniego w Gdańsku gdzie o 21 lecą jakieś durne dzwoniące melodie, które wcale nie są muzycznym arcydziełem.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Arturze jak słusznie piszesz to kwestia wiary z tym ,że wszyscy wierzymy.
Jedni ,że Bóg istnieje drudzy, że nie.
No cóż u nas to też parafia pod wezwaniem Św. Antoniego tak jak ta opisana przez Ciebie ale carilionu chyba mieć nie będziemy.
Kościelne dzwony przez wieki wyznaczały rytm życia i dobrze ,że od tej tradycji się nie odchodzi.
Widywałem już kościoły wybudowane w ostatnich latach z dzwonnicami ale bez dzwonów .
Są też parafie gdzie okoliczna ludność zgłaszała protesty w tym temacie i dzwonnice milkły w jakichś tam godzinach.
Mało tego w ostatniej mojej parafii głośniki zewnętrzne przeszkadzały mieszkańcom i wywalczyli sobie ,że mogły być włączane tylko na jedną Mszę Św. w południe.
Były to bloki w których przemieszkiwali głównie wojskowi z czasów Układu Warszawskiego, choć kościół stoi tam od stulecia.
Tak więc wszyscy mieszkańcy Osiedla Semeko decydujący się na mieszkanie w tej okolicy muszą liczyć się z pewnymi "kłopotami".
Na szczęście każdy ma wolny wybór i mieszkania nie trzeba kupować w tak "głośnym" rejonie miasta.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Mój blok był jednym z pierwszych, a w miejscu gdzie stoi kościół rosła kukurydza i pasły się krowy:) A o kościele nawet mowy wtedy nie było... nie mówiąc o dzwonach.
A Sejm w grudniu `07 przyznał bagatela 30 mln złociszów na Świątynie Opatrzności:) Alleluja!
Górnicy, nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, emeryci nie mają pięniędzy na życie, ale będą mieli super kolejny kościół:)
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Jaki lud tacy posłowie...
ODPOWIEDZ