Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mieszkanie w Semeko- os. Przy Młynie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Artur pisze:Zimą, to jeszcze tak nie słychać tych małego dzwonka... Bo okna są zamkniete
Ale wiosną, czy latem to jak mnie to budzi to grrr...;/ W Gdańsku św. Antoni tak daje popalić... NAWET zimą bo mają cały komplet dzwonów, dzwoneczków i po jaką to cholere?
Nie chciałbym, żeby mi tu pod nosem tymi 3 dzwonami dzwonili na okrągło tak jak tam.
Pozwolę sobie na trochę złośliwości i zacytuję słowa Artura z 5 lipca:
Artur pisze:Suria, moja wypowiedź miała być skierowana do Harrego który ma się tu przeprowadzać z Gdańska. Narzeka, że mu tu głośno będzie pod oknem ze względu na LIDL`a. Jak się chce mieć ciszę to niech sie na wsiach budują.
:mikolaj: :sylwester: :mikolaj: :sylwester: :mikolaj: :sylwester: :mikolaj:
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Artur pisze:A o kościele nawet mowy wtedy nie było... nie mówiąc o dzwonach.
A o takiej ilości nowych bloków, mieszkańców, krzyczących dzieci, hałasujących samochodów mowa wtedy była? Pewnie też nie.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Glider, troche Ci sie udało ;) generalnie gratuluję pamięci, tylko to są wyrwane słowa z kontekstu;)
Tam odnosiłem się do nieotwartego wówczas LIDL`a(a Lidl to nie kościół;) ), z tego co pamiętam Harry wówczas narzekał, że mu będą TIRY pod oknem jeździć i będzie straszny ruch itd, to poradziłem mu żeby wybudował się na wsi, (jakbym był na jego miejscu to raczej nie kupił bym tam mieszkania wiedząc, że buduje się tam kościół z dzwonami które bedą mi przeszkadzać:)) Często chodzę tam tędy i jego obawy są nieuzasadnione przynajmniej do dzisiaj.
Jeśli chodzi o kościół, to tak jak napisałem sam w sobie mi nie przeszkadz licze tylko na to, że te dzwony będą sobie dzwonić o ludzkich godzinach, nie będzie żadnych idiotycznych melodyjek jak to ma miejsce w Brzeźnie.

Adamie sądząc po wjazdach od strony Obwodowej które przez wiele lat były albo nadal są (cechuje je to że są zrobione z asfaltu, a nie kostki brukowej) myśle że tam było planowane osiedle, aczkolwiek chyba nikt nie myślał że bedzie aż tak duze.
Mi ruch miejski nie przeszkadza, Reda jest stosunkowo cichym i spokojnym miastem, tylko nie chce żeby ten spokój i ciszę zakłocała instytucja kościoła, tak samo wkurzają mnie te pielgrzymki po ulicach osiedla zwane drogą krzyżową...
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

" tak samo wkurzają mnie te pielgrzymki po ulicach osiedla zwane drogą krzyżową... " - kilka razy w roku... rzeczywiście - bardzo to uciążliwe...

eeeh
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Uciążliwe, mają kościoły to niech tam sie krzyżują, a nie chodzą po ulicach często o późniejszych godzinach i wyją mi pod oknami.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ok, to wystarczy tej dyskusji na tematy wiary, dróg krzyżowych, itp. Niczego tutaj nie rozstrzygniemy, a co najwyżej ktoś może się poczuć urażony. Wracajmy do tematu, który brzmi "Mieszkanie w Semeko" :wink:
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Artur pisze:Uciążliwe, mają kościoły to niech tam sie krzyżują, a nie chodzą po ulicach często o późniejszych godzinach i wyją mi pod oknami.
Okropne to słowa ciekawie jak pożegnasz swoich rodziców ?
Naprawdę na grobach nie postawisz krzyża bez księdza i Mszy Św. zakopiesz jak....?
Pewnie jeszcze jesteś młody ,ale jest czas żeby się opamiętać.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Kościół Św. Antoniego jest zbyt mocno wkomponowany w osiedle Semeko, aby odciąć się od niego w poście dotyczącym tego osiedla. No i ja również chodzę tymi ulicami, jak i kilkaset innych osób. W dodatku tym bardziej mi sie to podoba, im więcej ludzi bierze w tym udział.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Artur pisze:Uciążliwe, mają kościoły to niech tam sie krzyżują, a nie chodzą po ulicach często o późniejszych godzinach i wyją mi pod oknami.
Zgadzam się. Nie każdy jest katolikiem, ale w niedziele po całym tygodniu pracy kiedy w koncu chce się wyspac o 7 rano ( najczęściej latem) przechodzą mu szcześliwi parafianie z magafonem.
I to jest tolerancja?
Niech kościół tez pomyśli, że nie każdy ma przyjemność tego słuchać
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Alfista pisze:...jak pożegnasz swoich rodziców ?
Naprawdę na grobach nie postawisz krzyża bez księdza i Mszy Św. zakopiesz jak....?...
Alfisto, to czy tak będzie, będzie z pewnością zależało od tego, jakiego wyznania był zmarły, a nie od wyznania tego, kto pochówku dokonuje. A zmarły nie musi być wcale chrześcijaninem. Żyjemy w środowisku, gdzie chrześcijanie akurat dominują, ale bądźmy otwarci także na inne wyznania, czy też podejścia do wiary w ogóle.

Nadchodzi czas kolęd, a nawet powoli mija. Myślę, że to dobra okazja by zwrócić uwagę duchownym na aspekt zbyt głośnych, bijących za często, itp. dzwonów.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

No ładnie, nawet nie wiedziałem, że na osiedlu wybuchła jakaś wojna światopoglądowa :) I to zaraz po świętach!
Niestety, dyskusja jest jałowa. Nie odbieram nikomu głosu, ale niech nikt nie oczekuje, że kogoś przekona w tej materii. Jedyne co pozostaje, to apelować o rozsądek i tolerancję. Do OBU stron.
Natomiast sprawa kościoła nasuwa mi inne pytanie, które powinno interesować wszystkich - czy ktoś może wie, kto i kiedy sprawi, że droga do kościła (ul. Fenikowskiego) stanie się zdatna do użytku?
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Alfisto, jestem młody, ale na temat religi i wiary mam wyrobiony pogląd i podejrzewam, że nie jednego katolika bym zagiął swoją wiedzą i udowodnił bym mu prostymi pytaniami jego wiarę, albo jej brak.
Awatar użytkownika
ewa1978
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

no ja mysle,ze jednak latem przy otwartychoknach te dzwony..bim..bam..co godzine jak msza jest..wspólczuje..ja wybralam blok dalej u2 przy parkingu a i taksie boje,że echem sie bedzie odbijac,ale co zrobic??

Obrazek
kangurek
Forumowicz
42 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Co za bzdurna dyskusja na temat dzwonów. Po co kupowaliście mieszkania w pobliżu kościola skoro wam przeszkadzają dzwony. Jak do tej pory to raczej dzwonek, a nie dzwony i nie dzwonią caly dzień na okrąglo. A droga krzyżowa na ulicach jest RAZ W ROKU, to też da się chyba wytrzymać ???? A tak wlaściwie, to nie wiem po co wlączylam się do tej gadki.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Dzwony z Parafii Wniebowzięcia NMP słychać w sporej części ulicy Łąkowej. I mieszkańcy jakoś z tym żyją.
ODPOWIEDZ