Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Reda się rozwija

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Zależy jaka to umowa.Własnosc jest Twoja a użytkowanie do czasu trwania umowy bez odszkodowania.
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Tereny są własnością "państwa" (tak to nazwijmy w skrócie - miasta/gminy) a konkretnie ROD (Rodzinnych Ogrodów Działkowych) - całość jest zapisana w ustawie o ROD. Teren należy do ROD, a Ty stając się użytkownikiem działki dostajesz ją w użytkowanie wieczyste z możliwością, że Ci ją zabiorą jak np nie będziesz płacił czy o nią dbał. O ewentualnym odebraniu działki decyduje zebranie działkowiczów (coś jak wspólnota mieszkaniowa).

No i teraz jak deweloper będzie chciał coś tam zbudować, to "państwo" (w naszym wypadku zdaje się miasto) może wywłaszczyć teren i odsprzedać ten teren deweloperowi, ale nie może po prostu wywalić ludzi, tylko zapewnić im tereny nie odbiegające jakościowo i powierzchniowo od tego co mają teraz i wypłacić odszkodowanie za posiadane domki/altanki/itd.. (tak jest w przepisach dotyczących ROD)

Ja sam mam tam działkę (od roku) i planuję zbudować domek i trochę w nią zainwestować. Jakby co to się będę domagać odszkodowania. (mogą na przykład dać mi apartament w aquasferze ;) :twisted: :twisted: :twisted:

Z drugiej strony dużo się mówi o uwłaszczeniu właścicieli i odkupowaniu przez nich działek na własność za kilka % wartości. Więc ja myślę, że warto ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Na podstawie Twojego ostatniego zdania można pomyśleć, jest możliwość wykupienia tej działki tak, żeby była to moja własność z którą zrobie co chcę?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Co do złudzeń żę Aquapark rozwinie Redę ...
Bywałem w dużych parkach rozrywki i odwiedzałem miasteczka na granicy których one leżą w Dani i Holandi, zawsze wygląda to tak samo tysiace turystów w Parku który zaspokaja wszelkie potrzeby od nocelgu( specjalne hotele) do wyżywienia na terenie parku i wymarłe centra miasteczek obok gdzie turysci nie trafiają bo nie mają po co.
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Myślę, że Reda zyska na Aquasferze..choćby sklepy spożywcze i lokale usługowe... Zawsze to jest jakaś dodatkowa atrakcja, no i nie oszukujmy się jest to nieźle przemyślany obiekt w tym rejonie - czyli można by nawet powiedzieć strzał w 10...a jak będzie zobaczymy, na pewno Reda zyska większy rozgłos w Polsce.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

gizboy pisze:.choćby sklepy spożywcze i lokale usługowe... .
Nie czytałeś: W parkach rozrywki i aqua parkach robi się pełną infrastrukture i turyści w 99% nie zaglądają do miasta.
Artur
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Moim zdaniem to nie jest do końca prawda... wątpie czy Aquasfera zafunduje takie zaplecze, aby turyści nie opuszczali tzw. murów.
bbmmog
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Rumia zyska na Aquaparku, bo jakoś w Rumi wszyscy są bardziej obrotni niż w Redzie. Widać to chociażby po operatywności hotelu Faltom w porównaniu do Muratu.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Każda inwestycja sprzyja Redzie. Nikt nie będzie nocował w Redzie, dlatego, że będzie tu park wodny, ale poprzez taki obiekt Reda stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla przyszłych mieszkańców. Dochodzi jeszcze bowling w hotelu Wasko, być może imprezy taneczne. Mamy ładny stadion, świetny dojazd do trójmiasta – pomijając sezon letni. Rzut beretem do zatoki albo na półwysep. Rewitalizowany park z plażą i placem zabaw dla dzieci, skatepark – mały, bo mały, ale jest. Łąki, po których można pojeździć rowerem. Niedaleko kino, jeziora, lasy. Można jeszcze długo wymieniać … a wkrótce przybędzie jeszcze Aquapark. Nie jest źle. Wraz z nowymi mieszkańcami powstaną nowe sklepy, nowe usługi. Im więcej tego będzie tym więcej podatków będzie zasilać skarb miasta. Im więcej pieniędzy w skarbie miasta tym szybszy rozwój infrastruktury. Jednym słowem Reda się rozwija.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Te atrakcje po Polsku to jest żart, budy z jedzeniem ktore psu bym nie dal, wszedzie korki aby podjechac z atrakcji do atrakcji.
Rodacy w wiekszosci nie widzieli nigdy jak wyglada organizacja wakacji z tad akceptacja dla kazdego badziwia ktore sie nadarza.
Miasta dla samochodow a nie ludzi. Jedyny park w PL w Chorzowie budzi jedynie żal w d... a mini aqua park w sopocie to namiastka normalnego aquaparku.
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:Na podstawie Twojego ostatniego zdania można pomyśleć, jest możliwość wykupienia tej działki tak, żeby była to moja własność z którą zrobie co chcę?
Na razie takiej możliwości nie ma, ale być może wkrótce będzie.

W 2007 został przedstawiony pierwszy projekt ustawy o uwłaszczeniu ogródków działkowych. Przygotowywał to pis, ale projekt nie został przyjęty. Obecnie prace trwają nad którymś z kolei projektem tej ustawy.

Na możliwość wykupu (w obecnym brzmieniu projektu ustawy - możliwość złożenia wniosku o wykup) trzeba będzie jeszcze poczekać. Póki co prace cały czas trwają, ale projekt nie jest zawieszony.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Niektóre wypowiedzi nieźle dołują. Nasuwa się pytanie o sens mieszkania w Redzie. Przyłączam się do zdania, że każda inwestycja nam pomaga a co do operatywności, hmmmm, miasto to .... ludzie. Kiedy w Redzie ludzie będą operatywni, nowocześnie i innowacyjnie myślący, to taką opinię zyska miasto. Jeśli nadal będą prowadzić interesy na zasadzie " wyszłam zaraz wracam". albo "nie ma, ale zamówię i będzie za 3-4 dni", to niestety, nic nie pomoże.
Aquasfera napewno pomoże, inne inwestycje hotelowe też. Czekać tylko na pomysły innych co do uzupełniania oferty miasta, a może faktycznie coś zacznie działać jak należy.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

brokmis pisze: Nic się w Polsce nie podoba?
Ależ tego nigdzie nie napisałem.
W Naszym kraju jest źle istotniejsze są pomniki Kaczyńskich i krzyże i polityka niż gospodarka i kraj.
W naszym kraju mamy ogromny potencjał pięknej przyrody którego NIKT NIE chce wykorzystać kompleksowo dla turystyki.

Wykorzystać znaczy chronić przed dewastacją, znaczy przygotować i naprawiać szlaki turystyczne, słuchać jak to robić.
Smutne jest to że nawet jeśli znajdzie się przykłady jak to robić to rozmowy i spotkania z władzami regionu przypominają raczej bicie głową w mur.

Parę przykładów:
- Międzynarodowa trasa EuroVelo kończąca się za Puckiem w kierunku Rzucewa w polu, wykonana z kostki betonowej w znaczącej części już zniszczona np poprzez rozsunięcie się kostek i pofałdowanie, Sprawiająca że odechciewa się jechać na półwysep helski.
- Szlak północnych kaszub kończący się w Redzie Mościch błotach niczym a dalej już tylko płyty betonowe
- Upór władz w budowaniu dróg rowerowych w sposób zagrażający bezpieczeństwu użytkowników mimo tłumaczeń i nacisków aby robić to inaczej z przykładami poprawnych rozwiązań i podręcznikami jak to zrobić ...

Spędzam wakacje rok w rok poza krajem, bo po pierwszym razie parę lat temu zobaczyłem że wakacje mogą wyglądać zupełnie inaczej niż w PL.
Artur
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

To dość mocne stwierdzenie, ale przy tak wielu uwagach może trzeba wziąć udział w wyborach i samemu zabrać się za rządzenie? To nie takie łatwe zwalczyć milion przeszkód w drodze do celu. Też wkurza mnie wiele spraw - np. ścieżka na Hel - rozpadająca się po kilku latach od zbudowania i bez chodnika obok - nie chce się jeździć po żle (tanio) zrobionej ścieżce omijając tabuny turystów. Jednak wiem, że gdybym ruszył do działania i spróbował zmieniać rzeczywistość np. w radzie nagle okazałoby się, że ciężko obejść prawo nakazujące wybrać najtańszego a i walka o lepsze rozwiązania projektowe (np. mocniejsze nawierzchnie) byłaby trudna.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Spędziłem mnóstwo czasu prywatnego na spotkaniach z Burmistrzami i władzami Redy, Rumi.
W Redzie są jakoś zainteresowani robieniem jak należy choć mają własne wizje np kostka betonowa , choć tu z nawerzchnią może będzie lepiej ale głowne aspekty tłuamczań co do bezpieczeństwa i sposobu robienia gdzie i jak po co itd to raczej bez rezultatu bo miasto nie ma wpływu na głowne ulice i pieniędzy.
Więc się robi drogi dla rowerów tam gdzie sa zbędne i nei robi tam gdzie sa potrzebne - Gdańska, Pucka.
Co do Rumi to Pani Brumistrz ma maływ pływ na swoich urzędników i tłuamczenia ze spotkania rok temu poszły w próżnie, dopeiro co zbudowali w Rumi znowu drogę dla Rowerów z przeszkodami poprzeczyni i ścianami betonowymi w skrajni drogi.
W Gdyni - brak słów pomimo spotkań listów, korespondecji było miejsca na 5 dróg dla rowerów i orlik między nimi a zrobili to
http://galeria.trojmiasto.pl/Nowiutka-s ... pozycja=19

Nie kandyduję bo nie interesuje mnie rządzenie a jedynie bezinteresowna pomoc w zakresie infrastruktury w tym rowerowej aby miasto było dla ludzi - mieszkańców a nie dla samochodów. Mając jakieś dowświadcznie i wiedze praktywczną i teoretyczną przekazałaem co mogłem i zawsze jeszcze mogę pomuc. Ale musi być chęć z drugiej strony.
Składałem propozycję np audytu projektów w Redzie przed przyjęciem - bez echa.
ODPOWIEDZ