Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Kto ma dziecko i zaopiekuje się odpłatnie "cudzym"

Ogłoszenia forumowiczów oraz płatne ogłoszenia firm z Redy i okolic.
Regulamin forum
Ogłoszenia drobne dotyczące działalności zarobkowej oraz inne dotyczące firm mogą być zamieszczane wyłącznie przez moderatorów. Kontakt: admin@e-reda.pl
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Nie dlugo czeka mnie powrot do pracy i na czas gdy znikne na 8h z domu potrzebna mi bedzie opieka dla dziecka. niestety na rodzine nie moge liczyc stad pomysl aby znalezc inna Mamę która wychowuje swoje dziecko i odpłatnie przez 8h moze "wychowac" tez moje :) do pracy wracam marzec/kwiecien 2012 wiec do tego czasu moje poszukiwania beda aktualne.
Pozdrawiam wszystkie Redzkie Mamuśki:)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A to koniecznie musi być mama z dzieckiem? :) Kilka osób z tego forum szuka pracy, także przy opiece nad dziećmi, ale przypuszczalnie nie mają własnych dzieci (albo mają już duże). Napisz może jeszcze w jakim wieku jest Twoja pociecha.
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Właśnie od września szukam jakiejkolwiek pracy , chętnie zaopiekuje sie dzieckiem , mieszkam w Redzie , mam córkę , która chodzi do 2 klasy gimnazjum , a ja bezrobotna :)
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:A to koniecznie musi być mama z dzieckiem? :) Kilka osób z tego forum szuka pracy, także przy opiece nad dziećmi, ale przypuszczalnie nie mają własnych dzieci (albo mają już duże). Napisz może jeszcze w jakim wieku jest Twoja pociecha.
nie koniecznie z dzieckiem, chodzi tylko o to ze z doswiadczenia poszukiwan opiekunki do starszego dziecka, wiem, ze taniej mnie wyjdzie "ktos" kto nie chce sie utrzymac z opieki nad dzieckiem.A jesli juz osoba szukajaca pracy zdecyduje sie na malo platne zajecie to niepopracuje dlugo. bardzobym chciala plaic "sporo" ale niestety realia polskie niepozwalaja (':(')
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

W jakim rejonie mieszkasz, może moja żonka byłaby zainteresowana (mamy córkę 2,5 roku, przydałoby się jej towarzystwo)
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

wiecej informacji odnosnie dziecka. otoz: jak wroce do pracy dziecko bedzie mialo 7mcy, chlopiec, jak na razie bezproblemowy, tzn bez kolek itp,
dni opieki od PN do PT (zadnych swiat), po 7-9h to jeszcze do ustalenia
szukam kogos na "stale" tj na okres ok 2lat
Mam juz niemile doswiadczenia z opiekunkami chwilowymi z pierwszym synem dlatego o tym wspominam.
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

figaro pisze:W jakim rejonie mieszkasz, może moja żonka byłaby zainteresowana (mamy córkę 2,5 roku, przydałoby się jej towarzystwo)
moj "rejon: :) nie ma znaczenia bo pewnie opieka bedzie w domu "innej mamy" wiec w drodze do pracy podwioze - Reda jest malusia :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

liliana pisze:wiecej informacji odnosnie dziecka. otoz: jak wroce do pracy dziecko bedzie mialo 7mcy, chlopiec, jak na razie bezproblemowy, tzn bez kolek itp,
dni opieki od PN do PT (zadnych swiat), po 7-9h to jeszcze do ustalenia
szukam kogos na "stale" tj na okres ok 2lat
Mam juz niemile doswiadczenia z opiekunkami chwilowymi z pierwszym synem dlatego o tym wspominam.
wydaje mi się, że problem niestety polega jednak na tym, że nie oferujesz jakiegoś satysfakcjonującego wynagrodzenia. No nie ukrywajmy, każdy chciałby zarobic godnie za swoja pracę. Mama, która zajmuje się swoim dzieckiem także, więc troche nie rozumiem dlaczego takiej mamie tylko dlatego, że akurat zostaje z dzieckiem w domu i sie nim zajmuje można zapłacić mniej. Zwłaszcza, że szukasz osoby pewnej na stałe i na 9 h przez cały tydzien.Czyli praktycznie jak na "cały etat"
Nie wiem ile proponujesz i nie wiem za bardzo ile to jest duzo czy mało, więc tylko tak teoretycznie napisałam.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

liliana pisze:nie koniecznie z dzieckiem, chodzi tylko o to ze z doswiadczenia poszukiwan opiekunki do starszego dziecka, wiem, ze taniej mnie wyjdzie "ktos" kto nie chce sie utrzymac z opieki nad dzieckiem
Może taniej, a może nie - to tylko kwestia umowy. Opiekunka z własnym dzieckiem jest o tyle kłopotliwa, że jeśli jej dziecko zachoruje (a wśród dzieciaków to nie jest rzadkość), to Ty będziesz na gwałt musiała szukać zastępstwa. Dorośli jednak stwarzają mniej problemów w kwestii chorowania. Nie żebym Cię zniechęcała do mamy z dzieckiem, ale warto to jednak dobrze przemyśleć.
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

SALAMANDRA, duzo w tym racji ze dzieci bardzo latwo wymieniaja sie chorobami, licze sie z tym, ale w przedszkolu nie bylo by inaczej, nie jestem ze sterylnych matek - blizej mi do EKO :) no i watek finansowy... to mnie nikt nie przekona, ze bezdzietna bedzie rownie usatysfakcjonowana ta sama stawka co matka z dzieckiem. przerabialam juz ten temat z poprzednim synem i nie chce sie niepotrzebnie dolowac stawkami na ktore mnie nie stac. nie szukam nikogo na "chwile" az znajdzie lepiej platna prace. do tego dochodzi watek rozwojowy tj. dzieci lepiej sie "chowaja" z innymi dziecmi
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

no cóż trudno będę szukać dalej :(
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Wybacz,ale ja nie wyobrażam sobie harówki,(bo to jednak jest ciężka praca )z dwójką malutkich dzieci ,za jakąś symboliczną kwotę.
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:Wybacz,ale ja nie wyobrażam sobie harówki,(bo to jednak jest ciężka praca )z dwójką malutkich dzieci ,za jakąś symboliczną kwotę.
nikt jeszcze nie wymienil stawki i nikt nie mowil ze dziecko biega przez 8h :) pozatym jaka dwojka dzieci? ja place za opieke nad moim jednym dzieckiem, nie place za opieke dziecka drugiej matki.
jak juz pisalam nie szukam niani ktora oczekuje "konkretnej" kasy, jak by tak bylo to poszukalabym na niania.pl
Redzianka, jak Cie temat nie interesuje to sie nie denerwuj moja skromna oferta.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

liliano moja droga,mnie w żaden sposób nie zdenerwowała Twoja skromna oferta.Napisałam,jak według mnie to by wyglądało,gdybym miała swoje małe dziecko,wzięła Twoje 7 miesięczne,to urobiłabym się po pachy.Nikt nie napisał ,że dziecko biega 8h i że masz płacić mamie za opiekę nad jej własnym dzieckiem,a z rozmowy wynika ,że malutkie to będą pieniądza,więc wyraziłam swoje zdanie.Ale przecież sama widzisz ,że są chętne panie,które by się zajęły,więc się nie denerwuj.dobranoc
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

liliana pisze:SALAMANDRA, duzo w tym racji ze dzieci bardzo latwo wymieniaja sie chorobami, licze sie z tym, ale w przedszkolu nie bylo by inaczej
Liliano nie do końca mnie zrozumiałaś. Nie chodzi mi o to, że Twoje dziecko może się zarazić od innego i zachorować, tylko, że może się to zdarzyć dziecku opiekunki, a wówczas Ty zostajesz "na lodzie" praktycznie z dnia na dzień. Kilka takich sytuacji w ciągu paru miesięcy i szlag Cię trafi. A dzieci niestety lubią łapać infekcje.
Szczerze mówiąc szybciej poszukałabym mam w podobnej sytuacji do Twojej i wówczas grupowo zatrudniła jedną panią do opieki na dwójką czy trójką maluchów. Taki mini-żłobek. Natomiast zatrudnianie opiekunki z własnym dzieckiem jest naprawdę dość ryzykowne, nawet nie tylko ze względu na to, o czym pisałam wyżej nt. chorób, ale generalnie taka mama siła rzeczy będzie się jednak bardziej skupiała na własnej latorośli a kto wie, czy po krótkim czasie po prostu nie zrezygnuje, bo nie da sobie rady czy wręcz znajdzie sobie pracę na etat.
Co do kwestii finansów - tak, jak już dziewczyny pisały, nie jest powiedziane, że akurat taniej wyszłoby Ci zatrudnienie opiekunki z dzieckiem. Zajmowanie się cudzym dzieckiem to nie jest przecież praca „przy okazji”, tylko naprawdę ciężki kawał chleba (sama to z pewnością wiesz :))
do tego dochodzi watek rozwojowy tj. dzieci lepiej sie "chowaja" z innymi dziecmi
Jest to prawda, natomiast nie przejmowałabym się tym tak bardzo w przypadku dzieci w wieku 1-2 lat. W tym okresie dzieciaki bawią się raczej obok siebie, niż ze sobą. I więcej niż przyjaźni jest w tych zabawach rywalizacji. Towarzystwo jest ważne, ale trochę później.
ODPOWIEDZ