Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

URZĄD SKARBOWY WEJHEROWO

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Karol S
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Muszę o tym napisać ku przestrodze wszystkim którzy chcą się tam rozliczać.

Jako lokalny patriota postanowiłem zameldować się w Redzie i rozliczyć z fiskusem w moim nowym powiecie. W Redzie wszystko poszło jak należy, schody zaczęły się w Wejherowie.
Dotychczas małżonka nas wspólnie rozliczała ale uparłem się aby rozliczyć nas tu gdzie zamieszkaliśmy.
Pierwszy list dotarł 11.03 że nie jestem właścicielem konta gdzie wysyłają zwrot. No chcą mi wysłać pieniądze ale nie jestem właścicielem konta (właścicielem jest żona, która się ze mną wspólnie rozlicza) i jest kłopot. Dodzwoniłem się do pani Lidii K w Urzędzie i wytłumaczono mi, że jak wyślę rezygnację z podanego konta na specjalnym druku ZAP3 to po prostu listonosz przyniesie pieniążki.
OK, wysłaliśmy.
Minął czas i przyszło kolejne wezwanie że nie jestem właścicielem konta !? Dzwonie do Urzędu i pani Katarzyna P. tłumaczy, że w sumie to ona to załatwi i dostaniemy przekaz. Następnie oddzwania, że oni widzą jeszcze moje konto stare zamknięte 10 lat temu i muszę z niego zrezygnować... oczywiście listownie.
Wysłaliśmy kolejny list z rezygnacją i podaniem mojego nowego konta bankowego aby zamknąć temat.
Próbowałem dodzwonić się do szefa tej instytucji aby zwrócić mu uwagę ale musi być mocno zapracowany bo nie odbierał.

No i teraz najlepsze. HIT.
Wracam dziś do domu i widzę list w skrzynce, przypadkiem. A tam... kolejne wezwanie z datą 11.04 od Pani Hanny P.
Naczelnik wzywa nas obojga do osobistego stawienia się w ciągu 7 dni z dokumentami: akty urodzenia dzieci, PIT-11, PIT-8C i inne...
7 dni, czyli jutro, w Wielki Piątek mam biec, kserować dokumenty, wyciągać Pity i tłumaczyć się z 3 miesięcznym dzieckiem na rękach.

Będziemy jutro Panie Naczelniku.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Mi zwrot podatku zrobili na konto firmowe.
Działalność mam zawieszoną od prawie 2 lat.
A zwrot mam za pracę inną a nie z działalności.
Do tego konto zostało dawno zamknięte.
Też każą mi jakieś papiery składać bo się rozliczyłem zgodnie z miejscem zamieszkania czyli Reda a nie jak zawsze Gdynia.
Czekam też aż bank odeśle im pieniążki które będą mogli mi wysłać na moje aktualne konto które muszę jechać zgłosić na piśmie. Albo poprzez pocztę ale nie wiem o co tam już chodzi czy znowu jakieś pisma czy coś innego.
Nigdzie nie jadę nic składać.
Będę ich codziennie męczyć telefonami.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

A nie wystarczyłoby wraz PIT-em rocznym złożyć NIP1 lub NIP2 - zgłoszenie identyfikacyjne z nowymi danymi ?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Karol S - do zobaczenia jutro w skarbówce Ja mam ten problem z tym, że pracowałem na terenie Holandii i Niemiec, i ni jak nie wiem o co chodzi z salarisami i tym ile tam odprowadziłem podatków, gdzie to w polskich papierach wpisać ... no masakra. Jutro jadę do nich z częściowo wypisanymi papierami i może oni mi pomogą
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Ten problem nie dotyczy tylko US w Wejherowie, a wszystkich oddziałów tej instytucji, której Polacy boją się bardziej niż policji. W większości skarbówek pracują albo starsze panie które zakorzeniły się w tej pracy lub młode osoby które dostały się tam po znajomości i. W jednym lub drugim przypadku nie mają zamiaru się edukować w ciągle zmieniający się przepisach.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Huherko pisze:Karol S - do zobaczenia jutro w skarbówce Ja mam ten problem z tym, że pracowałem na terenie Holandii i Niemiec, i ni jak nie wiem o co chodzi z salarisami i tym ile tam odprowadziłem podatków, gdzie to w polskich papierach wpisać ... no masakra. Jutro jadę do nich z częściowo wypisanymi papierami i może oni mi pomogą
Jesli ktoś pracował za granicą a nie ma jeszcze doświadczenia w rozliczaniu PIT w Polsce, sugeruję skorzystanie z usług jakiegoś biura podatkowego, którego personel orientuje się w tego typu sprawach. W grę bowiem wchodzą umowy Polski z tymi państwami o unikaniu podwójnego opodatkowania i zapobieganiu unikania podatków. Aktualnie tego nie muszę robić, ale w swoim czasie sam rozliczałem się za pomocą biura. Potrzebne są, rzecz jasna, jakieś dokumenty z tych państw - potwierdzenia, że się tam jakieś podatki zapłaciło i w jakiej wysokości. To temat rzeka, więc w dzień świąteczny nie będę go szerzej rozwijał. Życzę powodzenia.
ODPOWIEDZ