Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Przebudowa Łąkowa-Obwodowa

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

A co z planowaną od lat inwestycją przebudowy mostku na Kazimierskiej,
i skrzyżowania Łąkowa - Obwodowa ???
... znowu ucichło ! , a miało być już w roku 2012, 2013,no i w 2014,
czyżby w grudniu usłyszymy ponownie że 2015 ?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Major pisze:A co z planowaną od lat inwestycją przebudowy mostku na Kazimierskiej,
i skrzyżowania Łąkowa - Obwodowa ???
... znowu ucichło ! , a miało być już w roku 2012, 2013,no i w 2014,
czyżby w grudniu usłyszymy ponownie że 2015 ?
z tego co słyszałem to skrzyżowanie i mostek w tym roku mają ruszyć (tzn. tak mi się wydaje )
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Mam nadzieję ze rozpoczną dopiero we wrzesniu.Teraz by zakorkowali całą Redę.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

No właśnie niepokoi mnie to skrzyżowanie. Jak usłyszałem, że mają tam być światła, to uznałem, że na pewno będzie tam pas skrętu w prawo z ul. Łąkowej w Obwodową - tak, by ci, którzy będą skręcać w lewo i stali na światłach, nie blokowali ruchu. Ale ostatnie zmiany związane z układem ścieżek niestety na to nie wskazują. Obym się mylił...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Jak pewnie zauważyłeś Zigi ponad miesiąc temu na tym skrzyżowaniu wykonywano jakieś roboty ziemne,
po skończeniu ponownie wkopano nowe krawężniki, wylano nowy asfalt w miejscach wykopu
Zapewne modernizacja tam czygoś pod ziemią była konieczna,ale czy nie można było tego
połączyć razem z przebudową tego skrzyżowania, a tak pieniądze poooszłłłyyy
oj coś mi się wydaje że kolejny rok upłynie,
ale skoro Zigi coś słyszał to musimy być dobrej myśli
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Zastanawia mnie jedno - czy tam jest aż taki ruch, żeby tam wciskać światła? Dla kogo te światła mają być? Bo z tego co zauważyłem ruch na i z łąk jest mały, nigdy nie robią się na tej ulicy korki.

A druga sprawa, zastanawia mnie, czy pan projektant wziął pod uwagę że jeżdżą tamtędy autobusy MZK - już teraz minięcie się z autobusem na wysokości mostku to dosyć ciężka sprawa.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

PRZETARG: Przebudowa skrzyżowania wraz z sygnalizacją świetlną ul. Obwodowej i ul. Łąkowej w Redzie na drodze powiatowej nr 1463G Obwodowa-Kazimierska km 1+535 na odcinku 1+400 do 1+632 dł. 232 m

Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Zakres prac obejmuje: - przebudowa skrzyżowania w celu wytworzenia dodatkowego pasa dla lewoskrętu z ul. Obwodowej w ul. Łąkową, - przebudowa zatoki autobusowej z przesunięciem poprzecznym w kierunku wschodnim, - budowa chodnika po prawej /wschodniej/ stronie drogi powiatowej od skrzyżowania do przejścia dla pieszych i dalej do peronu zatoki autobusowej z zejściem na końcu peronu na przyległy teren, - budowa przejścia dla pieszych z wyspą - azylem na środku jezdni, - wykonanie obudowy odciążającej istniejącej komory rewizyjnej kanalizacji deszczowej, - wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, - budowa sygnalizacji świetlnej.

http://firma.pb.pl/3785022,40445,przebu ... -dl.-232-m
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

A na skrzyżowaniu Obwodowej i Łąkowej pojawiła się tablica o objeździe.
reda29
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Przetarg na skrzyżowanie Łąkowa-Obwodowa wygrała Skanska, dodam tylko, że Obecnie Skanska robi mostek na Kazimierskiej
http://bip.zd.puck.pl/userfiles/file/20 ... Redzie.pdf
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Czyli z Łąkowej nie będzie osobnego pasu do skrętu w prawo. Szkoda. Ci, co będą skręcać w lewo będą blokować większość tych, co skręcają w tym miejscu w prawo i mogliby spokojnie przejechać na zielonej strzałce.

Obrazek
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Mogliby dodac lub ując jeszcze 10 lub 20 czerwonych lub czarnych kreseczek, to dla mnie i tak jest czarna (i czerwona) magia.
Zgadzam się ze wszystkimi. i z tymi, co popieraja i tymi , co są przeciw.
Nie chce mi sie az tak bardzo analizowac przebiegu tych wszystkich mazów
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

A mnie może ktoś oświeci, bo też nie mogę się połapać w tym pokreślonym planie, czy jest tam uwzględnione przejście dla pieszych na drugą stronę ul. Obwodowej na wysokości garaży?
A to w ogóle ma być zwykłe skrzyżowanie czy rondo?
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

przejście dla pieszych wydaje się przy Stel-u, ma to być skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną
Redzianin od urodzenia
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Tak też myślę, że to przejście. Z drugiej strony coś podobnego też jest i chyba dwuetapowe? Jak taki projekt nieczytelny, to żeby drogowcy czegoś nie przeoczyli przy budowie
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Romek pisze:Mogliby dodac lub ując jeszcze 10 lub 20 czerwonych lub czarnych kreseczek, to dla mnie i tak jest czarna (i czerwona) magia.
Oj tam jest dużo innych kolorów też. Tylko skan taki troszkę niewyraźny.

Zigi - masz może ten skan w większej rozdzielczości? Ewentualnie jak masz to na papierze albo w formacie cyfrowym (w projekcie do jakiegoś programu geodezyjnego) to może da się to zrobić w lepszej jakości. Bo jednak te "mazy" są poniekąd ważne

Przejścia dla pieszych są z każdej strony, od strony mostku chyba nawet będzie wysepka. Są pętle indukcyjne tzn że sygnalizacja będzie w miarę "inteligentna"
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ