Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Przebudowa mostu na Kazimierskiej-Obwodowa

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

śpieszę donieść, że w roku wyborczym dzieją się cuda i chcą Panowie to mają

Przebudowa mostku Kazimierska - Obwodowa

Wykonawca jest już wyłoniony. W przetargu na tę pracę stanęły 3 firmy. Zarząd Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego przeznaczył na tę inwestycję 2 960 644 zł, a wybrano ofertę firmy SKANSKA S.A. na kwotę 1 414 372 zł.

SKANSKA ma m.in. rozebrać mostek i zbudować w jego miejscu nowy. Ponadto zbudować odcinek drogi wraz z chodnikami i ścieżką rowerową od mostu nad rzeką Reda do mostku przy skrzyżowaniu z Mostową.

informacja z 10 lipca

niestety chwilowo nie mogę znaleźć informacji do kiedy mają skończyć inwestycję.
więcej szczegółów pod adresem http://informa24.pl/przetargi/1508802/R ... -Obwodowej

Przebudowa skrzyżowania wraz z budową sygnalizacji świetlnej Łąkowa - Obwodowa

jest już przetarg (wczoraj ogłoszony) na tę inwestycję.
W ramach inwestycji ma być między innymi "przebudowa skrzyżowania w celu wytworzenia dodatkowego pasa dla lewoskrętu z ul. Obwodowej w ul. Łąkową, - przebudowa zatoki autobusowej z przesunięciem poprzecznym w kierunku wschodnim, - budowa chodnika po prawej /wschodniej/ stronie drogi powiatowej od skrzyżowania do przejścia dla pieszych i dalej do peronu zatoki autobusowej z zejściem na końcu peronu na przyległy teren, - budowa przejścia dla pieszych z wyspą - azylem na środku jezdni, - wykonanie obudowy odciążającej istniejącej komory rewizyjnej kanalizacji deszczowej, - wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, - budowa sygnalizacji świetlnej."

wykonawca będzie miał 60 dni na zrealizowanie inwestycji.

więcej pod adresem http://m.pb.pl/3785022,40445,przebudowa ... dimension=
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze: Ponadto zbudować odcinek drogi wraz z chodnikami i ścieżką rowerową od mostu nad rzeką Reda do mostku przy skrzyżowaniu z Mostową.
Nie rozumiem, gdzie ta ścieżka rowerowa ma powstać?! Od tego mostku który zbudują do jakiego mostku?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

też się zastanawiałem, ale w sumie jak odpaliłem mapę to stało się to oczywiste
Załączniki
ścieżka rowerowa.JPG
z mapy googla :)
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

przeciez sciezka rowerowa tam jest, jedyne co to wcisna jeszcze tam chodnik
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

No właśnie, siedzę wpatrzony w tą mapę i coś mi się nie zgadza.
Przy ogrodnictwie ścieżka rowerowa jest gotowa.
Ale pewnie zostanie zmodernizowana w momencie budowy nowego mostu.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Przy samym ogrodzeniu ogrodnika jest bardzo wąsko i bardziej jest to chodnik niż ścieżka rowerowa, z drugiej strony mało jest tam miejsca by go poszerzyć no chyba że kosztem ulicy
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

WOW, będziemy mieli "skrzynkę" w Redzie (o ironio)!!! Będziemy mieli wyniesioną literę "Y"!

Dawno mnie tak nic nie rozbawiło jak zapoznałem się z projektem przebudowy redzkiego mostku!!! Autorowi koncepcji należy się Nobel za tą geometrię drogi, ciekawe czy był nim nasz burmistrz Krzysiu? Z tą budową będą jaja mogę powiedzieć to już dzisiaj

Obrazek
Obrazek
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Inwestycja chyba sie rozpoczyna , już zdjęto nawierzchnię chodnika na ul Kazimierskiej .
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Za to na mostku Kazimierska - Obwodowa widać że coś się dzieje
wkrótce chyba zostanie podłączona sygnalizacja wahadłowa,
bo stoją już znaki informujące ( jeszcze odwrócone )
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Jest już włączona wahadłowa sygnalizacja na mostku Kazimierska - Obwodowa
Przepustowość jest bardzo mała i więc tworzą się duże korki,
odradzam jazdy w stronę Ciechocina.
Zapewne dwa, trzy dni i zator się zmniejszy gdy większość będzie omijać Obwodową
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Przepustowość jest tragiczna ! Światła mają za długą przerwę i kierowcy mniej cierpliwi próbują jechać na czerwonym świetle.
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Tak się akurat składa, że specjalnie pojechałem dzisiaj Obowodową. Tak z ciekawości - co się tam dzieje. Wszak to i moje miasto.
No i (świadomie) stanąłem na tym tymczasowym świetle.
Odstałem dłuuuższą chwilę wraz z innymi, myśląc no tak, długie zielone z Kazimierskiej to i będzie długie zielone w kierunku Kazimierskiej. Sterowanie sygnalizacją świetlną z reguły (prawie w całej Polsce) jest dosyć racjonalnie zorganizowane.
Wreszcie zapala się zielone. Chyba na niecałą minutę. Nie zdążyłem dojechać do sygnalizatora, mimo, że stałem około 50-70 m od sygnalizatora.
Zmieniło się na czerwone jedno auto przede mną.
Widząc już, że Panowie wykonawcy ustawili światła proporcjonalnie do własnego "profesjonalizmu" - zmierzyłem czas czerwonego światła z kierunku Rumia w kierunku Kazimierska.
Zapala się czerwone. DWIE minuty później ruszają auta z Kazimierskiej i przejeżdżają przez mostek co trwa około 30-50 sekund. Potem puuusto. Nikt nie jedzie a czerwone świeci się i świeci...
Następnie zapala się zielone i ruszająca z Obwodowej kolumna spotyka na mostku wjeżdżające na niego z Kazimierskiej auto (pozdrowienia dla Pana w Oplu co wjechał na czerwonym od Kazimierskiej).
Generalnie czas świecenia czerwonego światła od strony Obwodowej w kierunku Kazimierskiej wyniósł około 5 minut i 45 sekund, gdzie na zwykłych skrzyżowaniach cykle oscylują wokół 30-60s.
Jeszcze raz gratuluję "profesjonalizmu", przenikliwości i dbania o przepustowość tej mocno obciążonej ulicy Panom wykonawcom - w cyklu zmian świateł: 1 minuta jazdy i prawie 6 minut stania.
W godzinach popołudniowych, na jedno auto jadące w kierunku Rumi, przypadają 3 lub 4 jadące w kierunku Redy. Rano może jest minimalnie inaczej - ale to minimalnie.
Gdzie jest nadzór Redzkich Inwestycji nad tym co się dzieje w Ich ogrodzie?
Obserwowałem delikatnie pisząc "nieudolne" zmagania wykonawcy z organizacją ruchu na ul Puckiej przy przebudowie skrzyżowania z ul. 12 Marca, gdzie organizacja ruchu, oznakowanie i zagrożenie z tym związane kwalifikowało się do ..... tu mi zabrakło słów.....
Teraz zaczynam "kibicować" kolejnemu wykonawcy, który paraliżuje ruch w Redzie...
Mam nadzieję, że Panowie z Urzędu Miasta nadzorujący tę inwestycję, po porannej kawie przejdą się i sprawdzą jak na Ich terenie wykonawca kieruje ruchem, wpływając na opinię kierowców Redzkich, Tranzytowych i Gości.
Tym bardziej, że jeszcze przez kilka dni jest tzw. sezon, gdzie na drogach ruch jest mocno zwiększony, a Obwodowa jest alternatywną drogą powrotu z pracy dla Mieszkańców Redy i okolic....
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Ten czas oczekiwania i przejazdu jest raczej z automatu
a nie dopasowany do realiów tego odcinka czyli odległości.
Na dodatek wczoraj nie dodałem że to światła trzy etapowe,
czyli jeszcze z ul.Mostowej. Zielone pali się tam zbyt długo bo z 20 sek.
plus znowu kolejne sekundy przerwy co daje już ok. 2 min.
Ogólnie Urząd Miasta powinien poprosić firmę Skanska o wyregulowanie świateł.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Ruch miał byc ograniczony dopiero od 28 sierpnia.Narazie wahadłówka przy pracach na chodniku jest zbędna.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Wprowadzenie tego na długi weekend zakrawa na kpinę z mieszkańców Redy.
ODPOWIEDZ