Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Tragedia w Sopocie

Hydepark, czyli o wszystkim innym
JanKowalski
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

jak by ktos u Was np w rodzinie nagle "oszalał" i zrobił krzywdę innym to ciekawi mnie czy byscie tak po nim cisnęli... JAk na razie znacie tylko fakt tego, że ktoś w "furii" zrobił okropna głupotę a nie wiecie nic na temat dlaczego, co to spowodowało, czy to było świadome itp. Od razu stawiacie wyrok i nic Was nie obchodzi, baaa niektórzy ŚWIADOMIE chcą tortur, smierci itp. Jak dla mnie to ponad połowa tych "krzykaczy" jest gorszymi ludźmi niż on.
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

JanKowalski.... już nie przesadzaj.... ponad połowa gorsza niż on? Na szczęście nie często zdarzają się idioci napruci narkotykami i rozjeżdżający ludzi na deptaku. Oby w końcu nasz wymiar sprawiedliwości stanął na wysokości zadania. Nie ma usprawiedliwienia dla takiego czynu. Jedno szczęście, że nie ma ofiar.
JanKowalski
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

a skąd informacja, że był pod wpływem? kolejne założenie/przypuszczenie niczym nie poparte. Ja nie neguje faktu, że całe zajście z sopotu było złe i że szkoda pokrzywdzonych. Chodzi mi ot to, że tylu ludzi świadomie by go ukamienowało od razu bez poznania przyczyny oraz przebiegu tego co się wydarzyło przed całym zajściem. Poczekajmy może na wynik badań. Nie zachowujmy się jak w średniowieczu gdzie palono ludzi na stosie za podejrzenie o uprawianie czarów.
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Bez poznania przyczyny? A na Breivika czekałeś, żeby najpierw poznać przyczyny masowego zabójstwa tego psychopaty? No świadomie w tych ludzi to on na pewno nie wjechał. To Ty niepotrzebnie napisałeś, że ponad połowa tych krzykaczy jest gorsza od niego. Zastanów się co piszesz. A rodzinie współczuje, bo to na nich odbije się teraz piętno tego wszystkiego.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

JOUKI pisze:A może ktos kojarzy po tym video Pana Liberę

https://www.youtube.com/watch?v=EAi8GKhtqec#t=47
No, a jeśli kojarzy to co? Juz prawie kazdy wie kto to Michał L. Nie ulega zadnej watpliwości, że zrobił źle, bardzo źle. Wyrządził krzywdę wielu osobom. Będzie za to ukarany. Czy jest w stanie naprawić szkody, które wyrządził tym niewinnym ludziom? Wątpię. Nawet gdyby pracował w kamieniołomach 100 lat.

Kazdy z nas ma prawo wygłaszać swoje poglady na ten czy inny temat. nie bedę nikogo pouczał jak ma stopniowac ostrość swoich wypowiedzi. Nie mam takiego prawa i ochoty. wydaje mi sie jednak, że niektóre opinie sa zbyt radykalne...rozumiem, że ta 'kula w brzuch" to taka figura retoryczna, prawda?
JanKowalski
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Breivik zabijał z broni palnej i to skutecznie. Wczesniej pisał manifesty różne i nie ukrywał co mysli. On mial nas*ane w głowie już dużo wcześniej. W sprawie "sopockiej" był to nagły, ostry odchył od normy bo jak sami widzieliście na filmiku powyżej człowiek był najzwyklejszym człowiekiem na poziomie. Nie piszę żeby się kłucić ani nikogo obrażać ale to ci wszyscy ludzie co piszą na różnych portalach, że są rządni jego krwi to są po prostu barbarzyńcami.
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

goya pisze:
reda29 pisze:
Mazur pisze:Tylko kula w brzuch dla takiego smiecia! Na kulke w leb trzeba zasluzyc...

Kolega Mazur patrząc po wpisach jest strasznie sfrustrowany, taka agresja bywa niebezpieczna .
Większość Forumowiczów, już niestety, zna prostotę wypowiedzi we wszystkich wątkach Pana Mazura i nie komentuje jego przemyśleń.
Romek pisze:
Kazdy z nas ma prawo wygłaszać swoje poglady na ten czy inny temat. nie bedę nikogo pouczał jak ma stopniowac ostrość swoich wypowiedzi. Nie mam takiego prawa i ochoty. wydaje mi sie jednak, że niektóre opinie sa zbyt radykalne...rozumiem, że ta 'kula w brzuch" to taka figura retoryczna, prawda?
[/quote]


Tu rola dla moderatorów. Wiele wypowiedzi kolegi Mazura powinno zostać usuniętych ponieważ nie wnoszą niczego do dyskusji poza olbrzymia dawka agresji i wściekłości na cały świat, który się sprzysiągł, żeby zrobić mu na złość.
Ostatnio zmieniony |23 Lip 2014|, o 15:45 przez reda29, łącznie zmieniany 1 raz.
reda29
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Przepraszam JOUKI za źle wklejony cytat już poprawiłam.
reda29
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

JanKowalski pisze:jak by ktos u Was np w rodzinie nagle "oszalał" i zrobił krzywdę innym to ciekawi mnie czy byscie tak po nim cisnęli...
to nie uczciwe tak stawiać sprawę. Piłeczkę można odbić... gdyby to Twoje dziecko przez tego szaleńca miało mieć amputowane nogi (jak jedna z poszkodowanych osób w Sopocie) to ciekawe czy byś tak bronił tego nagle "oszalałego"

Nie można w ten sposób stawiać sprawy, bo logiczne jest, że jeśli sprawy dotyczą nas, albo naszych rodzin to jesteśmy nieobiektywni

I przyznam szczerze, że nie rozumiem, czemu niektórzy tak apelują o cenzurę dla Mazura. Nie przesadzajcie - to jest forum dyskusyjne. Ma prawo do swoich poglądów.
Ok trochę go ponosi w tym temacie, ale nie róbcie z tego kierowcy Hondy Papieża, żeby nie można było złego słowa na Niego powiedzieć.
Ten człowiek mógł zabić Was, mógł zabić Wasze dzieci, mógł zabić każdego kto był w tym czasie w Sopocie. Naprawdę nikomu z Was nie przyszło na myśl jak o tym usłyszeliście słowo "debil" "idiota" czy inne używane przez Mazura?

Jak debatowaliśmy w temacie "kibice Arki pobili dzieci w Redzie" to też chodziły tego typu epitety, a jednak obrońców kibiców nie było (choć wsadziło się wszystkich do jednego worka) i nikt nie oburzał się na słowa debil czy idiota - żeby było jasne - oczywiście tamtego zachowania chuliganów nie usprawiedliwiam, ale dziwi mnie to nagłe miłosierdzie do kierowcy Hondy, a nienawiść do chuliganów piłkarskich.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Hej JanieKowalski! Ty jakas rodzina tego, ze tak powiem lagodnie "sprawcy" jestes, ze tak go bronisz?? Mnie szczerze obojetnie, czy byl pod wplywem czegokolwiek i malo mnie interesuje dlaczego wjezdzal w ludzi. Wazne jest, ze WJEZDZAL i tylko cudem nie ma ofiar smiertelnych. Ja mam mozg i widze, ze ten typ jest CHRONIONY! A mial juz z prawem zatargi, wiec uzalanie sie nad nim nie ma sensu. A kara do 10 lat za spowodowanie katastrofy... mowi nam to tylko o sprawiedliwosci w tym kraju!
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

JanKowalski pisze:...W sprawie "sopockiej" był to nagły, ostry odchył od normy bo jak sami widzieliście na filmiku powyżej człowiek był najzwyklejszym człowiekiem na poziomie. Nie piszę żeby się kłucić ani nikogo obrażać ale to ci wszyscy ludzie co piszą na różnych portalach, że są rządni jego krwi to są po prostu barbarzyńcami.
Czyli twierdzisz, że chwilowo coś mu strzeliło do łba i postanowił porozjeżdżać ludzi? tak? Moim zdaniem porównanie do Brevika nie jest takie głupie. Brevik był psychopatą ale wszystko miał zaplanowane. Ten z Sopockiej akcji moim zdaniem też, o czym może świadczyć jego zachowanie po aresztowaniu gdzie zaczął posługiwać się językiem angielskim (jak wiadomo, większość ludzi u nas ma na bakier z tym językiem) i już problemy, bo nie było jak go przesłuchać itp. Po za tym, od razu pojawiły się osoby z jego otoczenia (być może jego mama) i powiedziały, że nie ma składać żadnych wyjaśnień. I ostatnia sprawa, czemu nie ma jeszcze wyników badań czy był pod wpływem jakiś narkotyków czy psychotropów, jak u celebryty Dariusza wiedzieli w tym samym dniu....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Wtrącę swoje kilka zdań.
Michał L. - albo raczej jego matka nie jest żadną sędziną, prokuratorem, ani nikim związanym z tymi instytucjami, wiem to od kolegów Michała L. oraz od osoby która z nią pracowała przez długie lata.

Mnie ciekawi tylko jedno, dlaczego jeszcze przed poniedziałkowym przesłuchaniem tak głośno było w mediach o rzekomym leczeniem psychiatrycznym sprawcy, według mnie to już w było torowanie sobie drogi obronnej.

Dużo piszecie na temat kary jaką powinien ponieść sprawca, dla mnie maksymalne kara więzienie oraz pokrycie wszelkich kosztów związanych z jego wybrykiem było by najlepszym rozwiązaniem. Piszą wszelkich kosztów mam na myśli: koszty związane z leczeniem, rehabilitacją, odszkodowaniami dla pokrzywdzonych oraz pieniądzmi jakie kosztowała cała akcja ratunkowa w Sopocie. Wspomnieć również warto o kosztach związanych z zniszczeniami na molo oraz Monciaku.

Po co od razu walić gościowi kulkę w głowę, kara musi być dotkliwa.
Najgorsze jest w tym to że pewnie za miesiąc, dwa nikt już o tym w Polsce nie będzie pamiętał, a poszkodowane osoby będą wracały do zdrowia miesiącami, jak nie latami.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Michał L. to nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek, a Sopot w godzinach nocnych definitywnie jest miejscem podwyższonego ryzyka. Uważam, że ten temat na tym forum w ogólnie nie powinien powstać, ponieważ są znacznie ważniejsze sprawy. Podsycanie tematu przez TVN24 i inne stacje TV (w tym podawanie widzom bezpośredniego komentarza i sianie wśród społeczeństwa paniki). Rozwścieczona społeczność chciałaby najlepiej zabić sprawcę - syndrom kata. To są komentarze frustratów. Najlepszy był przypadek Mariusza T. na którego znaleziono paragraf. Trzeba było go leczyć przez 25 lat. Hitler załatwił Niemcy przez niecałe 10 lat, a SW nie może poradzić sobie przez 25

Kiedyś 15 lat temu nawet jak wydarzył się karambol samochodowy, podpalenie czy morderstwo to TV news nie zajmowała się takimi trywialnymi sprawami. Może to my widzowie potrzebujemy dawki takich zdarzeń i chcemy oglądać te pożywkę?

Od karania są sądy i Michał L. jeżeli był pod wpływem ośrodków odurzających szybko nie wyjdzie. Pamiętajmy sprawca ma też prawo do rehabilitacji - nawet najgorszy.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

brzezins pisze:Michał L. to nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek, a Sopot w godzinach nocnych definitywnie jest miejscem podwyższonego ryzyka. Uważam, że ten temat na tym forum w ogólnie nie powinien powstać, ponieważ są znacznie ważniejsze sprawy. Podsycanie tematu przez TVN24 i inne stacje TV (w tym podawanie widzom bezpośredniego komentarza i sianie wśród społeczeństwa paniki). Rozwścieczona społeczność chciałaby najlepiej zabić sprawcę - syndrom kata. To są komentarze frustratów. Najlepszy był przypadek Mariusza T. na którego znaleziono paragraf. Trzeba było go leczyć przez 25 lat. Hitler załatwił Niemcy przez niecałe 10 lat, a SW nie może poradzić sobie przez 25

Kiedyś 15 lat temu nawet jak wydarzył się karambol samochodowy, podpalenie czy morderstwo to TV news nie zajmowała się takimi trywialnymi sprawami. Może to my widzowie potrzebujemy dawki takich zdarzeń i chcemy oglądać te pożywkę?

Od karania są sądy i Michał L. jeżeli był pod wpływem ośrodków odurzających szybko nie wyjdzie. Pamiętajmy sprawca ma też prawo do rehabilitacji - nawet najgorszy.
Temat jest "rozdmuchiwany" przez media bo takich przypadków jest coraz więcej i coraz bardziej społeczeństwo ma dość tego typu akcji - Twoja postawa zaś to zamiatanie pod dywan i pozwalanie, aby ludziki z układami załatwiali takie sprawy po cichu i później jako recydywa w końcu zamordowali kogoś na drodze. Przy okazji - dla mnie nie jest trywialne rozjechanie 22 ludzi ot tak sobie, jak muchy na drodze.
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

No tak, żeby mówić o tragedii potrzeba kilkaset ofiar..... bez komentarza
ODPOWIEDZ