Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Tragedia w Sopocie

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Tananger
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Zaczyna się zwyczajna jatka jednych na drugich.

1. Nigdzie nie napisałem, że tego człowieka należy wypuścić wolno. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
2. Ani Wicek, ani Mazur nie napisali, jaka byłaby odpowiednia kara wg nich. Jakoś moje pytanie ciągle umyka...

Odnośnie równych i równiejszych: tak było, jest i będzie, nikt nie obiecywał, że życie będzie łatwe i sprawiedliwe. Pisałem już coś na ten temat, chcesz to zmienić, zostaw komputer i zacznij działać, by zapanowała sprawiedliwość.

I tyle w temacie.

P. S. Przywilejów żadnych nie mam, nie jestem posłem, radnym ani żadnym senatorem czy innym mundurowym.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Decyzja o wymiarze kary należy do sądu.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

kowalski pisze:Decyzja o wymiarze kary należy do sądu.
tylko pewnie sądu nie będzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Tananger pisze:...
2. Ani Wicek, ani Mazur nie napisali, jaka byłaby odpowiednia kara wg nich. Jakoś moje pytanie ciągle umyka...
Wybacz, nie zauważyłem, że było do mnie takie pytanie

Nie wiem - nie wiem jaka kara byłaby odpowiednia, nie znam całej sprawy, ponieważ jej tak głęboko nie przeżywam, ale gdybym miał odpowiedzieć teraz natychmiast to widziałbym to tak:

1. Przepadek całego posiadanego majątku na rzecz poszkodowanych w wypadkach samochodowych
2. 5 lat koloni karnej z przymusowymi pracami (budowałby np. wraz z równie zdolnymi jak On więzienia dla ludzi o równie idiotycznych pomysłach na spędzanie wolnego czasu oraz czyścił trawniki z psich odchodów)
3. Dożywotni zakaz prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu silnikowego.
4. Po wyjściu z więzienia jeszcze 25 lat w zawieszeniu przez okres 25 lat.

z góry zaznaczam, ze odpowiadałem na pytanie "jaka byłaby odpowiednia kara" a nie "na jaką karę zgodzi się UE" bo dla UE najlepiej, żeby siedział w sali aresztu z prywatnym DVD, Playstation i winogronami
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Tananger pisze:Zaczyna się zwyczajna jatka jednych na drugich.

1. Nigdzie nie napisałem, że tego człowieka należy wypuścić wolno. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
2. Ani Wicek, ani Mazur nie napisali, jaka byłaby odpowiednia kara wg nich. Jakoś moje pytanie ciągle umyka...

Odnośnie równych i równiejszych: tak było, jest i będzie, nikt nie obiecywał, że życie będzie łatwe i sprawiedliwe. Pisałem już coś na ten temat, chcesz to zmienić, zostaw komputer i zacznij działać, by zapanowała sprawiedliwość.

I tyle w temacie.

P. S. Przywilejów żadnych nie mam, nie jestem posłem, radnym ani żadnym senatorem czy innym mundurowym.
1 ale cały czas bronisz pokrzywdzonego biedaka i najlepiej jakby zapanowała cisza, nie wolno pisać o tym
2 w sprawie kary masz odpowiedź
3 co do równych i równiejszych - to co się obecnie dzieje to już przesada
4 a dodawanie jeszcze że nikt niczego nie obiecywał to cytat z wypowiedzi polityków
5 a co do działania to ja wiem gdzie byłem np w roku 70. A ty gdzie?
I nie uważam niczego za jatkę.

A jeśli taka twoja wola to możesz stać po stronie tego kierowcy. Twoja sprawa

Podobno sprawdzany jest monitoring z Sopotu aby ustalić kto biednego kierowcę pobił.
Bo trzeba kogoś skazać za nieuzasadnione zatrzymanie i pobicie
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:
Tananger pisze:...
2. Ani Wicek, ani Mazur nie napisali, jaka byłaby odpowiednia kara wg nich. Jakoś moje pytanie ciągle umyka...
Wybacz, nie zauważyłem, że było do mnie takie pytanie

Nie wiem - nie wiem jaka kara byłaby odpowiednia, nie znam całej sprawy, ponieważ jej tak głęboko nie przeżywam, ale gdybym miał odpowiedzieć teraz natychmiast to widziałbym to tak:

1. Przepadek całego posiadanego majątku na rzecz poszkodowanych w wypadkach samochodowych
2. 5 lat koloni karnej z przymusowymi pracami (budowałby np. wraz z równie zdolnymi jak On więzienia dla ludzi o równie idiotycznych pomysłach na spędzanie wolnego czasu oraz czyścił trawniki z psich odchodów)
3. Dożywotni zakaz prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu silnikowego.
4. Po wyjściu z więzienia jeszcze 25 lat w zawieszeniu przez okres 25 lat.

z góry zaznaczam, ze odpowiadałem na pytanie "jaka byłaby odpowiednia kara" a nie "na jaką karę zgodzi się UE" bo dla UE najlepiej, żeby siedział w sali aresztu z prywatnym DVD, Playstation i winogronami
Koniecznie kara (10 lat wg mnie minimum), polegajaca na pracach fizycznych by zadoscuczynic poszkodowanym w tym zdarzeniu. Zadnych wygod i plejstacji tylko twarda decha, chleb i woda. I napierdzielac 15 godzin dziennie przy budowie autostrad, wiezien, przedszkoli czy czegokolwiek potrzebnego spoleczenstwu.

Wicka punkt 3 nie wiem czy duzo zmieni, ale jakby kiedykolwiek taki typek jechal jakims pojazdem po wyroku - od razu dozywocie w ciemnej celi.

A co do poszkdowanych... wg mnie wszyscy pozew zbiorowy przeciwko zabezpieczeniu pseudo-kurortu Sopotem zwanym wniesc powinni. Karnowski i dowadzacy policja w tym miescie powinni pojsc na bezrobocie. Za brak zabezpieczenia to raz, za pieprzenie glupot po zdarzeniu to dwa...

Nie kumam ludzi, ktorzy staja w obronie tego kmiota. Moze jeszcze medal mu dac i na koszt panstwa honde wyklepac? heheh
Sadzic go i to dotkliwie... ale ty chyba marzenie scietej glowy niestety...
Mamo.... bo się potnę !!!
Tananger
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Super! W końcu dochodzimy do wniosku: osądzić Nie zlinczować, od razu zabić itp. Nie rozumiem, dlaczego sądu ma nie być. Nawet, jak się stwierdzi chorobę psychiczną, to wyrok, co dalej, wydaje sąd w oparciu o opinie biegłych.

Część kar, które wymieniacie: nie mam nic przeciwko, ale u nas one nie istnieją (np. przepadek majątku, chyba).

A ludzi z zakazami prowadzenia pojazdów na drogach jest całe mnóstwo i powodują kolejne wypadki. Znowu pytanie: dlaczego? Jest przepis, wyrok, a i tak po pijaku bez prawa jazdy wyprzedzając na trzeciego wjeżdża koleś w samochód turystów ze Skandynawii (jakiś czas temu, całkiem w naszej okolicy).
jarekm pisze:a co do działania to ja wiem gdzie byłem np w roku 70. A ty gdzie?
Jezu nie wiem, może w planach byłem, no ale skoro mam takie poglądy, a nie inne i cytuję polityków, to pewnie "tam, gdzie stało ZOMO". Cytat z polityka, który kreuje się na nieskazitelnego, a z pożyczki dużych pieniędzy nie chciał się tłumaczyć, PCC pewnie też nie zapłacił.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Ja nie wspominałem o zabijaniu nikogo (przynajmniej tak mi się wydaje).
Podałem swoją propozycję kary bo pytałeś o to jaka kara byłaby odpowiednia, oczywiście że ukarany tak nie zostanie - o ile w ogóle zostanie
Tak naprawdę to organy Państwa prężą muskuły tylko wtedy kiedy dorwą spokojnego człowieka, który kulturalnie pije sobie piwko na bulwarze, czy w innym parku, albo kiedy Skarbówka skapnie się, że ktoś się spóźnił z PITem... wtedy tak... wtedy kary są dotkliwe... ale jak zabrać z oczu społeczeństwu potencjalnego morderce to nie... to wtedy się okazuje, że Polskie Państwo jest słabiutkie i każdy co ma w portfelu więcej niż statystyczny Kowalski nagle staje się chory psychicznie
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Tananger, jeśli komuś zwracasz uwagę że ma odejść od komputera i zacząć działać to trzeba się liczyć z odpowiedzią.
Ale widzę ze Tobie nie chodzi o odpowiedź, bo nawet prostą sprawę że nie tylko siedzę ale coś robiłem już ponad 40 lat temu, przerabiasz w jakąś politykę. nie wiem o co chodzi z tym ZOMO i pożyczkami. Czyżbyś chciał sprawdzać czy mam długi? Zwracasz innym uwagę aby czytali ze zrozumieniem a sam odpisujesz jakieś brednie.
Dziwię się że niektórzy nie widzą różnicy między wypadkiem a celowym działaniem. Wypadek może być nawet tragiczny w którym zginą ludzie ale jest to jedno zdarzenie. A w tym przypadku jest to działanie celowe z premedytacją, jest to 20 kolejnych zdarzeń w krótkim czasie więc nie ma tu szans na określenie ze to był wypadek
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Stwierdzono, ze ta menda byla niepoczytalna hehe CIekawe ile to kosztowalo...
Mamo.... bo się potnę !!!
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

To było do przewidzenia
posiedzi trochę w zakładzie psychiatrycznym , i jeszcze w tym roku zobaczymy go w Redzie
też jestem ciekawy ile mamusie to kosztowało ?
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Mazur pisze:Stwierdzono, ze ta menda byla niepoczytalna hehe CIekawe ile to kosztowalo...
No to już jestem pewny, że te ploty o mamusi wysoko postawionej w kręgach prawniczo-sędziowskich - są prawdziwe!
SKANDAL - mamusia ukręciła szybciutko sprawę.
Gnój mógł pracować, uczyć się studiować - ale przez pół godziny był niepoczytalny i teraz wszystko będzie zamiecione pod dywan!!!
Niech ta menda siedzi w zamkniętym psychiatryku teraz 10 lat skoro nie może w więzieniu!
Ale po co za kilka dni mamusia załatwi papier że synuś cudownie ozdrowiał!
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Zycze tej gnidzie, by inni niepoczytalni go spotkali na swej drodze!
Mamo.... bo się potnę !!!
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

I stało się tak jak wielu z nas przewidywało.
No i wyszliśmy na tych wrednych potępiających biednego chorego człowieka.
A obrońcy tego typa mają radochę.
Ktoś napisał że mógł zachorować po otrzymania prawa jazdy, mogę się z tym zgodzić.
Ale ciekawi mnie jak to jest że osoba niepoczytalna dostaje pracę w jakieś super zagranicznej firmie, na stanowisku, poucza ludzi jak mają postępować.
Jeśli osoby decydujące o innych są niepoczytalne.
Zastanawia mnie gdzie ja żyję, czyżby na oddziale szpitala psychiatrycznego.
A może ten świat to psychiatryk a tam w zamknięciu są ci normalni?
ODPOWIEDZ