Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Przebudowa Łąkowa-Obwodowa

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Major pisze:... już śpieszę się ze sprostowaniem
asfalt zostanie położony na całym skrzyżowaniu nowy !
to oficjalna wiadomość od jednego z pracowników
a chodnik też położą nowy?

Na całej Obwodowej, poza odcinkiem przy rondo Obwodowa-Młyńska, chodnik jest w fatalnym stanie - dobrze, żeby chociaż na małym fragmencie, był na dobrym poziomie
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

czy chodnik nowy ?
tego nie wiem, wydaje mi się że zrobią raczej nowy,
warto by jednak zapytać czy razem ze ścieżką rowerową ?
bo na planach tego nie widać, a wypadało by zrobić za jednym razem.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Podobno w budżecie na przyszły rok jest zaplanowane wyremontowane chodnika plus dodanie drogi rowerowej na całym odcinku ul. OBWODOWEJ
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

to by było coś
Bo w przyszłym roku gotowa będzie już Morska (łącznik Kosynierów z Obwodową) ze ścieżką rowerową i mikro kawałeczek ścieżki na Obwodowej i będzie śmiesznie wyglądało

jedziesz cały czas ścieżką rowerową, wjeżdżasz do Redy i koniec
a tak jakby cała Obwodowa była ze ścieżką to byłby ładny odcinek Kazimierska - Obwodowa - Morska - Kosynierów i dalej aż do Gdyni
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Aż się prosi by ta ścieżka powstałą, bo rowerzystów jest tak dużo że czasami ciężko
i niebezpiecznie poruszać się po niej, a wszyscy wiemy jaki jest stan chodnika na Obwodowej,
fragmentami zapadnięty (najbardziej vis a vis Koksika), krzaki wrastające w chodnik, no i bardzo wąsko,
a biegaczy i osób spacerujących jest tak dużo (szczególnie mamusiek z dziecmi)
że wyprzedzenie jest możliwe tylko trawnikiem.

Więc niech robią i czekajmy na nią cierpliwie !
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Major pisze:no i bardzo wąsko,
a biegaczy i osób spacerujących jest tak dużo (szczególnie mamusiek z dziecmi)
!
Gdybym był mamuską to na spacer z dzieciakiem raczej nie wybierałbym sie na Obwodową (hałas, spaliny)...no, ale mamuską nie jestem i raczej nie bedę, więc moze wielu rzeczy nie rozumiem
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Major pisze: wyprzedzenie jest możliwe tylko trawnikiem
Jakby wszyscy rowerzyści wiedzieli o obowiązkowym wyposażeniu roweru w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku i go używali, to nie musieliby jeździć po trawniku.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

...goya, nie bądzmy WŁADCAMI CHODNIKA i na wszystkich dzwonić,
a wiesz jak czasami ludzie reagują na dzwonek...
pamiętajmy że to jest chodnik (na większości Obwodowej) i to piesi mają pierwszeństwo,
my musimy zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym .

to że napisałem że ,,wyprzedzanie jest możliwe tylko trawnikiem " użyłem w przenośni,
gdybym tak każdego miał omijać trawnikiem to bym wolał jechać ulicą.
msn
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

goya pisze:
Major pisze: wyprzedzenie jest możliwe tylko trawnikiem
Jakby wszyscy rowerzyści wiedzieli o obowiązkowym wyposażeniu roweru w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku i go używali, to nie musieliby jeździć po trawniku.
Jakby wszyscy rowerzyści powyżej 10 roku życia wiedzieli, że po chodniku wzdłuż Obwodowej jeździć im nie wolno nie musieliby używać obowiązkowego sygnału o nieprzeraźliwym dźwięku.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Jeśli nie ma ścieżki rowerowej na ulicy a nie ma to mogą się poruszać chodnikiem!
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
msn
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

redziaczki pisze:Jeśli nie ma ścieżki rowerowej na ulicy a nie ma to mogą się poruszać chodnikiem!
Niestety nie masz racji! Przepisy są jednoznaczne: po chodniku jeździć rowerem nie wolno.

Prawo o Ruchu Drogowym

Oddział 7
Przecinanie się kierunków ruchu

Art. 26.

3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
[...]
3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

Poniżej znajdziesz wyjątki. Jeśli chodzi o naszą Obwodową jedyne, co (trochę na siłę) przychodzi mi do głowy to dopuszczenie jazdy po chodniku w godzinach 23-5 (wtedy jest tam ograniczenie do 60). Do tego oczywiście mgły, oberwania chmury itp. Chociaż nie jestem pewien (nie mam miary w oczach) czy wszędzie jest te 2 m szerokości.

Art. 33.

5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;

2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;

3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.

6. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Osobiście po Obwodowej jeżdżę zawsze ulicą. Rozumiem jednak, że ktoś ma przed tym opory, bo kierowcy w PL nie traktują rowerów jako pełnoprawnych uczestników ruchu i Reda nie jest tu wyjątkiem. Trzeba jednak wiedzieć kiedy nie przestrzegamy przepisów i choćby dlatego nie dzwonić na pieszych na chodniku
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

a ja uważam, że przepisy są chore

Jak ktoś się nie czuje na tyle pewnie, żeby jeździć ulicą to lepiej, żeby jechał chodnikiem niż stwarzał zagrożenie sobie i innym użytkownikom drogi i nie widzę w tym nic złego, że ktoś sobie jedzie chodnikiem
msn
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Uważać możemy wszystko.
Ja z kolei unikam jak mogę ścieżek, które są wydzielonym fragmentem chodnika. Jeżdżę szybko i uważam, że stwarzam dużo większe zagrożenie na takiej ścieżce, niż na ulicy. Nie zmienia to faktu, że jadąc w ten sposób liczę się z tym, że mogę dostać mandat.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Byłem wczoraj i widziałem co robią ci partacze z firmy "Skanska". Na budowie panuje chaos i nie ma odpowiednich znaków ostrzegawczych. Kilka dni wcześniej znowu pojawiła się wyrwa bez żadnego oznakowana słupkami. Przejazd przez to miejsce grozi uszkodzeniem samochodu. Podobnie wygląda sytuacja na "mostku".

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ja rozumiem roboty drogowe, rozumiem, że trzeba frezować nawierzchnię. Ale rozwalanie i zostawianie asfaltu na środku drogi to chyba jakaś kpina. Na znakach jest 40 km/h, szkoda tylko, że po tych dziurach nie da się przejechać szybciej niż 5 km/h. Chłopaki nawet nie wiedzą, że skrzyżowanie anuluje ograniczenie i stawiają jakieś absurdalne znaki.

Około 30 dni temu zwróciłem się do Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz do Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego o udostępnienie tymczasowej organizacji ruchu, która obowiązuje przy przebudowie tego skrzyżowania. W mailu tym wysłałem "urzędnikom" zdjęcia z budowy wskazując m. in. na brak znaków "Roboty Drogowe". Do dziś nie udostępniono mi owej organizacji. Najlepsze, że po mojej wcześniejszej e-mailowej interwencji "nagle pojawiły się nowe znaki".

Wcześniej Starostwo Powiatowe w Wejherowie miało również "problemy" z udostępnianiem informacji publicznej. Jedynie wyroki sądowe są wstanie zmusić urzędników do działania.

Zastanawiam, się czy zwłoka w udostępnieniu informacji publicznej wynika z tego, iż nie ma organizacji ruchu, a roboty robione są "na waleta" i na ile odpowiada ona temu co dzieje się na drodze?

W naszym mieście - wszyscy są uzależnieniu od władzy samorządowej, nawet policja jest uzależniona od miasta i się nie wychyla.. Pani Komendant - gdzie jest znak A-11 "nierówna droga"? To chyba coś innego niż znak A-14 "roboty drogowe".

A teraz pół żartem. Krzysztof Krzemiński wraz z Józefem Reszke organizuje konkurs na najdłuższy skok samochodem na wertepach na skrzyżowaniu Łąkowa Obwodowa. Nagrodę główną funduje oczywiście firma Skanska. Czas zabrać się do roboty, a nie układać listy wyborcze. A może Pana Burmistrza albo Pana Starostę stać na zniszczenie swojego samochodu prywatnego lub służbowego? Ich tak, ale mnie nie.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Powinni zamknąć skrzyżowanie i szybko skończyć robotę.... ja już tamtędy nie jeźdżę... szkoda samochodu!
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ