Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dom kultury przy ul. Łąkowej - Fabryka Kultury

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Pienio będę udawał, że nie zauważyłem tych Twoich złośliwości w stosunku do mnie
Odnosiłem się TYLKO do jednego Twojego postu, gdzie wrzuciłeś link do jakiegoś filmu, który był w Sali kultury… nie wiedziałem, ze rozmowa z Tobą wymaga poznania wszystkich Twoich postów… następnym razem przygotuje się lepiej do rozmowy
Nie chciałem urazić - małe złośliwości w granicach rozsądku.

No jak rozmawiamy to rozmawiamy. Odnosić się do jednego wyrywka (postu) nie ma sensu, bo do niczego się nie dojdzie. Przynajmniej ja staram się tak robić i myślę, że ma to sens.

W Redzie koszty akurat są bardzo istotną sprawą, dlatego się o nich mówi Budżet jest prawnie podzielony uchwałą. Ludzie często myślą, że gmina ma pieniądze w jednej kasie i wydaje je sobie na co chce. Kultura dostaje u nas po prostu mało pieniędzy. Może dlatego, że Reda jest zadłużona, a z kultury najłatwiej odciągnąć.
Ja mogę jako przykład podać gminę Kolbudy. Mniejsza od naszej, ale posiadająca duże dochody i przeznaczająca lwią część na kulturę. W tamtejszym gminnym DK grają takie zespoły jak Kult, Voo Voo czy Acid Drinkers ZA DARMO

Tak, jestem członkiem stowarzyszenia zajmującego się kulturą Tylko nie rozumiem co wspólnego ma członkostwo w stowarzyszeniu z zostaniem Burmistrzem czy Prezydentem. Stowarzyszenie nie posiada żadnej władzy powszechnej Wicek

Byłoby bardzo miło i myślę, że z korzyścią dla wszystkich, gdyby mieszkańcy, mimo że wydarzenia kulturalne w Redzie nie spełniają w 100% ich oczekiwań, "zmusili się" trochę i uczestniczyli w tym co jest. Nawet jeśli miało by to być w budynku, którego nie lubią, albo nie jest na powietrzu. I organizatorzy mieliby motywację do działania i uczestnicy na pewno wyszliby na tym dobrze. Po co spędzać kolejną sobotę oglądając w domu mastbidemjuzik skoro akurat można wyskoczyć na spektakl czy lokalny koncercik - uczestniczyć w czymś prawdziwym, poczuć się częścią lokalnej społeczności

Może mój błąd polegał na tym, że chciałem porozmawiać na poważnie. A gdybać bez celu to sobie można...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

odnosiłem się do jedynego postu z linkiem imprezy jaki dałeś... nie przeglądałem postów z 2011 roku, a Ty się uczepiłeś ale mniejsza już o to, bo w tym temacie się nie dogadamy

W każdym mieście koszty są bardzo istotną sprawą i myślę, ze większość sobie zdaje sprawe jak się robi budżet... tylko, że moim zdaniem bez sensu jest na każdy pomysł odpowiadać... nie mamy pieniędzy, bo tu - tak mi się wydaje - nie chodzi wcale o duże pieniądze... ale napisze raz jeszcze - ja napisałem, czego mi brakuje, tylko i aż tyle... nie mam do nikogo o nic pretensji...
Pienio pisze:Tak, jestem członkiem stowarzyszenia zajmującego się kulturą Tylko nie rozumiem co wspólnego ma członkostwo w stowarzyszeniu z zostaniem Burmistrzem czy Prezydentem. Stowarzyszenie nie posiada żadnej władzy powszechnej Wicek
Mi się wydaje, czy pisałeś coś o czytaniu ze zrozumieniem Nie pytałem Ciebie, czy jesteś w jakimś stowarzyszeniu?
Napisałeś do mnie, że mogę sobie założyć stowarzyszenie i lobbować... więc ja zapytałem, czy Ty też tak robisz jak masz jakieś problemy np. jak masz jakiś pomysł na usprawnienie czegoś w Redzie to kandydujesz na Burmistrza, albo wkurzają Cię podatki to kandydujesz do Sejmu, żeby zostać premierem... chodziło mi w tym zdaniu o to, że ja nie mam zamiaru o nic lobbować, od tego są ludzie w mieście. Ja tylko rzuciłem pomysł do dyskusji na forum... Ci co się zajmują rozrywką w mieście i przeglądają forum, mogą zapoznać się tu (na forum) z opiniami mieszańców... a mogą kwestie olać i napisać, ze najpierw ludzie mają się "zmuszać" by łazić na coś co ich kompletnie nie interesuje a wtedy pożyjemy zobaczymy...

Z pewnością niszowe inicjatywy są potrzebne i trzymajcie się tego (na tym polega chyba misja Domów Kultury)... ale czasem pomyślcie też o ludziach, którzy nie chcą się "zmuszać" do niczego, a wolny czas chcą spędzać przyjemnie
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Piszesz, że mogę sobie założyć Stowarzyszenie… jasne, ze mogę. Też tak robisz?
Serio? Z resztą, to szczegół.

Nie trzeba od razu zostawać burmistrzem jeśli chce się coś zdziałać. Społeczeństwo powinno być obywatelskie Kandydowanie to nie lobbowanie. Reszta chyba tkwi w definiowaniu pojęć, więc wypada zakończyć.

Liczę, że to czego Ci brakuje, kiedyś się spełni Tymczasem zachęcam do poszerzenia horyzontów i zainteresowań, biorąc udział w tym co jest.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ja piszę na co chętnie bym się wybrał, Ty mi piszesz, że mam chodzić na coś co mnie kompletnie nie interesuje.

Nigdy nie będziesz miał frekwencji na imprezach, które mało kogo interesują (chyba, że nauczyciele zabiorą swoich uczniów podczas lekcji) - jest za duża konkurencja trójmiasta.
W czasie kiedy Ty chcesz, żebym ja się "zmuszał" do oglądania niemieckiego filmu z 1925 roku w sali kultury... ja mam bogata ofertę kulturalno rozrywkową w trójmieście, czy choćby WCK w Wejherowie, Multikino w Rumi... mi chodziło o to, żeby zatrzymać Redzian w Redzie, a nawet ściągnąć do Redy (świetna reklama) mieszkańców Gdyni, Wejherowa, Rumi, ale jak?

Załóżmy, że mamy sobotni wieczór, który chce spędzić ze znajomymi i dzwonie do nich i mówię "wpadajcie do mnie do Redy na niemiecki film z 1925 roku w sali kultury"?
Toż chyba logiczne, ze będą woleli już iść nawet na Szanty w Contraście i żebym to ja do nich wpadł (szczerze...też wole)

Czyli podsumowując wg. Ciebie:
Biesiada grillowa odpada, bo przyjdzie patologia
Oglądanie filmów w Amfitearze odpada, bo jest za drogie (choć nie wiemy ile kosztuje), a poza tym najpierw Redzianie maja zacząć chodzić na to co organizuje się teraz, a jak będą grzecznie chodzić, to pomyśli się o czymś atrakcyjniejszym, bo będzie motywacja?

Cóż wiec będę czekał na jakaś propozycje na której będę mógł zrobić frekwencje (nie dlatego, że mam ochotę, tylko by było organizatorom miło)... a tym czasem zostają mi Dni Redy i Orlęta Reda i być może coś o czym wspomniał Artur75

Pienio zakończmy ten temat bo się raczej nie dogadamy, a zapewne obaj chcemy dobrze
Artur75 pisze:...2. Pomysł kojarzy mi się z pieczeniem kiełbasek na Jana. Jest ognisko, są kiełbaski i jest piwko. Impreza odbywa się na MOSiR.
co to za inicjatywa?
To regularnie się odbywa?
Czy jednoroczne wydarzenie - musiałem chyba przegapić to w ubiegłych latach
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Powstaje nasz Dom Kultury
Załączniki
mmk 029.JPG
Awatar użytkownika
Miejski Dom Kultury
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Zapraszamy do naszej galerii w której znajduje się więcej zdjęć z budowy domu kultury:http://mdk.reda.pl/galeria

Najnowsze zdjęcia z dnia dzisiejszego, 1 października, można zobaczyć tutaj: http://mdk.reda.pl/content/mdk-w-budowi ... rnika-2014
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Bardzo szybko prace postępują.Bardzo się cieszę i mam nadzieję na liczne ,ciekawe zajęcia .
Na kiedy przewidziane jest zakończenie prac i otwarcie ?
Awatar użytkownika
słoneczko
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2868 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Obrazek
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

tak szybko? świetnie! dom kultury miał nazywać się Mikser z tego co pamiętam,ale Fabryka kultury chyba lepiej ,mniej "kulinarnie" D
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

pi
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Świetnie, chętnie zobaczę, ale jest mały dylemat. Szkoda , że niezbyt nowy MDK niezbyt zadbał o frekwencję organizując swój inauguracyjny koncert w czasie trwania meczu polskiej reprezentacji. Po ostatnim sukcesie kopaczy wielu będzie miało dylemat co wybrać i zapewne wielu wybierze piłkę. Po co tworzyć takie sytuacje?
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

A kogo obchodzi reprezentacja pzpnu?? Emocje jak na balecie mongolskim! Fajnie ze jakas lokalna rozrywka w Redzie powstaje! Chwali sie to mocno!
Mamo.... bo się potnę !!!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Kapela jest ok. Byłem na ich wystepie kilka lat temu. Oni naprawdę znaja nuty i umieja naprawde grać
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

A w dodatku kapela jest związana z Redą. Też raczej się wybiorę choć wspomniany "mongolski balet" jednak pewną konkurencję stanowi ....
ODPOWIEDZ