Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

okulista Reda Obwodowa

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
1Andrzej
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Witam
Kto się już spotkał z odmową zarejestrowania ze skierowaniem do okulisty NFZ Reda Obwodowa
.Spotkało mnie to nie dawno Pani rejestratorka kazała mi przyjść w połowie lutego .żeby zarejestrować się na ? lipiec sierpien -2015 Obowiązkiem tej Pani jest zarejestrować na pierwszy wolny termin. -Prawo pacjenta .po okazaniu skierowania a nie przyjsciu w połowie lutego jak sobie ostatnio życzyła .

Razie odmowy zarejestrowania żądać na piśmie .
Proszę dzwonic do Gdanska NFZ Pomorski --Skargi i wnioski
tel 58-32-18-626 lub wejśc na strone NFZ pomorskie
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

No właśnie, mi też kazała przyjść 17 lutego.
Jak już mi da tę odmowę na piśmie, to co? Zadzwonić do NFZ i NFZ nakaże jej rejestrację bez czekania do 17.02?
1Andrzej
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Można jeszcze zgłosić skargę na piśmie
1Andrzej
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Nie da Pani -u tej odmowy, na piśmie a jak da, to proszę przedstwić sytuacje jaka zaistniała pod ten numer do Gdańska ,
1Andrzej
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

ABC Pacjenta >> Listy oczekujących

Jeżeli świadczenie opieki zdrowotnej, np. porada lekarska, przyjęcie do szpitala, nie może zostać zrealizowane w dniu zgłoszenia, świadczeniodawca, u którego chcesz się leczyć, wpisze Cię na listę oczekujących i wyznaczy termin, w którym będzie mogło być ono zrealizowane. Prowadzenie list oczekujących jest obowiązkowe. Ma na celu zapewnienie wszystkim pacjentom równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Do zapisania na listę oczekujących niezbędna jest Twoja zgoda na wpisanie na listę oraz skierowanie na leczenie (jeżeli jest wymagane). czytaj dalej...

Zasady zapisu na listę oczekujących
23.12.2014 r.

Jeżeli świadczenie medyczne nie może być udzielone od razu w przychodni, czy szpitalu, świadczeniodawca ma obowiązek wpisać Cię na listę oczekujących. Przed zapisaniem Cię do kolejki na wizytę, badanie albo zabieg, powinien określić, czy Twój stan wymaga pilnego leczenia i zakwalifikować Cię do odpowiedniej, jednej z dwóch grup oczekujących (tak zwanej kategorii medycznej). Jedynie w przypadku list oczekujących na świadczenia udzielane na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego nie jest dokonywany podział na te dwie grupy.

Kategorie medyczne

przypadek pilny - jeżeli istnieje konieczność pilnego udzielenia świadczenia ze względu na dynamikę procesu chorobowego i możliwość szybkiego pogorszenia stanu zdrowia lub znaczącego zmniejszenia szans na powrót do zdrowia;
przypadek stabilny - jeżeli nie znajdujesz się w stanie nagłym i nie kwalifikujesz się do kategorii przypadek pilny.

Na liście oczekujących świadczeniodawca ma obowiązek odnotować m.in. Twoje imię i nazwisko, numer PESEL, miejsce zamieszkania, numer telefonu, a także rozpoznanie lub powód przyjęcia i planowany termin udzielenia świadczenia.

Obowiązkiem świadczeniodawcy jest poinformowanie Cię o planowanym terminie udzielenia świadczenia i o każdej zmianie tego terminu, jak również przyczynie zmiany. Dlatego tak ważne jest podanie świadczeniodawcy aktualnych danych kontaktowych, tj. właściwego adresu do korespondencji, numeru telefonu, czy adresu poczty elektronicznej.

W przypadku zakończenia wykonywani
1Andrzej
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

O pierwszym wolnym terminie w gabinecie okulistycznym Redzie ul Obwodowa .można sprawdzić---Ogólnopolski informator o czasie oczekiwania na świadczenie medyczne na 29-01-2015 wolny termin jest 2015-07-20
Skargi i wnioski
Podwale Staromiejskie 69
80-844 Gdańsk
telefon -----58-32-18-626 i drugi numer telef;58-32-18-626
inosolan
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

1Andrzej pisze: Kto się już spotkał z odmową zarejestrowania ze skierowaniem do okulisty NFZ Reda Obwodowa
.Spotkało mnie to nie dawno Pani rejestratorka kazała mi przyjść w połowie lutego .żeby zarejestrować się na ? lipiec sierpien -2015 Obowiązkiem tej Pani jest zarejestrować na pierwszy wolny termin. -Prawo pacjenta .po okazaniu skierowania a nie przyjsciu w połowie lutego jak sobie ostatnio życzyła .
odpowiem cytatem z artykułu znalezionego w sieci:
Ponadto pamiętać należy, iż umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawierane są na czas określony. W takiej sytuacji świadczeniodawca może odmówić wpisania pacjenta na listę osób oczekujących na udzielenie świadczenia, gdy termin planowanej wizyty przypada na dzień następujący po ostatnim dniu obowiązywania aktualnie zawartej umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Z uwagi bowiem na ustawowy tryb zawierania umów świadczeniodawca nie może mieć jakiejkolwiek gwarancji zawarcia umowy w okresie przyszłym.
źródło: http://www.zdrowie.abc.com.pl/czytaj/-/ ... Plid=52434

Rejestratorka nie może dokonać rejestracji jeśli nie wie czy umowa z okulistą będzie na 100% podpisana i przychodnia nie ustaliła z lekarzem grafiku. Zazwyczaj uprzejma prośba o wyjaśnienie przynosi o wiele lepsze rezultaty niż bicie piany
Jurgen
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

dobry okulista jest w Pucku na Ogrodniczej polecam
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Prywatnie czy na NFZ ?
haloja
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

W Pucku nie ma ulicy Ogrodniczej.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

ale pewnie jest Ogrodowa
Co do terminów w tym gabinecie to faktycznie często są one absurdalne .Ja dzwoniłam się umówic i usłyszałam wrzesień czy październik,to myślałam że się przesłyszałam ,prywatnie bardzo krótko się czeka ale kosztuje 80 zł
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

redzianka pisze:ale pewnie jest Ogrodowa
Co do terminów w tym gabinecie to faktycznie często są one absurdalne .Ja dzwoniłam się umówic i usłyszałam wrzesień czy październik,to myślałam że się przesłyszałam ,prywatnie bardzo krótko się czeka ale kosztuje 80 zł
To i tak niedrogo. Ja niedawno byłem u olulisty (nie w Redzie) i okazało się, że trzeba zmierzyć cisnienie gałki, zbadac dno oka, zbadac pole widzenia i sprawdzic ostrość to wyszło prawie drugie tyle. Powiedziano mi, że 80 zł to tylko porada...

Aaa, jewszcze pani okulistka zapisała kropelki i w aptece następne 78 zł Czeka mnie jeszcze wizyta u optyka. Tam to juz będzie jazda
ODPOWIEDZ