Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

i jeszcze ten precyzyjny termin
"w wakacje"
tzn. pod koniec czerwca, czy ostatniego dnia sierpnia?

Inna sprawa, że budzi to niepotrzebne podejrzenia. Oltrans proponował cenę o 300.000 zł wyższą, a Semeko o 500.000 zł wyższą od Kruszywa. Tymczasem teraz miasto zdecydowało przekazać "w związku z inną technologią wymiany gruntu" dodatkowe 760 tyś zł dla Kruszywa, być może Oltrans i Semeko przed przedstawieniem oferty zadbali o to by zbadać grunt

Szkoda miałem nadzieje (i wciąż jej nie tracę), że przed sezonem letnim droga będzie gotowa i będzie można omijać korki na krajówce.
suchysuszi
Znam to forum
89 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

A to nie chodzi o to że zmienił się zakres prac [ doszło 200 mb drogi] a nie ze zmieniła się technologia ? kto sprawdzil wiadomość zanim zaczął pisać na forum ?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

stronę wcześniej cytowany jest Burmistrz, który mówi o "technologi wymiany gruntu", ponadto w biuletynie informacji publicznej znajdziesz informację o tym, że miasto dopłaci bez przetargu 760 tyś zł na "Wzmocnienie podłoża gruntowego na odcinku od km 0+50 do km 0+220 budowanej ul. Morskiej w Redzie."

http://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/287

a z ciekawości, gdzie miałoby dojść 200 mb drogi? Nic o tym nie słyszałem
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Zapewne tu chodzi o sam początek ul.Morskiej który jest wyłożony betonową kostką.
Mało prawdopodobne jest to by 200 m ulicy pozostało o takiej nawierzchni, gdy reszta będzie o podłożu asfaltowym.
Po trzech latach ten odcinek drogi jest już rozjechany i strasznie pofałdowany przez wywrotki, no i są koleiny, a różnica wysokości między kostką betonową a asfaltem na rondzie jest już kilku centymetrowa , czyli podłoże jest zapadnięta i bez wątpienia należało by je zmienić.
Na pewno chodzi właśnie o to co piszecie ,, wzmocnienie podłoża gruntowego na odcinku od 0 - do 200 mb
Dziś widziałem że na drodze osiedlowej przy pierwszym bloku Aquasfery i na chodniku ul. Morskiej pojawiła się pomarańczowa farba w sprayu, co oznacza zapewne o przebudowie tego miejsca, bo tam ma się zmieścić jeszcze ścieżka rowerowa.
suchysuszi
Znam to forum
89 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Tak jak mayor pisze - miasto myślało że to już jest zrobione przez Semeko bądź będzie a tu taka miła niespodzianka
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

nie bardzo rozumiem co miało być zrobione przez Semeko?

Przecież w przetargu było od początku, że wykonawca zdejmie kostkę położoną przez Semeko i położy asfalt.

Poza tym nie żartujmy, że "miasto myślało że to już jest zrobione przez Semeko". To by dopiero źle świadczyło o władzach miasta, gdyby robili przetarg myśląc, że zrobi część pracy za nich prywatna firma... to się lekko kupy nie trzyma
ale może macie racje, nie znam się

w każdym razie mi się wydaje, że chodzi o odcinek ulicy od strony Kosynierów, a nie od strony Obwodowej
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

A może Wicek tu chodzi o piaszczysty odcinek ul.Obwodowej wzdłuż stadniny, ale dojazd tylko do tych 2-ch posesji od strony właśnie przyszłego nowego ronda.
Kiedyś rozmawiałem z właścicielami jednego z tych domów i mówili że ta droga ma być zaślepiona a dojazd będą mieć tylko od ul.Morskiej.

No cóż, teraz możemy tylko przypuszczać może na to ,albo na tamto
Szkoda tylko tych 760 tys.zł bo za taką kwotę można by wybudować ładny kawałek ścieżki rowerowej ,
a tak Miasto znowu odwlecze jakiś planowany remont o kolejny rok np. ul.Obwodowej
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Szkoda, że nikt z władz Redy po wyborach nie ma chęci się tu udzielać i pewnych spraw powyjaśniać
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Major - może tak

Ja stawiam na to, że chodzi o odcinek bliżej Kosynierów dlatego, że w przetargu było napisane tak: "...Projektowany do realizacji układ drogowy składa się z dwóch odcinków...Odcinek Rumia - ul. Kosynierów na odcinku od km 0+0000 do km 1+05.40, Odcinek Reda - ul. Morska na odcinku od km 0+0000 do km 6+20.54. Przedmiotem zamówienia na odcinku Rumia jest wykonanie: jezdni ul. Kosynierów o długości 105,4 m ...Przedmiotem zamówienia na odcinku Reda jest wykonanie: jezdni ul. Morskiej o długości 620,84..."

Zakładam więc, że skoro w przetargu podawano długości od strony Rumi, to teraz robią tak samo.
Poza tym na logikę... Semeko po "swojej" stronie wymieniło ziemie tak, że stoją na niej już 3 budynki... skoro ta ziemia utrzymuje 3 ciężkie budynki, w których mieszka sporo ludzi...to chyba utrzyma też drogę

ale myślę podobnie jak suria, że korona by z głowy nie spadła jakby przedstawiciel miasta raz na jakiś czas zajrzał na forum i napisał co w trawie piszczy... w końcu to nie tylko ich 760 tyś właśnie wydano, a także nasze
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

nareszcie widać wyraźny postęp (dla oka) na budowie
Gotowy jest już przystanek autobusowy i widać już zarysy ronda na wysokości tej uliczki za Trattorią Calabrese i częściowo położone są chodniki.

Fajnie zaczyna to wyglądać
Jak się komuś nudzi to dobry powód, aby udać się na spacer - w końcu całkiem ładna pogoda dzisiaj
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

@Wicek, a da się tam przejść/przebiec nie wiem od aqua lub od strony stadniny w kierunku Auchan?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

od stadniny przejdziesz spokojnie. W butach wizytowych nie polecam, ale w adidasach spokojnie. Piasek jest już ubity, ulica jest wyodrębniona krawężnikami, więc nie licząc godzin w których trwają prace spokojnie można chodzić

Od Aquaparku raczej nie, przynajmniej ja nie próbowałem. Wydaje mi się, że przy budowie Aquaparku będzie problem, bo tam jest ochroniarz. W prawdzie ma zadanie nie dopuszczać ludzi do budowy Aquaparku, ale w tym miejscu te dwie inwestycje się stykają ze sobą
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Nowa deklaracja jest taka, że droga ma być gotowa pod koniec czerwca, więc jeśli uda się dotrzymać nowego terminu to zdążą przed napływem turystów = jesteśmy uratowani
Reda: Ulica Morska powstaje na bagnistym terenie

Trwa główny etap budowy ulicy Morskiej, która połączy Redę z Rumią. Pierwotnie ulica miała zostać ukończona w kwietniu, jednak ze względu na znaczną wymianę bagnistego gruntu, prace zakończą się pod koniec czerwca.

- W tej chwili zakończyliśmy roboty ziemne, polegające na wymianie gruntów nienośnych. Jesteśmy na etapie robót brukarskich i robót nawierzchniowych. Kończymy sieci podziemne – wyjaśnia Michał Wójcik, kierownik budowy, firma Kruszywo.

- Pojawiają się pierwsze elementy drogi, czyli chodnik, zatoka autobusowa, kształt ronda, bardzo wyraźnie widać już przebieg tej trasy – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Obszar, na których powstaje połączenie, był bardzo silnie zabagniony. Należało wymienić grunt. Mimo że pogoda pozwalała na prowadzenie prac przez cały okres zimowy, termin ich ukończenia przesunięto o dwa miesiące.

- Będzie to droga dwukierunkowa, jednojezdniowa o szerokości 7 metrów. Wzdłuż całej drogi prowadzone będą chodniki i droga rowerowa – dodaje Michał Wójcik.

Ulica Morska będzie miała około 750 metrów długości.
http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/2 ... renie.html

pod linkiem też zdjęcia
IzaM
Znam to forum
110 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

http://m.nadmorski24.pl/aktualnosci/193 ... ostka.html

29/05 to już za miesiąc a coś nie widać by cokolwiek się dzialo
Awatar użytkownika
aquasferianin
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

calkiem mozliwe, prace przyspieszyly widze codziennie z okna. Swoja droga ktos wydal niepotrzebnie kase na polozenie kostki brukowej od ronda z obwodowej do Morskiej jakies 50 m, ktora musieli niedawno zdjac bo klada tam asfalt wg planu. Pytanie czy nie znali tego planu jak kladli kostke?
ODPOWIEDZ