Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

RECIECH ale właśnie o to pytałem

napisz jak wg. Ciebie mogłaby ta linia wyglądać, żeby dojeżdżała do Auchan, a jednocześnie zachowała swój sens (skoro idea Ci się nie spodobała), czyli możliwość dojazdu mieszkańców Buczka do Dworca i Centrum.
W którym miejscu linia odbijałaby do Auchan?
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

no i ja odpowiedziałem - to tylko autobus, który jeździ po drodze - po prostu zmienić trasę i tyle, w końcu to banalna sprawa, dlaczego autobus nie może odbijać na rondzie przy młynie, zrobić nawrotkę przy Auchan i fruuuu na Buczka przez Redę ?
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Proste,radni na zebraniu powinni poruszyć ten temat!!! Mieszkańcy tamtych okolic też chcą mieć dostęp do Auchana nie każdy jest zmotoryzowany.Na początku były plany na darmowy autobus taki sam, który jeździ w Gdańsku ale niestety zrezygnowano z tego pomysłu.
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Czesto jezdze na cmentarz z ul.Lakowej .Frekwencja jest bardzo slaba.Czasem jedzie pare osob i wysiadaja na Buczka.A na cmentarz dojezdza 1 lub 2 osoby.Powrot wyglada tak samo.Uwazam,ze nalezy pomyslec co tu zrobic, zeby wkrotce nie zlikwidowano tej trasy.Tez jestem za tym zeby dodatkowo dolozyc dojazd do Auchan.Wzynaczenie trasy wg mnie nie jest zadnym problemem trzeba tylko chciec.Mysle,ze napewno by jezdzilo wiecej ludzi, a nie wozono by powietrze tak jak jest w chwili obecnej.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

problem nie leży w wyznaczeniu trasy, bo to jest logiczne - są tylko dwa możliwe warianty.

Problem leży w zupełnie innym miejscu.
Jeśli zrobimy tak jak proponuje RECIECH (a przynajmniej jak ja zrozumiałem RECIECHa) czyli autobus będzie jechał z dworca ul. Obwodową na rondzie odbijał koło Aquaparku do Auchan i tam na pierwszym rondzie robił nawrotkę ponownie na Obwodową i dalej stałą trasą to wydłużymy czas kursu z 15 minut do ok 23 minut z Dworca.

Przejście piechotą tego dystansu to jakieś 15 minut, więc maksymalny akceptowalny czas jazdy między dworcem a Buczka to 15 minut. W tym wypadku odbierzemy tej linii potencjalnych Klientów (dlatego pisałem o idei)... bo kto zdrowy będzie chciał kilometr drogi pokonać autobusem w 23 minuty... jak może z buta zrobić to w 15?

Poza tym dziś tę trasę obsługuje jeden autobus... 18 min z dworca na cmentarz, 18 min z powrotem i 24 min przerwy dla kierowcy (jest to czas, który ma zapewne pozwolić przykryć ewentualną stratę czasu w korkach). Jeśli wydłużymy czas przejazdu do 23 minut, to mamy 23 + 23 i robi nam się tylko 14 minut - jak będą korki na Gdańskiej, może zdarzyć się tak, że kierowca będzie jeździł w kółko bez przerwy.

Nie zrozumcie mnie źle. Ja też uważam, że autobus do Auchan jest potrzebny, ale nie kosztem tego, żeby potencjalni Klienci 17 musieli jeździć połowę czasu dłużej do domu czy na dworzec
Przydałaby się inna linia, najlepiej taka którą finansowałaby Reda z Rumią + podmiot prywatny (Aquapark lub Auchan). Ideałem byłaby darmowa linia finansowana przez market... ale aby tak się stało musiałby być w okolicy konkurencyjny market
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

argumenty zacne i wszystko się zgadza, ale może chyba autobus jechać w pierwszej kolejności z Buczka na dworzec (główną ulicą - Gdańską) - wówczas dowozi ludzi jadących np. do pracy w pierwszej kolejności, następnie skręcić w Obwodową i przy Aqua odbić na Auchan - wówczas dojadą ci, którzy jadą na zakupy (a tych sądzę będzie mnóstwo), zabierze z Auchan ludzi do Redy (trasa do ustalenia, ale widząc ile osób o każdej porze dnia stoi na przystanku przy głównej trasie kawał drogi od Auchan to na bank będzie zapotrzebowanie w kierunku Redy) i wówczas dalej przez Redzinę naszą ukochaną, aż na osiedle Buczka - może również wrócić na Gdańską i wówczas wracający z pracy wsiądą vis a vis dworca i dojadą na Buczka - sorry, ale nie ma idealnego rozwiązania i wiem, że każdy chciałby, aby busik stał tuż pod dworcem na Leśnej po drugiej stronie torów i sruu w dwie minuty zawiózł na Buczka, ale jak ja śmigam na dworzec autobusem to też muszę jechać Obwodową z Ciechocina - choć to dalej niż kiedyś i dalej niż Pucką... a i dodam jeszcze, że za małolata niejednokrotnie zasuwałem per pedes z dworca na Ciechocino, więc zdecydowanie dalej niż na Buczka, ale były chwile, gdy byłem po prostu zmęczony (pomyśleć, że mnie wówczas zmęczyła szkoła a co powiedzieć o ludziach wracających z ciężkiej pracy ?) i wolałem zaczekać nawet 20 minut na następny autobus, aby potem pojechać ten kawałek... więc z tymi minutami straconymi na przejazd nie przesadzajmy większym wyzwaniem według mnie będzie synchronizacja pojazdu z rozkładem jazdy PKP - historia pokazuje, że nad tym potrafią pracować "geniusze".....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

masz rację nie ma rozwiązania idealnego - dlatego wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem jest niezależna linia, ale jeśli da się tak zrobić, żeby ta linia obsługiwała Cmentarz - Buczka - Centrum - Dworzec i Auchan, a do tego jeszcze mieściła się w jednym autobusie i nie ucierpi na tym główne założenie, czyli komfort mieszkańców drugiej strony torów... to ja jestem za.

Nie mniej jednak uważam, że dobrze by było jakby władze miasta po negocjowały partycypowanie Auchan czy Aquaparku w kosztach takiej linii.
Być może dołożyłaby się też Gdynia, albo inna gmina, żeby zapewnić swoim mieszkańcom dostęp do Aquaparku lub Auchan / Leroy
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

już tylko miesiąc został do otwarcia (o ile znów nie przesunie się termin) i widać postępy na budowie.

Fajna fotorelacja na stronie miasta http://miasto.reda.pl/2015/coraz-blizej ... -morskiej/ choć pewnie już trochę nieaktualna, bo z każdym dniem przybywa chodników i ścieżek rowerowych (trochę szkoda, że z kostki nie asfaltu, ale dobre i to).

A przystanek w stronę Redy będzie (w sumie to już jest gotowy) tuż przy samym Aquaparku
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:już tylko miesiąc został do otwarcia (o ile znów nie przesunie się termin) i widać postępy na budowie.
Byłam tam wczoraj (zarówno od strony Auchan jak i Aquasfery) i szczerze mówiąc czarno widzę to otwarcie w najbliższym czasie. Przecież tam robota jest jeszcze daleko w polu (dosłownie i w przenośni ), aż trudno uwierzyć, by przez 3 tygodnie zdołali się z nią uwinąć do końca.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

3 tygodnie? Z tego co pamiętam to termin jest do końca czerwca
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

No to 5 tygodni Też nie zdążą
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Nie wykluczone że tak będzie Salamandra
obserwując postęp prac przez ostatni miesiąc to nie wiele się zmieniło,
czyżby kolejny aneks ?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Wakoz wszędzie miał poslizg w pracach.(Pucka,Droga przez łąki,PGE Arena.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Ponieważ to publiczna inwestycja to jestem w stanie uwierzyć, że będzie kolejne opóźnienie, ale nie przesadzajmy

w 5 tygodni z palcem w... kieszeni są w stanie to zrobić
Wszystko co najtrudniejsze jest już gotowe. Całe roboty ziemne zostały wykonane, teraz zostało ułożenie brakujących (niewielkich) części chodników z jeszcze jedną albo dwie warstwy materiału i asfalt. Jestem pewny, że gdyby się sprężyli to w 2 tygodnie mogliby to zrobić

ale w Polsce wszystko jest możliwe, więc nie zdziwiłbym się nawet jakby się okazało, że trzeba zacząć od nowa
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

kowalski pisze:Wakoz wszędzie miał poslizg w pracach.(Pucka,Droga przez łąki,PGE Arena.
To już się wykonawca zmienił?
Przetarg wygrała firma "Kruszywo" czy jakoś tak.
Czy coś mi umknęło?
ARKA TO MY FANATYCY !!!
ODPOWIEDZ