Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

maniek pisze:Przepraszam,że pytam,ale jakie to szczęście,że teren pod kościół jest zabezpieczony?
To był sarkazm, trochę mi chyba nie wyszedł
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Romek pisze:Wszystkiego miec nie można.
Wszystkiego nie, dlatego nie narzekam, że nie mamy tutaj w Betlejem restauracji, kin, teatrów, przedszkoli, szkół, basenów, hali sportowej Ale sklep spożywczy w XXI wieku, w naprawdę sporej dzielnicy 20 tysięcznego miasta (notabene części ogromnej aglomeracji jaką jest Trójmiasto i MTK) to chyba nie jest nic nadzwyczajnego
Nie mówimy przecież o wiosce na puszczy, gdzie mieszka 100 mieszkańców, oddalonej o parędziesiąt kilometrów od cywilizacji. Choć w sumie i w takich wioskach często są normalne sklepy i nie trzeba do nich dylać po parę kilometrów.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Jeszcze chwila, a wyjdzie na to, że w d...e mi się poprzewracało, bo chciałabym mieć sklep spożywczy w pobliżu miejsca zamieszkania
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

A od czego jest tam radny?
Co cztery lata wybieracie tego samego i tak macie.
W akcję Podwórko Nivea, tez nikt z radnych z tamtych okręgów się nie angażował.
Nie można zmusić nikogo do budowania sklepu, ale można i należy zmusić radnych by sygnalizowali "sieciówkom", ze jest taka potrzeba.
Pamiętam jak było z Rossmannem, pisałam maile i wskazywałam lokalizacje w Redzie, nawet link do forum im wysyłałm, ze toczy się dyskusja o potrzebie takiego sklepu w Redzie. Pan od inwestycji za kazdym razem mi odpisywał i dziękował za informacje i prosił o dalsze, a każdą lokalizację sprawdzał i pisał dlaczego nie może być w miejscu, które wskazałam. Później sami zainteresowali się tematem i znaleźli lokalizację w Redzie na sklep. Tak samo w tym temacie można pisać do Biedronek, Lidlów czy Kauflandów. Samo się nie zrobi, bo skąd mają wiedzieć, że tam jest taka potrzeba.
Ja słyszłam swego czasu o Tesco Expresie, że chciał w tym rejonie coś stawiać. Może warto powysyłać maile, jak nie urzedowo (UM, radny) to od mieszkańców.
A tam w ogóle w planach zagospodarowania jest przeznaczenie na handel i usługi. Może dlatego tam nie ma zaineresowania, bo wolnostojących, dużych sklepów nie można stawiać? Może radni mają wizję, aby tam postawić Aquatower II - 17 pięter?
Co do miejsca na kościół. W planach jest chyba obiekt kultu religijnego, a to znaczy, że też moze być synagoga, cerkiew lub meczet.
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Temat RM to temat rzeka. Ale skoro na 21 radnych 20 jest z tej samej listy to nie ma co za dużo wymagać bo nie ma konkurencji. A odnośnie tej Pani spoza listy to ja rozumiem że można zajść w ciążę w czasie kadencji ale to nie uprawnia to braku jakiekolwiek działania w swoim okręgu. A jeżeli nie można podzielić macierzyństwa z pełnioną funkcją to należy złożyć mandat a nie pobierać dietę.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Uważam, że Romek dotknął sedna sprawy. Zgadzam się z tym. Cała aglomeracja ma to samo. Znam ludzi z okolic Chwaszczyna, gdzie też sprowadza się masa ludzi uciekających z Gdańska i Gdyni. Też natychmiast po wybudowaniu swojego domku w polu, zaczynają się skargi i żale pod tytułem, "a u nas w Gdyni ...'. Dorosły człowiek wybiera patrząc na plusy i minusy. Na 12 Marca nie będzie dużego sklepu, bo zwyczajnie się to nie opłaca. Może ktoś zdecyduje się na mały sklep, ale to może zrobić każdy. Znając życie, po chwilowej satysfakcji zacznie się narzekanie na zaopatrzenie, lub ceny i dalej kurs obierany będzie do Biedronki, zaś ryzykant ze sklepu pójdzie z torbami.
Jeśli jest problem z informacją, to przecież Lidl i Biedronka to nie tajne organizacje. Można zapytać. Wracając do 12 Marca sprzed 10 lat to właśnie były tu pola i są na to zdjęcia. Jedynie stara część prawdziwego Betlejem była zabudowana od wielu lat - mam tu na myśli końcówkę ulicy Polnej. Z tematem kościoła, to choćby po tutejszych komentarzach widać, że nie ma on większych szans na powstanie. Chyba, że będzie obowiązek finansowania tego z budżetu gminy. Jakoś nie widzę tego realnie, żeby zabrać jedyne miejsce na boisko.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Romek pisze:Mój kuzyn kupił sobie domek na przedmiesciach Poznania. Piekna okolica. Cisza, spokój. Domek stoi na sporym osiedlu innych, podobnych domków. Wiekszych, mniejszych. Jest to wieś administracyjnie...
Z tą różnicą, że Salamandra nie kupiła domku administracyjnie na wsi
Tylko bądź co bądź w mieście
Salamandra pisze:Jeszcze chwila, a wyjdzie na to, że w d...e mi się poprzewracało, bo chciałabym mieć sklep spożywczy w pobliżu miejsca zamieszkania
hehe nie - chyba tak nie będzie
To jest forum dyskusyjne i nic dziwnego, ze wypisujesz tutaj czego Ci brakuje w Twojej okolicy.

Ja Ciebie rozumiem - brak sklepu wielkopowierzchniowego w okolicy to jest problem, zwłaszcza dla osób, które nie mają auta.

Oczywiście nikt sklepu nie zmusi, żeby się otworzył i władze miasta też tego nie zrobią, ale na pewno można zachęcać... mogą to też sami mieszkańcy robić.
Tak jak było z Rossmannem czy paczkomatem. W Rumi jakiś gość tak dużo pisał do InterCity, że chce, żeby stawały expressy w Rumi, że choć wydawało się to nie możliwe w końcu InterCity spełniło jego prośby i expressy stają w Rumi.

Np. Stokrotka szuka działek lub lokali pod swoje sklepy.
http://stokrotka.pl/szukamy-gruntow-i-lokali/
Jak jest w okolicy jakaś działka na sprzedaż, dajcie im znać - może się uda

Powodzenia
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

jak już przy Betlejem jesteśmy to mam pytanie, czy inwestycja "Willa Prima" jest już gotowa, czy w trakcie budowy?
Załączniki
2015-10 1444842176-reda-pierwszy.jpg
http://multidom.pl/willa-prima-opis
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Tak samo w tym temacie można pisać do Biedronek, Lidlów czy Kauflandów. Samo się nie zrobi, bo skąd mają wiedzieć, że tam jest taka potrzeba
.

Swego czasu usiłowałam dobić się do Biedronki. Bez szans, oni nie rozmawiają na temat swoich inwestycji z ludźmi "z ulicy". A z przyczyn oczywistych nie mogłam podać się za pracownika urzędu miasta czy starostwa.
A tam w ogóle w planach zagospodarowania jest przeznaczenie na handel i usługi. Może dlatego tam nie ma zaineresowania, bo wolnostojących, dużych sklepów nie można stawiać?
No właśnie pisałam już, że w okolicach Osiedla Darżlubskiego (to jest te kilka bloków przy Puckiej, już za skrzyżowaniem z 12 Marca) miała powstać Biedronka. Więc teraz jest.
Co do miejsca na kościół. W planach jest chyba obiekt kultu religijnego, a to znaczy, że też moze być synagoga, cerkiew lub meczet.
Takich szczegółów to nie znam, zresztą dla mnie to i tak bez znaczenia
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:jak już przy Betlejem jesteśmy to mam pytanie, czy inwestycja "Willa Prima" jest już gotowa, czy w trakcie budowy?
To jest ten blok przy Puckiej? Jeśli tak, to nie jest gotowa, co więcej - mam wrażenie, że jakiś czas temu budowa albo stanęła albo mocno zwolniła. Może tylko na okres zimy.

Edit: sprawdziłam w sieci i Willa Prima to nie jest jednak ten blok, o którym myślałam. Więc odpowiadając na Twoje pytanie - nie wiem czy już jest gotowa Mogę podjechać i sprawdzić.
Ostatnio zmieniony |7 Lut 2016|, o 21:44 przez Salamandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Robin pisze: Też natychmiast po wybudowaniu swojego domku w polu, zaczynają się skargi i żale pod tytułem, "a u nas w Gdyni ...'. Dorosły człowiek wybiera patrząc na plusy i minusy.
Po raz n-ty powtórzę - to nie jest pustelnia z kilkoma domkami na krzyż, więc takie porównania są po prostu bez sensu.
Na 12 Marca nie będzie dużego sklepu, bo zwyczajnie się to nie opłaca.
Robin, kiedy byłeś ostatnio na Betlejem, bo mam wrażenie, że nie wiesz w ogóle o czym piszesz?
Dlaczego obsługa osiedla z kilkoma tysiącami mieszkańców (doliczając do tego też część Rekowa z drugiej strony Puckiej) miałaby się nie opłacać? To od ilu tysięcy się opłaca? W takiej Stężycy mają 2 tys. mieszkańców i tam się opłaca stawiać Biedrę i parę innych sklepów, a tutaj już nie?
Jeśli jest problem z informacją, to przecież Lidl i Biedronka to nie tajne organizacje. Można zapytać.


Ależ pytałam. Nie udzielają żadnych informacji osobom postronnym
Z tematem kościoła, to choćby po tutejszych komentarzach widać, że nie ma on większych szans na powstanie. Chyba, że będzie obowiązek finansowania tego z budżetu gminy. Jakoś nie widzę tego realnie, żeby zabrać jedyne miejsce na boisko.
Nasze komentarze nie mają nic do rzeczy Jeśli taki jest plan zagospodarowania, a teren należy do kościoła, a nie do gminy (nie wiem, strzelam tylko), to jakie to ma znaczenie czy to się komuś spodoba czy nie?
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Bardzo przepraszam Salamandro, nie chcę tej dyskusji dominować jednym tematem, ale trochę sensu brak w Twojej wypowiedzi. Skąd wiesz, że teren boiska należy do Kościoła? Myślisz, że jeśli należałby, to dziś byłoby tam boisko? Żeby powstał kościół, to chyba ludzie muszą za to płacić. Nie sądzę, by dziś było wielu chętnych. Nie martw się, wiem co to jest dzielnica 12 Marca. Nie wiem skąd Ty bierzesz te tysiące ludzi? Masz jakieś dojście do statystyk? Proszę podaj je. Fakty są takie, że niedawno sklep spożywczy na ul. 12 Marca właśnie upadł ! Jedynie na Puckiej miałby jakiś sens większy sklep, ale skoro go nie ma, to albo jest to w fazie przygotowania, albo nie. Mam nadzieję, że jednak kiedyś sklep tam powstanie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Nie wiem do kogo należy ten teren - do kościoła czy do gminy, przecież napisałam, że strzelam. Swoją drogą trudno zakładać, że gmina ma obowiązek zabezpieczenia terenu pod kościół, więc większe jest prawdopodobieństwo, że teren jest jednak kościelny. Może ktoś się bardziej orientuje i wypowie się w tym wątku.
Boisko powstało z inicjatywy mieszkańców, zwłaszcza kilku bardzo zaangażowanych w życie osiedla (czasem tu się również wypowiadają), więc nie jest to nic projektowanego, planowanego odgórnie przez gminę. Status tego boiska jest, że się tak wyrażę, warunkowy właśnie ze względu na plany zagospodarowania. To jest mój stan wiedzy na zeszły rok, może coś się zmieniło przez ten czas, ale nie sądzę.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "żeby powstał kościół, to chyba ludzie muszą za to płacić"? I dlaczego nie sądzisz, że byłoby wielu chętnych? Ja bym taką optymistką nie była

Skąd wiem, że mieszka tu tyle ludzi? Z prostych obliczeń widząc ile jest domów/bloków i zakładając, że w każdej rodzinie są przynajmniej 3 osoby. Spokojnie mieszka tu 1500-2000 ludzi. A docelowo ma być (wg założeń gminy) ok. 6000.

O jakim sklepie spożywczym mówisz? O tej piwniczce z powierzchnią kilkunastu metrów kwadratowych, gdzie zasadniczo nie było NIC? Trudno się dziwić, że upadł, skoro nie zapewniał sensownego zaopatrzenia mieszkańcom.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Teren boiska jest działką miejską przeznaczoną na cele społeczne. W planach jest sukcesywne zagospodarowywanie tego terenu jako miejsca publicznej rekreacji.
Betlejem należy do parafii Ciechocino. Słyszałam, że obecny proboszcz zamierza rozbudować tamtejszy kościół. Nie sądzę więc, by próbował równolegle stawiać coś na Betlejem.
Trzy miesiące temu słyszałam z wiarygodnego źródła, że sklep ma powstać na działkach naprzeciw wyjazdu z 12-Marca. Ma to się wiązać z przebudową Puckiej. Nie wiem jaki jest stan aktualny tej sprawy.
pi
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

pi pisze:Teren boiska jest działką miejską przeznaczoną na cele społeczne. W planach jest sukcesywne zagospodarowywanie tego terenu jako miejsca publicznej rekreacji.
Kamień z serca, ufff
Czyli coś się jednak zmieniło i ten teren przestał być terenem "pod kościół"?
Trzy miesiące temu słyszałam z wiarygodnego źródła, że sklep ma powstać na działkach naprzeciw wyjazdu z 12-Marca. Ma to się wiązać z przebudową Puckiej. Nie wiem jaki jest stan aktualny tej sprawy.
Najpierw musiano by przekonać właściciela tego poletka ziemniaków, by sprzedał swoją ziemię gminie. Już przy okazji budowy sygnalizacji próbowano to zrobić, bo plany były takie, by 12 Marca została przedłużona. Niestety nie wyszło. Może teraz będzie inaczej.
ODPOWIEDZ