Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze: Swego czasu usiłowałam dobić się do Biedronki. Bez szans, oni nie rozmawiają na temat swoich inwestycji z ludźmi "z ulicy". A z przyczyn oczywistych nie mogłam podać się za pracownika urzędu miasta czy starostwa
No i właśnie od tego są radni i Urząd Miasta!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Radni są na pewno od tego, żeby w planie zagospodarowania przeznaczyć miejsce na handel, ale czy od tego, żeby pośredniczyć między właścicielem działki, a Biedronką to już bym się zastanawiał

Na pewno jeśli jest taka potrzeba mogliby lobbować, ale myślę, że dobrze by też było, jakby sami zainteresowani napierali na discounty.

Proponuje wskazać Stokrotce miejsce, gdzie jest grunt, który można by zamienić w sklep - nic nie tracicie, a kto wie...
http://stokrotka.pl/szukamy-gruntow-i-lokali/

gruntów szuka także TESCO w miejscowościach już od 5 tys mieszkańców. Wskażcie także im potrzebę.
http://www.tesco.pl/html/nieruchomosci/
Salamandra pisze:...sprawdziłam w sieci i Willa Prima to nie jest jednak ten blok, o którym myślałam. Więc odpowiadając na Twoje pytanie - nie wiem czy już jest gotowa Mogę podjechać i sprawdzić.
Nie ma takiej potrzeby Zrobię sobie spacerek pewnego dnia i sam zobaczę tym bardziej, że blok miał powstać też na Lutosławskiego (Kamienica Magnolia), ale dzięki
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze: Radni są na pewno od tego, żeby w planie zagospodarowania przeznaczyć miejsce na handel, ale czy od tego, żeby pośredniczyć między właścicielem działki, a Biedronką to już bym się zastanawiał
Radni dostali mandat od wyborców, by reprezentować ich interesy, nawet jeżeli chodzi o napisanie głupiego maila do Biedronki czy innej sieci, z zapytaniem lub wskazaniem miejsca, z odpowiednim uzasadnieniem, na nową lokalizację, korona z głowy nikomu nie spadnie ! Tym bardziej, tak jak pisze Salamandra, że na jej prywatny mail nie odpisali.
Pytanie tylko czy radni z tego rejonu dostają sygnały od mieszkanców, żeby w ten temat się zaangażowali.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Tylko, żeby później nie było plotek, że na pewno Radny wziął w łapę za pozwolenie zbudowania Biedry

Żarcik - jasne, że korona z głowy nie spadnie. Tak samo jak z pewnością mieszkańcom, którym na tym zależy nie spadnie jak sami wezmą się za ten temat

Czy zrobią to radni czy mieszkańcy potrzebny jest właściciel ziemi, który będzie chciał ją sprzedać, a teren musi być w planie zagospodarowania przeznaczony na handel
Później z pewnością sieciówka będzie robiła analizę ekonomiczną i czy poprosi ich Radny, Burmistrz, czy Strażak Sam nie będzie na Biedronce robiło wrażenia
ale próbować trzeba - czym więcej ludzi tym lepiej
Osobiście życzę Tesco, Netto, albo Stokrotkę, bo Biedronek to już trochę jest
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Z tego, co słyszałem to teren boiska przy 12 Marca jest terenem kościelnym.
Albo kościół wybuduje tam kolejną parafię, albo sprzeda.
Jak dla mnie to nie łudził bym się, że stanie tam coś pożytecznego.
Tereny od nowo wybudowanego bloku przy 12 Marca w kierunku Wejherowa nie są podzielone na małe działki.
Oznacza to tyle, że albo nie zostały jeszcze sprzedane i zostaną sprzedane developerowi, albo już są developera.
Przy takim nasyceniu "duszami" tego regionu, kościół podejmie decyzję o budowie parafii "obsługującej" wszystko pomiędzy rzeką, lasami i ul. Pucką. Statystyczny procent od "owieczek" zapewni środki na tę inwestycję...
Tak się zastanawiam, czy Redzkie inwestycje zadbają odrobinę o tych, co się tutaj pobudowali.
Jak na razie nie słyszałem o planach dotyczących przestrzeni zielonych w tym rejonie czy lokalizacji obiektów służących mieszkańcom. Poza uczynieniem z ul. 12 Marca obwodnicy Redy na linii Puck-Wejherowo poprzez jej wyasfaltowanie oraz utwardzenie odcinka leśnego - nic pozytywnego tu sie nie dzieje...
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

W nawiązaniu do hulającego wiatru...
W 2003 począwszy Od ulicy kwiatowej w kierunku Wejherowa hulał ci on...
Zahaczając jedynie o blok przy Ogińskiego i tych kilka budujących się na Betlejem domów....
Mam parę fotek z tego czasu i ugór tu był iście pastewny.
Ostatnich 12 lat eksplowało wręcz zabudową w tym rejonie Redy.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

therminator pisze:Mam parę fotek z tego czasu i ugór tu był iście pastewny.
Jeśli to nie problem - podzieliłbyś się tymi fotkami?
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Jeszcze raz podaję, że boisko jest terenem miejskim.
A tutaj Betlejem 2010/11 http://nowebetlejem.pl/informacje/styl- ... /#more-138
pi
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Od wczoraj działają w lokalu po Lewiatanie na Łąkowej Ktoś coś wie, co tam będzie?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

być może, będziemy mieć nowe i tańsze oświetlenie
Takie jak na Morskiej
Redę oświetlą LED-y

W Redzie tradycyjne oświetlenie ma zostać zastąpione żarówkami typu LED.
Zabiegają o to miejscowi urzędnicy, którzy inwestycję chcą przeprowadzić przy wsparciu z Unii Europejskiej. Realizacja przedsięwzięcia powinna przyczynić się nie tylko do oszczędności.

W sumie wymienione mają zostać 1052 lampy. Warunkiem przystąpienia do realizacji przedsięwzięcia jest otrzymanie przez miasto dofinansowania. Urzędnicy zabiegają o wsparcie w wysokości 85 procent, czyli około półtora miliona złotych.

- Jeżeli uda nam się uzyskać unijne dofinansowanie, to w przyszłym roku przystąpimy do prac związanych z wymianą oświetlenia - informuje Halina Grzeszczuk, wiceburmistrz Redy. - Mamy nadzieję, że otrzymamy wsparcie, o które zabiegamy.

Żarówki typu LED pochłaniają mniej energii niż zwykłe lampy, dzięki czemu miasto może sporo zyskać. Z wyliczeń urzędników wynika, że przez dziesięć lat oszczędności mogą sięgnąć blisko miliona trzystu tysięcy złotych. W powyższym przedsięwzięciu liczy się nie tylko gospodarność, ale i poprawa estetyki oraz jakości.

- Obecnie większość miast bazuje na lampach sodowych, które mają żółty kolor – wyjaśnia Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Oświetlenie ledowe jest białe, bardziej zbliżone do światła dziennego. To zapewnia lepszą widoczność. Poprawi się też estetyka miasta, bo stare oświetlenie wymienione zostanie na nowe.
http://gwe24.pl/Rede-oswietla-LED-y,26989.html
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Szkoda tylko, że nie wszystkie rejony Redy mają jakiekolwiek oświetlenie (o ledowym nawet nie wspominając)
SiemaMichu
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Mam pytanie . Czy orientuje sie ktos, Jaki deweloper prowadzi inwestycje przy ulicy Jana Brzechwy 1E .? Czy sa gdzies ogłoszenia sprzedaży tych mieszkań ?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Główne inwestycje w przyszłym roku, to:
- węzeł integracyjny
- modernizacja Obwodowej
- rozbudowa szkoły podstawowej nr 2
- Podleśna
Reda: Nowe drogi i rozbudowa szkoły

W przyszłym roku Reda wyda o 10 milionów złotych więcej niż w roku bieżącym. Pieniądze przeznaczone zostaną między innymi na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 i kilka ważnych inwestycji drogowych.


Podczas sesji, która odbyła się pod koniec minionego tygodnia, radni jednogłośnie przyjęli budżet. Dochody Redy w przyszłym roku wyniosą blisko 89 mln zł a wydatki około 95 mln zł, różnicę miasto chce pokryć kredytem zaciągniętym na kwotę 6 mln zł.

- Miasto się rozwija, potrzeby rosną i też budżet rośnie – mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Przyszłoroczny budżet nastawiony jest na inwestycje.

- Największą inwestycją jest węzeł integracyjny, to jest ponad 6 mln - informuje Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

Oprócz tego miasto wykona termomodernizację przedszkola, budynku OSP oraz zasobów komunalnych. Część inwestycji zostanie zrealizowana przy wsparciu ze środków zewnętrznych.

- Są inwestycje drogowe, Podleśna, kontynuacja modernizacji ulicy Obwodowej, czyli ciągu pieszo-rowerowego, inwestycja realizowana wspólnie z powiatem – dodaje Krzysztof Krzemiński.


Miasto w 2017 roku wyda o 10 milionów złotych więcej niż w mijającym roku.
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/30 ... zkoly.html
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Z reguły nie lubię krytykować decyzji zarządzających miastem. Generalnie przyjęta polityka inwestycyjna jest dla mnie czytelna i akceptowana. W tym przypadku nie widzę jednak żadnego sensu w inwestowaniu w takim zakresie w boczną uliczkę Podleśną znajdującą się w niedawno przyłączonej wsi Rekowo. Gdyby 90% miasta miało zadowalającą nawierzchnię dróg - ok. Tymczasem nie odnajduję uzasadnienia inwestowania w takim terenie (domki jednorodzinne), w zestawieniu tej inwestycji na przykład z ulicami przy których leżą skarbonki miasta - czyli firmy. To co się dzieje na przykład przy ulicy Ogrodników woła o pomstę do nieba - nie da się tam przejechać, a pracuje tam i zarabia mnóstwo firm. To nie jedyne takie skupisko firm przy byle jakich drogach.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

no cóż Robin - należałoby zadać pytanie, kto mieszka przy tej ulicy ? jakiś Radny, urzędnik ?? nie wiem i może się mylę, ale często taki właśnie jest klucz....
ODPOWIEDZ