Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Sklep na Betlejem :)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1977 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

No i jest.
Wprawdzie przy Polnej, a nie przy 12 Marca, ale zawsze coś
Załączniki
groszek.jpg
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

nieważne gdzie, ważne że jest
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Lubię to:)



Może dodałby ktoś to do naszej Interaktywnej Mapy Redy?
dario1
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1977 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Szkoda tylko, że ceny jakieś 30% wyższe niż gdzie indziej. To nie zachęca
Robin
Częsty Bywalec
469 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Klasyka
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

W małych położonych na peryferiach sklepach przeważnie sa wyższe ceny. Byłem parę razy w wiejskich sklepikach...lipa.
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

30% chyba przesadzasz, byłem tam jakiś czas temu, ale nie zauważyłem większej różnicy w cenach w porównaniu np. z Limonką (Groszkiem) na Kazimierskiej.
dario1
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1977 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

dario1 pisze:30% chyba przesadzasz, byłem tam jakiś czas temu, ale nie zauważyłem większej różnicy w cenach w porównaniu np. z Limonką (Groszkiem) na Kazimierskiej.
Nie przesadzam. Porównywałam ceny kilku tych samych towarów (kawa, słodycze, nabiał, alkohol, przyprawy) z Groszka oraz z innych sklepów (Auchan czy Lidl) i niestety średnio wychodzi 30%. Cieszę się, że powstał ten sklep, ale obawiam się, że będzie pełnił jedynie funkcję sklepu-pogotowia, gdy czegoś zabraknie w domu i nie warto będzie jechać do centrum miasta.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1977 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Romek pisze:W małych położonych na peryferiach sklepach przeważnie sa wyższe ceny. Byłem parę razy w wiejskich sklepikach...lipa.

Awaryjnie można tam zrobić zakupy np. na weekend, gdy czegoś zabraknie w domu, a samochodu akurat brak.
Ale regularne zaopatrywanie się na tydzień dla całej rodziny zdecydowanie odpada.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:
dario1 pisze:30% chyba przesadzasz, byłem tam jakiś czas temu, ale nie zauważyłem większej różnicy w cenach w porównaniu np. z Limonką (Groszkiem) na Kazimierskiej.
Nie przesadzam. Porównywałam ceny kilku tych samych towarów (kawa, słodycze, nabiał, alkohol, przyprawy) z Groszka oraz z innych sklepów (Auchan czy Lidl) i niestety średnio wychodzi 30%. Cieszę się, że powstał ten sklep, ale obawiam się, że będzie pełnił jedynie funkcję sklepu-pogotowia, gdy czegoś zabraknie w domu i nie warto będzie jechać do centrum miasta.
A od kiedy małe osiedlowe sklepy maja porównywalne ceny z Auchan czy Lidlem? Jeśli chcesz porównać ceny groszka to zrób to w stosunku do limonki, tervitu czy żabki a nie do gigantów europejskiego handlu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1977 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Nie mają porównywalnych cen i przecież dokładnie na to zwróciłam uwagę. Nie rozumiem więc Twojej uwagi

Super, że powstał sklep, szkoda, że ceny są sporo wyższe niż w innych sklepach.
I, że w związku tym nie będzie pełnił takiej roli, jaką powinien, czyli codzienne zaopatrzenie mieszkańców w żywność i środki czystości.
Ostatnio zmieniony |25 Maj 2016|, o 13:10 przez Salamandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:Nie mają porównywalnych cen i przecież dokładnie na to zwróciłam uwagę. Nie rozumiem więc Twojej uwagi

Super, że powstał sklep, szkoda, że ceny są sporo wyższe niż w innych sklepach.
I, że w związku nie będzie pełnił takiej roli, jaką powinien, czyli codzienne zaopatrzenie mieszkańców w żywność i środki czystości.
Ceny są wyższe od marketów i dyskontow natomiast są na porównywalny poziomie w stosunku do osiedlowych sklepów. Obojętnie pod jaką marka otworzy się mały sklep ceny nigdy nie będą na poziomie lidla czy Auchan. Nie rozumiem więc twojego narzekania najpierw na to ze nie ma sklepu na Betlejem a potem na to ze się otworzył ale ma wyższe ceny niż Auchan bo można się było tego spodziewać na 1000%

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1977 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Nie rozumiem więc twojego narzekania
Trudno.
W każdym razie nie zamierzam tłumaczyć rzeczy oczywistych, tym bardziej, że inni jakoś bez problemu zrozumieli.
najpierw na to ze nie ma sklepu na Betlejem
Przede wszystkim na to, że nie ma sklepu wielkogabarytowego.
Tego już nie doczytałeś w moich innych postach?
a potem na to ze się otworzył ale ma wyższe ceny niż Auchan bo można się było tego spodziewać na 1000%
Japie... Serio, ręce mi właśnie opadły.
Wychodzi na to, że jeśli cieszy mnie fakt, że pojawił się jakikolwiek sklep na Betlejem (bo przyda się awaryjnie w razie czego), to już nie mam prawa skrytykować tego, że ceny są tam 30% wyższe niż gdzie indziej (co grozi po prostu zamknięciem tego sklepu po krótkim czasie działalności, bo nikt tam nie będzie robił zakupów).
Na marginesie - zdaję sobie sprawę z tego, że w takich sklepach ceny są wyższe, ale 30% to BARDZO dużo. Równie "sensownie" jest robić zakupy na stacji benzynowej.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:
Nie rozumiem więc twojego narzekania
Trudno.
W każdym razie nie zamierzam tłumaczyć rzeczy oczywistych, tym bardziej, że inni jakoś bez problemu zrozumieli.
najpierw na to ze nie ma sklepu na Betlejem
Przede wszystkim na to, że nie ma sklepu wielkogabarytowego.
Tego już nie doczytałeś w moich innych postach?
a potem na to ze się otworzył ale ma wyższe ceny niż Auchan bo można się było tego spodziewać na 1000%
Japie... Serio, ręce mi właśnie opadły.
Wychodzi na to, że jeśli cieszy mnie fakt, że pojawił się jakikolwiek sklep na Betlejem (bo przyda się awaryjnie w razie czego), to już nie mam prawa skrytykować tego, że ceny są tam 30% wyższe niż gdzie indziej (co grozi po prostu zamknięciem tego sklepu po krótkim czasie działalności, bo nikt tam nie będzie robił zakupów).
Na marginesie - zdaję sobie sprawę z tego, że w takich sklepach ceny są wyższe, ale 30% to BARDZO dużo. Równie "sensownie" jest robić zakupy na stacji benzynowej.
A mi ręce opadają jak czytam że ceny są wyższe o 30 % niż gdzie indziej a tym gdzie indziej jest dla Ciebie Auchan lub Lidl a nie małe sklepy osiedlowe. Więc napiszę po raz ostatni: jeśli ceny w groszku są o 30% wyższe niż w limonce czy tervicie to wtedy rzeczywiście jest to drogi sklep. Natomiast jeśli są na porównywalnym poziomie co w tervicie lub limonce to wtedy jest to normalna sytuacja. Problem z twoim rozumowaniem jest taki że podajesz swoje 30% w stosunku do sklepów wielkopowierzchniowych a nie do sklepów osiedlowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1977 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

No nic, widzę, że mimo moich wyjaśnień nadal kompletnie nic nie zrozumiałeś, więc pozostaje mi życzyć Ci jedynie miłego weekendu.
ODPOWIEDZ