Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wybory samorządowe 2018

Komentarze do wydarzeń politycznych
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

radfar pisze:
5 lat temu
Dzisiaj nowo wybrana Rada Miasta rozpoczęła swoje funkcjonowanie. Na pierwszej sesji były ślubowania oraz wybór prezydium Rady Na kolejnej pojawi się temat komisji
Zmieniło się trochę na sali obrad Rady Miasta, a to za sprawą tabletów które pojawiły się na stołach,
początkowo było zamieszania z nowym urządzeniem, ale w kolejnych głosowaniach szło już sprawniej. :)
Bardzo się rozciągnęła w czasie wczorajsza transmisja I Sesji Rady Miasta na Nadmorskim 24, mnóstwo przerw, narad, szkoda tylko że teraz już nie widać kto głosuje "Za" a kto jest "Przeciw" bo głosowanie odbywa się tylko dotykowo na tablecie,
wcześniej głosowania były bardziej jawne w postaci podniesienia ręki i zliczano głosy.
Na pierwszej sesji (ciekawe jak będzie na kolejnych) to zaobserwowałem że już nie ma takiej zgodności jak za poprzedniej kadencji, no ale to oczywiste że każdy ma swoje zdanie, jest też nowe ugrupowanie, czyli ogólnie są tego plusy i minusy,
ale gdy widziałem że chyba w dwóch ważnych głosowaniach były tak samo po 3 głosy "Przeciw"
... to obserwując od razu przyszło mi na myśl (przypuszczam) kto tak głosował ... i zapuszcza pazurki :wink:
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Już chwila od wyborów minęła warto podsumować najważniejsze obietnice :)

Dariusz Czylkowski i Richert Mateusz obiecywali uruchomienie linii autobusowej łączącej Redę z Auchan

Dariusz Czylkowski obiecał również starania o przyłączenie ul. Elizy Orzeszkowej do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz rozbudowę cmentarza przy Gniewowskiej

Mateusz Richert planuje budowę kanalizacji na Mościch Błotach

Richert Mateusz, Bochan Karolnia i Tkaczyk Teresa powalczą o rozwój parku miejskiego

Mateusz Richert będzie wałczył o ład przestrzenny i estetyzację miasta (przyjęcie uchwały krajobrazowej

Hebel Leszek proponował budowę boiska wielofunkcyjnego w Rekowie

Sawicka-Lieder Emilia wierzę, że doprowadzi do zagospodarowania działki przy ul.Brzozowej poprzez wybudowanie ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego, oraz bezpiecznego placu zabaw dla najmłodszych

Kozioł Sebastian także chce zbudować boisko wielofunkcyjne w Parku w Ciechocinie

Kisiel Zbigniew wraz z Bochan Karoliną doprowadzić będą chcieli do remontu ulicy Obwodowej z budową bezpiecznego ronda na skrzyżowaniu ulic Rolniczej i Olimpijskiej

Kisiel Zbigniew wraz z Kamiński Łukaszem, Farion Radosławem i Byczkowskim Andrzejem sprawić będą chcieli , aby nasz tunel dworcowy był dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Kisiel Zbigniew zamierza kontynuować budowę infrastruktury rekreacyjnej wzdłuż rzeki Reda oraz ulicy Łąkowej

Byczkowski Andrzej zabiegać będzie o dofinansowanie i organizację zajęć nauki pływania w oparciu o pełnowymiarową pływalnie Aquaparku

Tkaczyk Teresa chciałaby zbudować profesjonalną scenę koncertową w parku w miejsce istniejącego zadaszenia

Łukasz Lesner zadba o budowę parkingu przy przystanku SKM Reda Pieleszewo

poza tym dużo obietnic rozbudowy szkół, chodników i stref małej rekreacji.

Zapomniałem o jakiejś istotnej obietnicy?
Ostatnio zmieniony |4 Gru 2018|, o 18:21 przez Wicek, łącznie zmieniany 2 razy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
5 lat temu
Już chwila od wyborów minęła warto podsumować najważniejsze obietnice :)

Dariusz Czylkowski i Richter Mateusz obiecywali uruchomienie linii autobusowej łączącej Redę z Auchan

Dariusz Czylkowski obiecał również starania o przyłączenie ul. Elizy Orzeszkowej do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz rozbudowę cmentarza przy Gniewowskiej

Mateusz Richter planuje budowę kanalizacji na Mościch Błotach

Richter Mateusz, Bochan Karolnia i Tkaczyk Teresa powalczą o rozwój parku miejskiego

Mateusz Richter będzie wałczył o ład przestrzenny i estetyzację miasta (przyjęcie uchwały krajobrazowej

Hebel Leszek proponował budowę boiska wielofunkcyjnego w Rekowie

Sawicka-Lieder Emilia wierzę, że doprowadzi do zagospodarowania działki przy ul.Brzozowej poprzez wybudowanie ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego, oraz bezpiecznego placu zabaw dla najmłodszych

Kozioł Sebastian także chce zbudować boisko wielofunkcyjne w Parku w Ciechocinie

Kisiel Zbigniew wraz z Bochan Karoliną doprowadzić będą chcieli do remontu ulicy Obwodowej z budową bezpiecznego ronda na skrzyżowaniu ulic Rolniczej i Olimpijskiej

Kisiel Zbigniew wraz z Kamiński Łukaszem, Farion Radosławem i Byczkowskim Andrzejem sprawić będą chcieli , aby nasz tunel dworcowy był dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Kisiel Zbigniew zamierza kontynuować budowę infrastruktury rekreacyjnej wzdłuż rzeki Reda oraz ulicy Łąkowej

Byczkowski Andrzej zabiegać będzie o dofinansowanie i organizację zajęć nauki pływania w oparciu o pełnowymiarową pływalnie Aquaparku

Tkaczyk Teresa chciałaby zbudować profesjonalną scenę koncertową w parku w miejsce istniejącego zadaszenia

Łukasz Lesner zadba o budowę parkingu przy przystanku SKM Reda Pieleszewo

poza tym dużo obietnic rozbudowy szkół, chodników i stref małej rekreacji.

Zapomniałem o jakiejś istotnej obietnicy?
No to trzeba bedzie zapamietać i raz na jakis czas np co kwartał pytać się o stadium, w jakimznajduja sie te wszystkie plany

Wygląda na to, że w Ciechocinie powstaną dwa boiska. A co z ta "profesjonalną sceną koncertową' w parku. Profesjonalna to znaczy z oswietleniem, nagłosnieniem, zapleczem. Ja raczej sugerował na małe formy muzyczne
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Richert, a nie Richter ;)
Ja osobiście liczę na tę uchwałę krajobrazową.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Ja też! Oby miała moc sprawczą, a nie była tylko pustym papierkiem.
Dziwię się, że żaden z radnych nie zaproponował takich spraw jak:
- oświetlenie miejsc dla pieszych - w takich miejscach jak Łąkowa czy Obwodowa nie widać pieszych!
- Generalnie oświetlenie niektórych ulic. To, że od lat na uczęszczanej ulicy Mickiewicza panuje półmrok, zadziwia mnie niezmiennie.
- rewitalizacja ul.JPII - powinni zrobić porządny konkurs na koncepcję zrobienia z tego miejsca choćby mini wizytówki. Obecnie kończą remont placu przed sp4. Gdyby do Gdańskiej dało się przejść ładną uliczką, to może choć w części odczarowana została fatalna opinia o architekturze miasta .... :scratch:
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Robin pisze:
5 lat temu
Dziwię się, że żaden z radnych nie zaproponował takich spraw jak:
- oświetlenie miejsc dla pieszych - w takich miejscach jak Łąkowa czy Obwodowa nie widać pieszych!
... takiej chyba nie było obietnicy wyborczej,
ale akurat na II Sesji Rady Miasta właśnie jeden z radnych (nie pamiętam który) zgłosił taką propozycję o doświetlenie przejść na ul.Łąkowej w okolicach szkoły,
Burmistrz odpowiadając zdecydowanie poparł tą propozycję, nawet wymienił inne miejsca które również będą doświetlane, między innym przejścia na ul.Brzechwy z Obwodową , na Gniewowskiej i wspomnianej ul.Łąkowej oraz inne "ciemne punkty"
Na razie nie ma co się łudzić na jakieś efekty obietnic, znając życie to może połowa będzie zrealizowana po ich myśli i to z upływem kilku miesięcy, ale tak jak nawiązał Wicek będziemy przyglądać się obietnicom !
Choć na Sesji było już widać lekki zgrzyt Radnych nowej partii :wink: z Władzami naszego miasta próbując przekonać do swojej racji czyli obietnic wyborczych, ale według mnie i na pewno dla wielu radnych nie była to aż tak ważna sprawa.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

mi w obietnicach brakowało
- uporządkowania terenu zajmowanego przez skład węgla
- budowy wieży widokowej przy Jara
- zajęcie się straszakiem (nie dokończonym budynkiem) przy wlocie na Pucką
- przedłużeniem Partyzantów do skrzyżowania Kazimierska/Wodociągowa

i większej ilości Radnych, którzy proponowaliby budowę ścieżki spacerowej (mini bulwaru) wzdłuż rzeki (chyba tylko jeden Radny wspominał o infrastrukturze wzdłuż rzeki).

Moim zdaniem za mało wykorzystujemy rzekę, która w końcu jest symbolem miasta.
Zigi pisze:
5 lat temu
Richert, a nie Richter ;)
Ja osobiście liczę na tę uchwałę krajobrazową.
ale wstyd :(
Dzięki - poprawiłem :)
ODPOWIEDZ