Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mieszkanie w Semeko- os. Przy Młynie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
RenniK
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Witam Forumowiczów.
Mam zamiar kupic mieszkanko w Redzie. Cięzko mi będzie rozstać sie z Gdynią :cry:
Jak do tej pory nie usłyszłam żadnych pozytywnych opinii na temat tego miasta. Brak parków, miejsc rozrywki i nieciekawy dworzec, o tylko kilka pzykładów.
Bardzo proszę innych mieszkańców pobudowanych przez Semeko osiedli o opinie na temat zamieszkania.
Czy mozna polegać na administratorach budynków?
Czy nie ma problemów z utrzymaniem czystości na klatkach schodowych i przyblokowych chodnikach?
Jak układa się współpraca sąsiedzka?

Uciesze się na każdą odpowiedź
pozdr
Renni K
sznapi
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Witam , mieszkam na semeko od półtora roku , przeprowadzilem sie z sopotu i uważam ze nie zrobiłem złego posuniecia.
Administracja jest ok dbaja o pożądki na osiedlu klatki są co dziennie sprzątane także jest spoko.
Jedyną rzeczą jaka mnie trapi to to że budynki są postawione za blisko siebie ale i do tego idzie się przyzwyczaić.
Gość

17 lat temu

Hejka!
Dziękuje za dpowiedź.
Ja bede miała na tyle dobrze, że widok z okien nie bedzie na okna sąsiadów lecz na nowobudowanego Lidla i kościółek :)
sznapi
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

no to powodzonka co dziennie rano dzwony no i te samochody z zaopatrzeniem do lidla i te spaliny no i znowu dzwony i dostawa i dzwony .........................................................
Awatar użytkownika
Wilma
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Nie mieszkam na osiedlu Semeko, ale bywam tam w Przychodni (którą polecam), aptece i bardzo mnie się tam podoba, a szczególnie w słoneczne dni jest kolorowo i co ważne czysto. Myślę, że te dźwięki dzwonów nie będą przeszkadzały, a dostawy towarów w dzisiejszych czasach, to tez nie jest problem przynajmniej taki, jak pokazują w polskich komediach z czasów PRL. Moim zdaniem w Redzie mieszka sie super :D
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

sznapi pisze:no to powodzonka co dziennie rano dzwony no i te samochody z zaopatrzeniem do lidla i te spaliny no i znowu dzwony i dostawa i dzwony .........................................................
Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić ;) Są ludzie którzy mieszkaja tuż obok torów i jakoś żyją ;)
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

masz okno na lidla i kościółek, to ja ci powiem "lidl jest tani i do bani"POZDRAWIAM PS:jestem z W1
Gość

17 lat temu

aisne pisze:
sznapi pisze:no to powodzonka co dziennie rano dzwony no i te samochody z zaopatrzeniem do lidla i te spaliny no i znowu dzwony i dostawa i dzwony .........................................................
Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić ;) Są ludzie którzy mieszkaja tuż obok torów i jakoś żyją ;)
To widzę, ze będziemy sąsiadkami :) bo o W6 chyba chodzi. Teraz mieszkam na kcyńskiej, kościółek okno w okno i jakoś już nie słyszę dzwonów. Poza tym przejazd kolejowy, tiry i te sprawy. A i tak nie powiem żebym narzekała.
Pozdrawiam
DAVIDOFF
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Witaj (chyba)nowy mieszkańcu Redy
Nie jest tak żle w Redzie ja mieszkam tu juz od roku wczesniej mieszkałem w Gdyni na Pustkach i powiem ci że na osiedlu semeko nie jest żle nawet dobrze(nie mieszkam w bloku semeko)tylko lamexu,na Pustkach nigdy nie będzie tak ładnie chyba że się zmieni pokolenie,a pozatym robi się tu mała "metropolia" ze względu na nowe inwestycje tak ze spiesz się póki nie będzie tak drogo jak w gdyni.Pozdrawiam
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

kurcze ilu nowych Redzian. swoja droga ciekawi mnie odsetek nowych mieszkancow Redy, ktorzy meldują sie w naszej gminie, bo przyrost liczby ludności nie idzie zupełnie w parze z przyrostem liczby mieszkańców.
latexata
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

czesc.ja tez bede mieszkac w bloku w6.z poczatku bylam zalamana , ale juz mi przeszlo.lidl---luzik , kosciol-tez moze byc,bloki blisko siebie-teraz wszedzie tak buduja a kasuja dwa razy tyle i coz.witajcie mieszkancy bloku w6 i mieszkancy innych blokow.pozdrawiam wszystkich redzian.
Harry

17 lat temu

Witam

Za 3 miesiace powinienem sie cieszyc z wprowadzki do W3
Tak więc witam nowych sąsiadów.
LIDL to jeszcze nie wiadomo co i jak. Nie mają drogi wyjazdowej dla TIRÓW, to rondo jest dla nich za małe, na szczescie SEMEKO nie wyrazilo zgody na przejazd przez osiedle. To bylaby zupelna lipa. dzieci idac do szkoly musialyby patrzec czy TIR ich nie chce przypadkiem rozjechac, poza tym o ile by halas wzrósł. Ciasno to fakt, ale tak jest coraz czesciej, zobaczcie Orunie górna, zaraz za chelmem, tam jest dom na domu.
Brakuje tylko tej Obwodnicy, a tak wszystko pod nosem, szkoły, sklepy, przychodnie, apteki itp.

pozdrawiam mieszkańców Redy
HarrY z Gdańska
funcja

17 lat temu

ludzie moi rodzice kupują tam mieszkanie, myślę że bedzie ok. blisko wszystko!reda nie jest zła mieszkałam tam 6 lat-spoko, teraz na Puchach Cisowskich tez jest fajnie, ale co do cen, to chyba spore ceny ma semeko, co Wy na to :D
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Harry, co do ronda, to wydaje mi się, że jednak TIR się tam jakoś złoży, zwłaszcza, że o ile mi wiadomo - inwestorem ronda jest firma budująca LIDLA. Więc niestety chyba płonna nadzieja. Co do zgody na przejazd przez osiedle to przede wszystkim nie wyraziły jej wspólnoty mieszkaniowe. A poza tym TIR nie złożyłby sie w uliczce osiedlowej. Brak tej zgody nie dotyczy jednak ulicy od Gdańskiej do Obwodowej, bo na nią ponoć kasę wyłożył w części budowniczy Lidla. I do tej drogi wspólnoty niestety nic nie mają. A szkoda, bo byłoby ciszej. Niestety nie można mieszkać przy przelotówce i mieć kompletnej ciszy. A chciałoby się... ;)
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Wy chcecie mieć cisze? a jak na Brzechwy swego czasu jeździło po kilka ciężarówek załadowanych piachem czy innym żelastwem. To nie był nikt inny jak Semeko które budowało te Wasze bloczki. Dostawy LIDL`a będą tylko w nocy więc o dzieci nie ma sie co martwić.
ODPOWIEDZ