Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Problemy z lodówką

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Po kilku latach bezproblemowej pracy lodówka zaczęła się dziwnie zachowywać. Głośno, rytmicznie szumi (coś a'la fale na morzu ;)). Do tej pory były owszem pomruki, trzaski jeśli dotykała z tyłu ściany, czy też brzęczenie jeśli była źle wyważona ;). Ale na ten szum jak do tej pory nie znalazłem lekarstwa. Dzisiaj rozmrożona i dalej nic.

Wiecie może co może być przyczyną? Czy znacie jakiegoś fachowca? Może ten od pralek zna się na tym?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Jutro postaram się wrzucić kontakt do jednej osoby.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Gajos pisze:Jutro postaram się wrzucić kontakt do jednej osoby.
Byłbym bardzo zobowiązany. Wygląda na to, że samo nie przejdzie. Ponoć powinno szumieć po wyłączeniu sprężarki, a nie na okrągło (i nie przede wszystkim tak głośno).
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

678-38-10

p. Józef
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Gajos pisze:678-38-10

p. Józef
Dzięki! Poczekam jeszcze ze dwa dni i jak problem nie minie, to się skontaktuję. Oczywiście dam znać, jakie efekty ;)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

U pana Józefa nikt nie odbierał i ostatecznie zadzwoniłem do firmy zajmującej się naprawą sprzętu AGD z Rumi. Niestety, diagnoza brzmiała nieszczelność układu co w przypadku tej lodówki oznaczało jej koniec.

Mam już upatrzoną nową, ze sklepu internetowego (bo tak chyba najtaniej), ale nie mam pojęcia co w takiej sytuacji zrobić ze starą? Sklep internetowy jej niestety nie zabierze (choć nie wykluczone, że zgodnie z prawem powinien). Na śmietnik też nie można :( Ma ktoś jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Przypuszczam, że można wywieźć do Łężyc (nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że zużyty sprzęt RTV-AGD przyjmują nieodpłatnie) albo oddać do punktu zbiórki tego typu odpadów, np. w Wejherowie jakoś koło siedziby ZUKu na Staromłyńskiej.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

lub zapytac na ślusarskiej w rumi Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych (058) 671-21-45
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

..poczekaj na takich objazdowych zbieraczy złomu...od nas zabierają wszystko- nie wiem jak to wygląda w blokach....

Mam pewne rozwiązanie: wybierz lokalny sklep internetowy - np.: centrumagdrtv.pl wybierasz transport na terenie trójmiasta płacisz 30,00 zł i zabierają Twoją starą lodóweczkę
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

chyba się płaci jakąś opłatę utylizacyjną z tego co pamietam przy wymianie naszej lodówki zażyczyli sobie z 50 złoty.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

W centrach utylizacji można oddać za darmo. Problem w tym, że nie mam jak dowieźć. Zwykłe sklepy mają obowiązek przyjąć zużyty sprzęt, ale tam często także trzeba dostarczyć. Sprawdzę w tych lokalnych sklepach internetowych - może przypadkiem ceny będą atrakcyjne i będą chcieli zabrać starą lodówkę. A z tymi złomiarzami to też niezły pomysł :) Dzięki :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

najlepiej jak jakiegos faceta ze złomem zobaczysz to zapytaj od razu, na 100% chętnie zaopiekuje się Twoją lodówka...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Tak, tylko on wyjmie to co mu się przyda a lodówkę wywali gdzie popadnie.. To tak jakbys sam wywalił ją na zwykły śmietnik
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Tak sobie myślę, że jest to też nie do końca zgodne z prawem. Ale znalazłem inny sklep z Trójmiasta, który zabierze lodówkę. Nie wiem tylko, czy się zdecyduję ze względu na cenę. A aternatywnie, jest jeszcze centrum recyclingu Thornmann z Kosakowa i jakby co, to oni zabiorą ode mnie lodówkę za 10 zł :) Więc problem rozwiązany.
shanimenIam
Forumowicz
63 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

potrzebuje kontakt do fachowca naprawiającego lodówki,najlepiej z Redy.możecie mi kogoś polecić?
ODPOWIEDZ