Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

CZY w Redzie powstało nowe wysypisko śmieci??

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Balbina

15 lat temu

W redzie jest pełno zaśmieconych miejsc i to niestety przez mieszkańców,potłuczone butelki,obsr......ne chodniki i trawniki,pety,opakowania po łakociach,walają się wszędzie.Nie ma nikogo do ścigania i karania .Policja ma to ........Sama widziałam w samo południe jak pili młodzieńcy na d rzeczką piwka i na oczach policji i dzieci sikali pod drzewko na skwerku przy stawie
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ja sama osobiście widziałam jak w niedzielę /świąteczną zresztą/ z jednego szeregowca na ul Spokojnej róg z Norwida własciciele kosili trawę na swojej posesji i potem taczką elegancko na pole to wywozili.Ważne ,że u nich schludnie bo co za płotem to już inny swiat.Nie wiem jak tak można.Mieszkam w bloku sąsiadującym z domkami i co?Mieszkańcy domków u siebie na posesji trawka wycackana ,wydmuchana ,a wysiadając na parkingu przed blokiem pety wprost na ulicę lub chodnik,ale u siebie nie do pomyslenia.Nawet samochody zamiast u siebie na posesji trzymać to wolą na parkingu pod blokiem,a że mieszkańcy bloków nie maja to już nie ich problem.Smietnik na ul. Szkolnej też wiecznie wypełniony popiołem,a z tego co wiem to my w bloku pieców nie mamy.Wieczorem widac przemykajace postacie z wielkimi worami.zastanawiam się również czy nikogo nie dziwi fakt ,że na dom dwu rodzinny i w tym zakład lub sklep stoi jeden smietnik ,który oprózniany jest raz w miesiącu ,bo na Szkolnej nie częstym widokiem sa śmieciarki zabierające śmieci z prywatnych posesji.Tylko przy'' naszym'' blokowym wciąz ruch!
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Tak zgadzam się. Też widziałam nie raz, że ludzie z domków wyrzucają swoje śmieci ( mało powiedziane śmieci, ale odpady z budowy z pieca itp.) do smietników blokowych. a potem sie dziwic, że nie ma gdzie śmieci wyrzucić. Wszystkie ciągle pełne
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Swego czasu widzialem jak na Brzechwy podjezdzali pod smietnik busikiem i wywalali worki po kilkanaście dizennie. Teraz jakby sie uspokoiło. Ale komu to zgłaszać straży miejskiej nie mamy gminnej też. Policja ma inne zadania i to nie ich kompetencje. Rada miasta też jakoś specjalnie sie tym chyba nie przejmuje.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

To się tak dzieje bo wywóz śmieci jest cholernie drogi.Nikt nie sprawdza ile jest pojemników w domach.Ludzie w blokach mniej płacą za wywóz 1 m śmieci niz w domkach. Dlatego smieci są wszędzie wywalane.Najgorzej jest z gruzem budowlanym i odpadami niebezpiecznymi .Nie chcą ich zabierac.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Jeszcze czego, żebym miała wiecej płacić niz płaca domki za wywóz śmieci. Wiadomo , ze prywatnie jest drożej. Też bym chciała miec domek. Cos za coś
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Domek można kupic tak jak mieszkanie.Ale cena usługi wywozu powinna byc jednakowa.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Balbina pisze:W redzie jest pełno zaśmieconych miejsc i to niestety przez mieszkańców,potłuczone butelki,obsr......ne chodniki i trawniki,pety,opakowania po łakociach,walają się wszędzie.Nie ma nikogo do ścigania i karania .Policja ma to ........Sama widziałam w samo południe jak pili młodzieńcy na d rzeczką piwka i na oczach policji i dzieci sikali pod drzewko na skwerku przy stawie
A co Ty zrobiłaś żeby temu przeciwdziałać?
Policja ma pety i papierki zbierać? Nie przesadzajmy. To wina mieszkańców oczywiście.Jeżeli widzisz takie zwracaj uwagę (pomijam piwożłopów ci to działka policji), zobaczysz jak trudno zmienić mentalność prymitywa.
Obiecuję Ci, że kilka scysji z brudasami i będziesz zadowolona z dobrze spełnionego obowiązku. Może będę przechodził akurat w pobliżu kiedy będziesz uczyła dobrych manier obiecuję, że natychmiast przyjdę w sukurs.
Fakt schamienie jest ogromne, ale nie zrzucajmy tych drobnych spraw na policję.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

kowalski pisze:Domek można kupic tak jak mieszkanie.Ale cena usługi wywozu powinna byc jednakowa.
Nie zgadzam się. W domkach jest więcej i bardziej różniste odpady.
Poza tym jak chcesz płacić mnie ( albo to chyba w ogóle jest za darmo)( odbierz worki i segreguj śmieci. Tak zrobiła moja koleżanka. I nie płaci. Swoja droga potem te worki i tak wrzucają do jednej śmieciarki . Sama widziałam. Ale taniej.

P.S. Domek sobie można kupic oczywiście, ale jak się najpierw kupi działkę za drugie tyle.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

smieci z domku wymagają podjechania tam śmieciarką i opróżnienia danych pojemników. Te "blokowe" z kolei opróżniane są za jednym przyjazdem śmieciarki, w formie 1ego kontenera. Oszczędność czasu.... zlecenie większe, kasa na osobę czyli lokatora niższa.
Tylko kary za zaśmiecanie ZA NISKIE
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Do domku przyjezdzają co 2 tygodnie. Do bloku dużo częściej.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ale za jednym zamachem zabiera śmieci wielu lokatorów w jednym pojemniku...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

ok
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dorma pisze:Tak zgadzam się. Też widziałam nie raz, że ludzie z domków wyrzucają swoje śmieci ( mało powiedziane śmieci, ale odpady z budowy z pieca itp.) do smietników blokowych. a potem sie dziwic, że nie ma gdzie śmieci wyrzucić. Wszystkie ciągle pełne
Dlatego w takich przypadkach jak się widzi, że ktoś podjeżdża samochodem i coś wyrzuca trza dać opr.
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

kowalski pisze:To się tak dzieje bo wywóz śmieci jest cholernie drogi.Nikt nie sprawdza ile jest pojemników w domach.Ludzie w blokach mniej płacą za wywóz 1 m śmieci niz w domkach. Dlatego smieci są wszędzie wywalane.Najgorzej jest z gruzem budowlanym i odpadami niebezpiecznymi .Nie chcą ich zabierac.
Nie przesadzjmy że taki drogi z tego co wiem 300 zł na rok wiec wydaje mi sie że ta cena nie jest aż tak wygurowana . W domach jednorodzinnych jest także selektywna zbiurka odpadów szkło , plastik , papier (bez opłat) . Miałem problem ze skoszoną trawą ,zadzwoniłem do Doliny Redy i Chylonki i dowiedziałem się że na trawe po koszeniu można dostać worki, pierwsze pięć za darmo następne za opłatą także można ten problem rozwiązać :D .Odbierają je razem z plastikiem szkłem. Problem jest z gruzem po remontach wtedy nie stety trzea zamawiać kontener , z odpadami niebezpiecznymi jest łatwiej zapraszam na stronę REDA.PL.
ODPOWIEDZ