Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Segregacja śmieci w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

kopapika pisze: Nie ma nigdzie ogólnodostępnych kubłów, gdzie można byłoby wyrzucić np. szkło, plastik. Jak jade do rodziny np. Kartuzy, stoją (ogólnodostępne, nie osiedlowe)
O jaki ogólnodostępne śmietniki chodzi, jeśli nie osiedlowe?
Osiedlowe mają segregacje a chyba nie sądzisz, że takie przy ulicy będą podzielone na 3 pojemniki. Ile by to miejsca zajęło.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dorma pisze:O jaki ogólnodostępne śmietniki chodzi, jeśli nie osiedlowe?
Osiedlowe mają segregacje a chyba nie sądzisz, że takie przy ulicy będą podzielone na 3 pojemniki. Ile by to miejsca zajęło.
Taki ogólnodostępny do segregacji stoi (stał?) przy Łąkowej. Ale pojemność raczej niewielka.
Absolwent
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Oczywiscie, ze w duzej wiekszosci miasta, segragacja smieci jest. I bardzo dobrze.
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Worki do segregacji owszem są, ale dla domków jednorodzinnych ;)
Mnie osobiście strasznie te worki irytują.. Ostatnimi czasy są coraz gorsze jakościowo (cieńsze), do tego coraz mniejsze (choć to zależy jak się trafi). Nie mówiąc o tym, że są mało praktyczne.. U moich rodziców w porównywalnej wielkościowo miejscowości mają normalne plastikowe kubły do segregacji (takie jak do zwykłych śmieci, tylko kolorowe). Fakt, miejsce zajmują, ale na pewno są wygodniejsze niż małe, rozrywające się worki..
kopapika
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Dorma pisze:
kopapika pisze: Nie ma nigdzie ogólnodostępnych kubłów, gdzie można byłoby wyrzucić np. szkło, plastik. Jak jade do rodziny np. Kartuzy, stoją (ogólnodostępne, nie osiedlowe)
O jaki ogólnodostępne śmietniki chodzi, jeśli nie osiedlowe?
Osiedlowe mają segregacje a chyba nie sądzisz, że takie przy ulicy będą podzielone na 3 pojemniki. Ile by to miejsca zajęło.
Osiedlowe, to osiedlowe, opłaca je spóldzielnia- nie bede jak złodziej skradała się i wrzucała w osiedlowe kubły śmieci, jak np. p.Jolka i p. Zenek wyprowadzają swoje pieski, a p. z 3 pietra siedzi w oknie.
Chodzi o miejskie, takie śmietniki, nie o poj. 120l tylko duże na plastik i szkło. Powinny stać takie do ogólnego dostępu, nie na ulicy, tylko na poboczu w kilku miejscach, gdzie w każdej chwili, możnaby było podjechać i wrzucić siateczke foli.
Nie wszyscy maja komunalna segregacje (wymieniane tutaj worki) PUK Rumia zabiera raz na m-c plastik, szkło,makulature, a PUK Puck nie i co mają zrobic ci ludzie.
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Zrezygnować z usług PUK Puck na rzecz innego 'wywoziciela śmieci'. Ostatecznie masz prawo decydować. Choć rozumiem, że tu nakłada się pewnie też kwestia ceny.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Zanim PUK wprowadził workową segregację były takie "wyspy segregacji"- trzy kolorowe ogromne śmietniki ustawione obok siebie...dla mnie było super- bo blisko!...można było pozbyć się i makulatury i szkła i plastików.... Niestety- ludzie zaczęli je traktować jak pojemniki na śmieci wszelakie i pełne były różnych odpadków domowych a dookoła wyglądało "jak po burzy".... i skończyła się era śmietników- dlatego mamy worki! Dla mojej rodziny 1 na plastik to i tak zdecydowanie za mało...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Można wystawiać więcej worków, tylko musi być wiadomo co jest w środku.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Wystawiać można- ale przydziałowo dostajesz 1 worek na miesiąc i tylko taki worek zostanie zabrany!! (oryginalny z nadrukiem....)
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Aniu jeśli ci się uda przypilnować Panów którzy odbierają te worki to jak poprosisz to dostaniesz dodatkowe worki ( a Oni muszą to sobie odnotować w swoim zeszyciku :) )
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

.....próbowałam...widocznie źle trafiłam! ;)
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

To polecam wykonanie telefonu do firmy odpowiedzialnej za odbiór worków i wtedy już nie powinno być problemu. W końcu byłoby to bez sensu gdyby część śmieci była segregowana a część trafiała do zbiorczego śmietnika. w końcu przy każdej pracy trzeba myśleć a jeśli ktoś ma z tym problem to niestety trzeba to myślenie na nim wymusić. :)
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

taaa....możesz nabyć kolejne worki ale za kasę!- 1 jest darmowy! (wliczony w wywóz)
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

a wiecie co jest najgorsze (nie pod względem ekologicznym), że te firmy dalej sprzedają nasze posegregowane śmieci....
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

... a mi się wydawało że i tak trafiają wszystkie razem na wysypisko...
ODPOWIEDZ