Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nazwa parku w Redzie.

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...

Jak nazwalibyście park w Redzie?

Park Miejski
46
82%
Inna nazwa
10
18%
 
Liczba głosów: 56
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Jeżeli zaznaczycie -inna nazwa- wpisujcie swoje propozycje na własną nazwę. Najlepiej z komentarzem, dlaczego ta nazwa a nie inna.
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ale nazwa "Park Miejski" wcale nie przeszkadza temu, co by nadać czyjeś imię, byłby wtedy "Park Miejski im. XY". Ankieta ciut niedoprecyzowana.
Baster
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Oczywiście ze Park Miejski.Nazwanie parku imieniem kogoś kto z Reda nie jest związany nie wchodzi w gre.
Ostatnio zmieniony |13 Wrz 2010|, o 19:41 przez Baster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Było dla mnie oczywiste, że będziemy traktować Park Miejski w ankiecie, jako nazwę własną. Stąd Miejski napisane jest z dużej litery.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

no dobrze, mamy w ankiecie 2 odp "inna nazwa" ale na razie propozycji w komentarzach brak...

Sądzę, że nadawanie imienia parkowi to troche niebezpieczny zabieg, bo zawsze można nie trafić z "imieniem" dla parku i wtedy my będziemy na to wszystko patrzeć (i płacić) i nie daj Boże, żeby to był jakiś polityk czy duchowny ...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Pytanie - czy park musi być czyjegoś imienia? Co daje taki zabieg? Osobiście kojarzy mi się to z poprzednią epoką, gdzie wszystko było czyjegoś imienia i nawet nowy szalet miejski otwierano z pompą i nadaniem imienia. Dziś jest podobnie lecz z innym nieco obrządkiem, ale z tymi imieniem to może darujmy sobie ?
dorotka
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Park Miejski - ładna to nazwa (wg mnie tak powinno zostać), bez żadnych politycznych gierek i innych podtekstów. Z drugiej strony prawo do nazwy można sprzedać, a uzyskane fundusze (w całości!) przeznaczyć na jakaś inną inwestycję, informując przy tym mieszkańców.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Armii Czerwonej 8) ? Ja proponuje "Park Rzeki Redy". Stawiacie piwko, gdy okaże się że park tak właśnie zostanie nazwany. Proponuję umieszczenie w naszym parku maszyn do ćwiczeń z użyciem własnego ciężaru ciała.
Park Miejski - ładna to nazwa (wg mnie tak powinno zostać), bez żadnych politycznych gierek i innych podtekstów. Z drugiej strony prawo do nazwy można sprzedać, a uzyskane fundusze (w całości!) przeznaczyć na jakaś inną inwestycję, informując przy tym mieszkańców.
Firma Prefabet będzie zapewne niezainteresowana, w grę wchodzi praktycznie Semeko. Czy chcemy mieć Semeko Park, moim zdaniem nie, chyba, że wyłożą grubą kasę lub zajmą się utrzymaniem parku.

Z tego co się orientuję nazwa parku ma nikłą wartość.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Prześledziłem rys historyczny Redy. Miasto nie ma osoby, której można byłoby przypisać założenie. Jeżeli nazwa Park Miejski miałaby być wzbogacona o coś jeszcze, to proponuję Park Miejski im. Pierwszych Osadników. Byłby to hołd oddany ludziom, którzy stworzyli zalążki przyszłego miasta. Ale to tylko w sytuacji, gdyby któryś z decydentów upierał się, aby nadać mu imię.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

W TTM jest pani która zna bardzo dobrze historię kaszub ( nie znam jej nazwiska).Może ona coś podpowie.Bo raczej wszędzie parki mają swoich patronów np. Majakowskiego,Cystersów,Skwer Kościuszki.itd.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Za www.reda.pl - "Pierwsza źródłowa informacja o Redzie pochodzi z kontraktu lokacyjnego z 1357 roku. Dokument ten stwierdza istnienie na tym terenie osady na prawie chełmińskim. Właścicielami tej osady byli Krzyżacy."
Nazwa mogłaby wyglądać tak - Park Miejski w Redzie im. Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (dla przyp. pełna nazwa zakonu krzyżackiego).
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

tzn. będzie Park Miejski im. Wielkiego Mistrza Zakonu krzyżackiego Urlicha von Jungingena?? :lol: :lol: :lol:
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Teraz to zupełne jajca sobie robicie.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Być może pomysł z zakonem nie jest zły. Przynajmniej tablica byłaby długa a ponadto mając taką nazwę, może udałoby się przenieść obchody Bitwy pod Grunwaldem z pól grunwaldzkich do parku w Redzie albo zrobić imprezę konkurencyjną? A to wiązałoby się z napływem turystów i dodatkowym źródłem dochodu miasta i jego mieszkańców. Warunek, impreza musiałaby być cykliczna.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

kowalski pisze:Bo raczej wszędzie parki mają swoich patronów np. Majakowskiego,Cystersów,Skwer Kościuszki.itd.
Tak jest.Wszystko co nie ma nazwy wcześniej czy później ją otrzyma. W Sopocie też prak nie miał nazwy, a teraz ma...im.Marii i Lecha Kaczyńskich.
Dlatego lepiej nazwać od początku i już jej nikt ne zmieni.
Może po prostu im.Mieszkańców Redy:)
ODPOWIEDZ