Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Obcokrajowcy w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

No to ja może taką anegdotkę wkleję.
Nie do końca na temat, ale o nietolerancji:


Sytuacja, która przydarzyła się autentycznie w autobusie linii numer 32 w Gliwicach. Autobus, pełen tłok ludzi (godzina 16, każdy wraca z roboty), jednym z pasażerów zajmujących miejsce siedzące jest czarnoskóry mężczyzna, wiek nieznany. Autobus staje na przystanku, wsiada kobieta w ciąży (zaawansowanej) z zakupami i jakaś babcia (i inne osoby). Murzyn widząc kobietę w ciąży wstaje i mówi do niej: "Proszę sobie usiąść" i grzecznie się odsuwa, podaje dłoń żeby się go złapała - autobus już rusza. Babcia widząc zwalniane miejsce, odpycha kobietę brzemienną i pędem wskakuje na krzesełko, zajmuje je i siedzi w niebo wzięta.
Czarnoskóry powiedział jej ładnie: "przepraszam, ale ustąpiłem miejsca tej kobiecie, bo jest w ciąży i wygląda na zmęczoną, chyba nie stanie się pani nic, jeśli postoi pani trochę a da usiąść tej pani."
Na co babcia odpowiada: "Nie wiem z jakiego plemienia pan jest, ale tutaj, w tym cywilizowanym kraju ustępuje się miejsca starym, schorowanym kobietom, a nie młodym, zdrowym." No niestety miała pecha, bo czarny najwidoczniej się mocno zirytował przytykiem rasistowskim więc ładnie i dosadnie odpowiedział starszej pani: "Nie wiem, z jakiej wioski pani jest, ale w mojej to takie stare i zgryźliwe baby zjada się na kolację".
Ponoć reakcja autobusu była nie do opisania. Babunia oczywiście miejsca nie ustąpiła, ale została ładnie zgaszona, a pani w ciąży miejsca ustąpił inny podróżujący autobusem.
Ostatnio zmieniony |1 Cze 2010|, o 10:45 przez Dorma, łącznie zmieniany 2 razy.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Brawo za anegdotkę .
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Anegdotka dobra. Alfista ma dużo racji, terrorysta też człowiek, a chcielibyście z takim mieszkać w jednym mieście ??
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Wydaje mi się, że powinniśmy zakończyć ten wątek. Właściwie dlaczego interesujemy się tymi Azjatami? Bo wyglądają inaczej. Nikt nie zastanawia się dlaczego tu przyjechali, na pewno nie dla przyjemności. To nie są rodziny. Oni mieszkają w pokojach z piętrowymi łóżkami. Myślę, że chcą zarobić i wrócić do siebie. Oby z naszej nadmiernej ciekawości nie było dla nich jakiegoś nieszczęścia.
Angelika
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A moze to przebrane za obcokrajowcow ufo?? Ludzie nie badzmy rasistami i nie wietrzmy sensacji, to po prostu obcokrajowcy jakich w Wiedniu lub w Berlinie chyba z 90%. Po prostu podejdzmy i przedstawmy sie :) Nie bójmy sie nowych idei. Złoty zysk stoi już za drzwiami, jezeli tylko je otworzymy.
Ostatnio zmieniony |9 Lis 2010|, o 17:30 przez Angelika, łącznie zmieniany 3 razy.
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Angelika pisze:Ludzie nie badzmy homofobami
czy Ty rozumiesz znaczenie słów których używasz?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

ja tam jestem tolerancyjny, ale nie głupi ... proponuję obejrzeć filmik, potraktować go nie jako atak na cudzoziemców, ale obejrzeć:

Link do strony
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

zrazik.wolowy pisze:
Angelika pisze:Ludzie nie badzmy homofobami
czy Ty rozumiesz znaczenie słów których używasz?
He he he dobre, bardzo dobre :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawiam Ziomali
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:Jak przebywałem w Holanadii czy Danii to nikt na mnie nie zwracał uwagi ani nie dyskryminował i dobrze by było aby w Polsce to działało w druga stronę tak samo bez względu na kolor skóry. Obcy nie znaczy złodziej i bandyta. Generalizowanie jakiekolwiek jest idiotyczne, ja znacznie bardziej boję się o swoje dzieci słysząc darcie kopar i okrzyki w stylu "Arka ..., k.... " + brzęk tłuczonego szkła, czy o swój dobytek bo lokalnych złodziei w białym kolorze skóry zapewne nie brakuje.
Skoncz z ta Arka człowieku gdziekolwiek jest jakakolwiek wzmianka o wandalizmie, chuliganstwie czy tak jak tutaj powiedzmy rasizmie to Ty wtracasz cos z Arką, ogarnij...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nie pisałem o Arce ale o ludziach którzy są jacy są.
ODPOWIEDZ