Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Płatny parking przy Polo ?

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Eeee..chyba dobrze:-)
Na początku parking był za darmo - to nie konieczność dorównania standardom niemieckim/europejskim to zmieniła tylko brak dyscypliny/swiadomości której inne przykłady z ruchu drogowego podałem.
Niemcy chyba pokazują wiekszą świadomość społeczną.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

To nie dyscyplina a ilośc parkingów pokazują tą swiadomośc społeczną.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Podjedzcie te 100m rowerem, zamontujcie sobie koszyk i dojeżdzacie od drzwi do drzwi za free bez paliwa i bez placenia za parking ;-) i bez tysiąca problmów i stresu zwiazanego z uwazywaniem samochodu :-)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Najpierw trzeba rower mieć ;)
Ja tam po Redzie chodzę piechota i też może być
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:Najpierw trzeba rower mieć ;)
Ja tam po Redzie chodzę piechota i też może być
nie tak dawno zdawałem rower praktycznie za darmo 8-)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

To, że nie mam roweru nie znaczy, że chciałabym mieć :)
Poza tym strach u nas jeździć, po ścieżkach rowerowych może tak, ale jest ich nie wiele, a po głównej ulicy wśród samochodów sobie nie wyobrażam
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:To, że nie mam roweru nie znaczy, że chciałabym mieć :)
Poza tym strach u nas jeździć, po ścieżkach rowerowych może tak, ale jest ich nie wiele, a po głównej ulicy wśród samochodów sobie nie wyobrażam
nie będę dyskutował bo to temat o Polo Markecie, ale akurat ścieżek rowerowych jest sporo, czy też po prostu tras dla nowicjuszy... takich jak ja.
Marekk
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Salamandra pisze:
Marekk pisze: Bardziej mnie dziwi, że dla sporej większości poprostu wydaję się to normalne,że gdzie by się nie ruszyć to wszędzie drą z nas kasę
Wiesz, urodziłam się i dorastałam w PRL'u, gdzie wszystko było "za darmo" i "się należało" z zasady. Ale mimo to jestem totalnie zdumiona Twoimi poglądami :)
Droga Salamandro;)
Na szczęście jest tak,że ludzie różnią się poglądami, inaczej byłoby nudno, więc i ja wyraziłem swoje poglądy, oczywiście z założeniem,że przecież nie każdy musi mieć takie zdanie jak moje;). Napisałem już wcześniej, jak dla mnie ten parking może być i po 50 zł za godzinę, natomiast nie jest prawdą co piszesz przynajmniej nie we wszystkich restauracjach,czy pubach,że za toaletę klient nie płaci,a przykład choćby z Władysławowa, gdzie są puby, i toaleta płatna po 2zł, i to zarówno dla klientów,jak i dla ludzi chcących skorzystać tylko z toalety.Wiesz, moje poglądy są jakie są, chociaż ja nie rozumiem, że jesteś zdumiona,czym? :) Tym,że nie podoba mi się to,że gdzie się nie ruszysz, to za chwilę za wszystko trzeba wnosić opłatę?Wszystko ładnie i pięknie,jeśli byłoby to proporcjonalne do zarobków w tym chorym kraju...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Marekk pisze:Wiesz, moje poglądy są jakie są, chociaż ja nie rozumiem, że jesteś zdumiona,czym? :) Tym,że nie podoba mi się to,że gdzie się nie ruszysz, to za chwilę za wszystko trzeba wnosić opłatę?Wszystko ładnie i pięknie,jeśli byłoby to proporcjonalne do zarobków w tym chorym kraju...
Z tym to sie akurat trochę zgodzę. Wymyślają co rusz nowe opłaty za wszystko. opłaty rachunkowe, ceny wzrastają, ale jakoś zarobki nie..

No ale to nie jest wina Polo Marketu :)

Trzeba przyznać rację, że mogą robić sobie ze swoim terenem co chcą i pobierac opłaty jakie chcą a klienci mogą parkować albo wybrać inny sklep
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Według prawa stawka nie powinna przekraczać ceny 1 l benzyny 95 oktanowej.Wyzsza stawka za godz. to naruszenie ustawy.Chyba tego nie zmienili.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:
Marekk pisze: Tym,że nie podoba mi się to,że gdzie się nie ruszysz, to za chwilę za wszystko trzeba wnosić opłatę?
Wymyślają co rusz nowe opłaty za wszystko. .... mogą robić sobie ze swoim terenem co chcą i pobierac opłaty jakie chcą a klienci mogą parkować albo wybrać inny sklep
NAPRAWDĘ nie "czujecie bluesa"?!
Oni nie pobierają opłat od klientów tylko bronią sie przed cwaniactwem!
Jeśli ktoś wjedzie na podwórko twojego domu i zaparkuje bo mu tak wygodnie.
Jeśli zaparkuje na wykupionym przez ciebie miejscu prakingowym.
Zastawi ci wjazd do twojego garażu lub na posesję.
Bedziesz bronić swojego?
sylwia1961
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam Byłam dzisiaj na zakupach w Polo około 13 i zeszło mi to ponad godzinkę długie stanie w kolejce na mięsnym pózniej w kasie wyszłam z zakupami Sama Podeszłam do Pana Parkingowego pokazałam paragonik wszystko wytłumaczyłam i zero opłaty więc nie są pobierane opłaty za zakupy w Polo ale jak się chce zaparkować do Przychodni to trzeba płacić bez łaski albo zaparkować samochód za przychodnią tam nie pobierają opłat
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Marekk pisze:Bardziej mnie dziwi, że dla sporej większości poprostu wydaję się to normalne,że gdzie by się nie ruszyć to wszędzie drą z nas kasę
Wiesz, urodziłam się i dorastałam w PRL'u, gdzie wszystko było "za darmo" i "się należało" z zasady. Ale mimo to jestem totalnie zdumiona Twoimi poglądami :)
Marekk pisze:Wiesz, moje poglądy są jakie są, chociaż ja nie rozumiem, że jesteś zdumiona,czym? :)
Mogłabym Ci zadać to samo pytanie :)
Przeczytaj sobie swoją wypowiedź, tę wytłuszczoną :)
Marekk pisze:Tym,że nie podoba mi się to,że gdzie się nie ruszysz, to za chwilę za wszystko trzeba wnosić opłatę? Wszystko ładnie i pięknie,jeśli byłoby to proporcjonalne do zarobków w tym chorym kraju...
Dziwi mnie, że nie rozumiesz najprostszej rzeczy pod słońcem - nic nie jest za darmo. Ty zapewne też nie pracujesz (tylko i wyłącznie) charytatywnie. I na tym proponuję skończyć dyskusję :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Widzisz Salamandro, ja się w PRLu nie wychowałem, ale np jak pojechałem do Niemiec, tam parkingi w miastach owszem, drogie, parkingi przy marketach działają na tej samej zasadzie co nasze Polo. A czy za wszystko trzeba płacić, nie koniecznie - autostrady tam są darmowe i w bardzo dobrym stanie (w Polsce możemy o tym zapomnieć, a co więcej coraz więcej dróg jest dodatkowo płatnych, patrz VIATOLL)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Huherko pisze:Widzisz Salamandro, ja się w PRLu nie wychowałem, ale np jak pojechałem do Niemiec, tam parkingi w miastach owszem, drogie, parkingi przy marketach działają na tej samej zasadzie co nasze Polo. A czy za wszystko trzeba płacić, nie koniecznie - autostrady tam są darmowe i w bardzo dobrym stanie (w Polsce możemy o tym zapomnieć, a co więcej coraz więcej dróg jest dodatkowo płatnych, patrz VIATOLL)
Tak bardzo ogólnie - nie porównujmy Polski do Niemiec. A jeśli chcemy to robić, to róbmy, ale patrząc przez pryzmat wszystkich uwarunkowań historycznych i kulturowych obu tych krajów na przestrzeni przynajmniej kilkuset lat. Inaczej nie ma to najmniejszego sensu.
Autostrady w Niemczech są pozornie darmowe - opłaty częściowo ukryte są w paliwie. Inna sprawa, że Niemcy to jeden z niewielu krajów, gdzie jeździ się "za darmo". Stać ich na to z wielu powodów. Nas jeszcze nie.
ODPOWIEDZ