Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Policja w Redzie i potrzeby mieszkańców

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Widziałem jak policjanci zatrzymali i legitymowali rowerzystów oraz sprawdzali numery ram rowerów.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

praktycznie zawsze jak jestem w nocy w parku to widzę tam radiowóz, czasem słusznie bo jest głośno brudno i alkoholowe, czasem niekoniecznie... bo pomijam nas młodych, ale i panie w starszym wieku siedzą sobię i kulturalnie piją piwo. Co jak co, ale park jest często nadzorowany... jak bodajże w niedzielę rozłożyła się tam znana policji młodzież, to po niecałych 2 minutach, radiowóz był obok.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

OOO to miło wiedzieć.Szkoda że nie przyjechali jak toi toia przewracali.A może wiatr go przewrócił :-)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

oj tam, jedna interwencja w rodziny, gdzie jest np. ojciec alkoholik rozrabiający... to już czasem i 20 minut w plecy dla policjantów, plus odwiezienie takiego delikwenta...chyba do wejherowa.
Wszędzie i zawsze nie będą.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

I dlatego widziałabym chętnie u nas Straż miejska.Bo policja często ma ważniejsze sprawy do zrobienia.
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

dzisiaj chyba zdawalo mi sie, ze toi'a przymocowali do latarni, czekac tylko poleci z nia ;)
pozdr
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Od kilku dni na plażowisku przy parku nocuje jakaś parka.Jak biegam rano to ich widzę,jeszcze śpią ,po przepiciu,pełno wokół nich puszek po piwie i butelek.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Policja pewnie też śpi :-P
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tak sobie biegam i rano i wieczorem,zastanawia mnie jeden ciekawy fakt:dlaczego po chodniku jeżdżą rowerzyści,na Obwodowej to już nie sposób iść czy biec,rower za rowerem i to nie dzieci tylko dorośli.Zapominają też o dzwonku jak podjeżdżają z tyłu,można mieć z tyłka garaż.Jak się zwróci uwagę to jeszcze się burzą.Może się mylę,ale tylko do lat 10 można jeżdzić po chodnikach,chyba ,że coś się zmieniło a ja o tym nie wiem?
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

no niestety przy Obwodowej powinna być ścieżka rowerowa bo przy takim natężeniu ruchu jazda rowerem Obwodową do bezpiecznych nie należy... I mówię to z pozycji i kierowcy samochodu i i osoby jeżdżącej rowerem.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Eryk pisze:Tak sobie biegam i rano i wieczorem,zastanawia mnie jeden ciekawy fakt:dlaczego po chodniku jeżdżą rowerzyści,na Obwodowej to już nie sposób iść czy biec,rower za rowerem i to nie dzieci tylko dorośli.Zapominają też o dzwonku jak podjeżdżają z tyłu,można mieć z tyłka garaż.Jak się zwróci uwagę to jeszcze się burzą.Może się mylę,ale tylko do lat 10 można jeżdzić po chodnikach,chyba ,że coś się zmieniło a ja o tym nie wiem?
ja od maja jeździłem na rowerze po jezdni, ale do czasu, gdy jakiś "tępy buc" mało mnie nie wrzucił na pobocze na wysokości ogródków działkowych... nie dość, że leciał jak walnięty to jeszcze 2 cm od lewego rogu mojej kierownicy.

Od tego czasu jeżdżę chodnikiem... choć to w teorii nielegalne, bo droga ma ograniczenie do 50 km/h (śmiech na sali... 99% kierowców ma to w głębokim poważaniu), gdyby było wyższe ograniczenie, brzydka pogoda utrudniająca widoczność to jeździłbym po chodniku legalnie.

A tak prawie codziennie łamię prawo.... wolę to niż połamany kręgosłup.
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Eryku nie dziw sie ,ze ludzie jezdza po chodnikach.Az strach jezdzic po jezdni.Generalnie kierowcy nie szanuja rowerzystow.Sa bogami i carami na jezdni.Nieprzyjemne zdarzenie mialam w sobote.Wracalam z przejazdzki z Rumi.Jechalam szosa ,ale byl taki tlok, ze zjechalam na chodnik.Szlo jakis 2 osilkow, z daleka krzyczalam przepraszam myslisz ,ze ustapili??.Uslyszalam pod swoim adresem ciekawe slowa.Ale nie bylam dluzna jak juz troche odjechalam odwrocilam sie i powiedzialam im ,ze gdyby wsiedli na rower i troche pojezdzili to by im takie bebzony nie sterczaly.Moze zrobilam zle, ale musialam:)
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ewa - strach ten nazywa się fobią, jeżdżę od lat wyłącznie ulicami i nie mam problemu poza dyskomfortem w godzinach szczytu (stad postulat pasów ruchu dla rowerów) ale myslimy o wszystkich stad postulaty i projekt przekazany Burmistrzowi ( akapit debata w Redzie -> http://www.wpr2011.pl/debata.html http://www.wpr2011.pl/pliki/reda_obwodo ... chemat.pdf )
Powiem wam jeszce w opracowniu mam statystyki wypadków rowerzystów z Redy i Rumi , obrazenia i rodzaje zdarzen.

Obraz jaki sie wylania:
Reda - wiekszosc jezdzaca ulicami w srodkowej czesci z duzym nateznieniem rowerzystow -13% (mini badanie ruchu -> http://www.facebook.com/notes/wejherows ... 2253810531 ) i brak dróg dla rowerów BRAK wypadków z udzialem rowerzystów w tej części miasta! Moge także powiedzieć z własnego doświadczenia że w Redzie kierujący pojazdami w wiekszości (nestety są wyjatki) sa przyzwyczajeni do rowerzystów i uprzejmi dla nich.

Rumia - duza ilosc chodnikow z nakazem jazdy nimi nazywana drogami dla rowerów oraz ogólna mania jeżdzenia po chodnikach, praktycznie brak rowerzystów na ulicach -> PLAGA wypadków w postaci zderzeń bocznych na przejazdach dla rowerów z ciężkimi obrazeniami, notabene wyapdki układają się w szlaki dróg dla rowerów które doprowadzaja do takich styacji !
Po prostu wiekszosc nie zdaje sobie sprawy że jezdzac drogami dla rowerów sa wielokrotnie bardziej narazeni na wypadki na skrzyzowaniach niz na ulicy! Zdezenie pojazdów tylne nie występuje prawie w gole w statystykach!
Polecam więc przełamywanie obaw i strachu bo to służy bezpieczeństwu mimo iż jest kontr intuicyjne.
Pamiętajcie najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem rowerzystów jest zderzenie boczne co widać na dole, najczęściej wynika ono z 1 z 3 rzeczy:
a- jazda po przejsciu dla pieszych
b- jazda przez przejazd rowerowy
c- skręcanie w lewo na skrzyżowaniu

Wystarczy:
a - zaprzestać jazdy chodnikami
b - unikać dróg dla rowerów
c - wykonywac bardzo ostrożnie skręt w lewo odpowiednio wcześniej sygnalizując go lub robić go na tzw 2 po 'duńsku' skręcając w prawo i ustawiając się do jazdy na wprost przez skrzyżowanie, to drugie rozwiązanie jest najbezpieczniejsze dla osób niedoświadczonych lub mniej sprawnych.


Pełny raport przedstawie niebawem.

A tu na zachętę zdjęcia z wstępnego opracowania bazy danych (dane SEWIK Policyjne)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

ArturB bardzo fajne postulaty. Czy jest jakakolwiek szansa na ich realizację? Czy planowana jest w związku z tym jakaś przebudowa/rozbudowa ul Obwodowej (nie licząc planowanego ronda przy ul Młyńskiej).
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Arturze dzieki za dodanie mi otuchy.Ale nie wiem czy zmusze sie w godzinach szczytu jechac rowerem ulica.Mysle ,ze niedlugo o ile jak zwykle wystarczy pieniedzy propozycje dotyczace bezpiecznego ruchu rowerow zostana spelnione.Oby.Pozdrawiam:)
ODPOWIEDZ