Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Stop SMOG Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

goya pisze:I kto ma niby to imię i nazwisko podać? Może jeszcze nr tel i e-mail? Romiar buta ?
Chwilę wcześniej padło stwierdzenie że jeśli właściciel posesji nie truje to nie ma się czego obawiać, jeśli ktoś wskaże jego nieruchomość na publiczny widok.
Ot, prosta zasada wzajemności - jeśli ty wiesz co robisz i jesteś pewna że nikogo bezpodstawnie i publicznie nie pomawiasz to chyba też nie masz problemu żeby się przedstawić.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Krótko w kilku kwestiach:
1. Idea słuszna
2. Jaka służba obecnie skutecznie walczy z tym problemem? Są w tej chwili instrumenty do takiej walki? Jeszcze niedawno w oczywistych przypadkach nie mogły sobie z tym poradzić żadne służby.
3. O odpowiedzialności internautów można długo dyskutować. Pewnie oburzenie będzie czytających, ale zawsze znajdzie się paru życzliwych .....
4. Kto odkręci wyczyny takich życzliwych szczególnie w przypadku rzucania nazwisk?
5. Ilu z dyskutantów ma piece tego typu? Znam przypadki bardzo ekologicznych użytkowników jedynie kominków, w których niczego prócz drewna nie spalają. U nich też wytrąca się sadza, która unosi się w powietrzu. Inaczej kominiarze straciliby pracę.
Czyli diabeł tkwi w szczegółach i osobiście wolałbym znać numer telefonu, pod którym takiego delikwenta można przywołać do porządku.....
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zaznaczenie konkretnej posesji z informacją, ze to "truciciel" pachnie kłopotami dla udostępniającego takie narzędzie.
Spodziewalbym sie ciąglych zapytań od policji czy sądów o ip-ki wpisujących opinie.
To jak udostępnienie portalu do szkalowania różnych ludzi bez moderacji.
Samo wpisanie bez dowodów (pobranych próbek czy to z pieca czy kominka z zachowaniem tego jako dowodu dla sądu) podpada pod oszczerstwo i jako takie z pewnością bedzie dochodzone przez właściciela posesji.
Jeżeli do tego dodamy jeszcze parę innych rzeczy (jako, że miejsce umieszczenia informacji jest publiczne) to każdy wpisujący może się wpakować w bagno z którego nie będzie wyjść łatwo i tanio.
Już widzę wszelkiej maści "tropicieli-ekspertów" ktorzy na nos i kolor dymu określają kto jest dobry a kto zly.
Takie rzeczy należy zgłaszać niezwłocznie do straży miejskiej. Podejmą kroki w świetle prawa aby sprawdzić takie sygnały.
Inne działania to samosąd.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Dobrze by bylo jakby taki dom zaznaczony przez jedna osobe zostal sprawdzony przez druga, i nie mowie tutaj ze ktos ma odrazu isc i wachac co z komina leci, ale moza akurat bedzie przechodzil i tez cos wyczuje. Takie oznaczenie przez 2 osoby kwalifikuje sie do zgloszenia takiego domu....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

W uzupełnienieniu jeszcze dodam, że SMOG to zawiesina PYŁÓW w NIERUCHOMYM powietrzu.
Pyły takie są emitowane niezależnie od składu spalanej mieszanki (w mniejszym lub większym stopniu).
Stop smogowi - to inicjatywa raczej zmierzająca do ograniczenia emisji pyłów a nie piętnowania jednostek za palenie śmieci.
Reda to w dużej mierze domy jednorodzinne, w ktorych w sporej części jedynym źródłem ogrzewania jest piec na paliwo stałe i tu się nic nie zmieni. Do tego dochodzą kominki.
Zakazać używać pieców i kominków w bezwietrzne dni?
Idea ciekawa jednakże należy rozróżnić walkę ze smogiem od walki z trucicielami.
Tych ostatnich to należy ścigać z całą surowością i od tego jest aparat państwowy a nie samosądy na portalach.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

therminator pisze:Zaznaczenie konkretnej posesji z informacją, ze to "truciciel" pachnie kłopotami dla udostępniającego takie narzędzie.
Spodziewalbym sie ciąglych zapytań od policji czy sądów o ip-ki wpisujących opinie.
To jak udostępnienie portalu do szkalowania różnych ludzi bez moderacji.
Samo wpisanie bez dowodów (pobranych próbek czy to z pieca czy kominka z zachowaniem tego jako dowodu dla sądu) podpada pod oszczerstwo i jako takie z pewnością bedzie dochodzone przez właściciela posesji.
Jeżeli do tego dodamy jeszcze parę innych rzeczy (jako, że miejsce umieszczenia informacji jest publiczne) to każdy wpisujący może się wpakować w bagno z którego nie będzie wyjść łatwo i tanio.
Już widzę wszelkiej maści "tropicieli-ekspertów" ktorzy na nos i kolor dymu określają kto jest dobry a kto zly.
Takie rzeczy należy zgłaszać niezwłocznie do straży miejskiej. Podejmą kroki w świetle prawa aby sprawdzić takie sygnały.
Inne działania to samosąd.
Popieram i zgadzam się.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

therminator pisze: od tego jest aparat państwowy a nie samosądy na portalach.
To w takim razie proszę podaj ten"aparat państwowy" w Redzie, gdzie można skutecznie doczekać się interwencji. Dla przypomnienia podam hasło Plotzke. Ile lat truł okolicę i żaden aparat państwowy nic mu nie zrobił. Sąsiedzi krajową "szóstkę" chcieli blokować, prasa, TV wszędzie o tym mówili i co i nic. Do czasu, az sam zamknął piekarnię, bo splajtował. I nie nazywaj tej akcji samosądem, bo nikt z nas nie chce ukarać nikogo, tylko wskazać odpowiednim urzędom miejsce, gdzie jest popełniane wykroczenie. A czy znajdą się jak Ty to nazywasz "aparaty państwowe" to chyba dobrze, od tego są i chwała im za to.
g63361pd pisze:to chyba też nie masz problemu żeby się przedstawić.
No nie wiem czy chciałabym doczekać się zemsty, jakiegoś szurniętego sąsiada, do którego, ani prośby, ani groźby nie docierają, tak ja to ktoś wcześniej opisywał.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

STRONA NA RAZIE ZOSTAŁA USUNIĘTA!!!

Wywiazała sie dyskusja, jedni i drudzy maja race. Ale bezpieczniej bedzie jak strony nie bedzie.... nie chce zeby ze tej akcji wywiazały sie jakies problemy....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

goya pisze:I kto ma niby to imię i nazwisko podać? Może jeszcze nr tel i e-mail? Romiar buta ? Redziaczek zostaw to tak jak było, niech mi tylko zaczną kopcić w pobliżu, sama pierwsza naniosę i nie będę miała z tym problemu. Cały wątek o dymie, jak to źle, niedobrze, bo nas zatruwają, a teraz jak ktoś z dobrej woli poświęca swój czas i chce pomóc w temacie, to wszyscy znowu, że niezgodne z prawem, że konsekwencje prawne. Nie przeszkadza Ci dym=nie nanosisz, sąsiad nagminnie zatruwa Cię=zaznaczasz na mapie. Proste?
Przychylam się całkowicie do zdania Goi. Ja na razie nic nie zaznaczyłam, bo o dziwo nasz lokalny "truciciel" od kilku dni nie smrodzi. Nie wiem, czy dlatego, że jest cieplej i nie pali w piecu czy czyta forum i się wystraszył Jeśli zacznie znów kopcić, umieszczę go na mapie. I nie jako obszar (bo w pobliżu mieszkają ludzie, którzy nie smrodzą, więc nie chcę ich bezpodstawnie oskarżać), tylko jako konkretny dom. Bo akurat dokładnie wiem, który to dom.
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

g63361pd pisze:Ot, prosta zasada wzajemności - jeśli ty wiesz co robisz i jesteś pewna że nikogo bezpodstawnie i publicznie nie pomawiasz to chyba też nie masz problemu żeby się przedstawić.
To nie chodzi o problem z przedstawieniem się, tylko o nieprzyjemności, jakie mogą z tego powodu wyniknąć. Nie każdy jest na tyle normalny, by - widząc, że sąsiad umieścił go na mapie - przestał smrodzić i jeszcze przyszedł do tego sąsiada i podziękował mu za zwrócenie uwagi. Prędzej można się spodziewać "wyrazów wdzięczności" w postaci przebitych opon w samochodzie czy otrutego psa Nie rozumiem poza tym co i komu miałoby dać umieszczenie danych osobowych na mapie.
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Jeżeli do tego dodamy jeszcze parę innych rzeczy (jako, że miejsce umieszczenia informacji jest publiczne) to każdy wpisujący może się wpakować w bagno z którego nie będzie wyjść łatwo i tanio.
Przecież dymy unoszące się nad czyjąś posesją też są "publiczne" i też każdy je widzi. Co to więc za różnica, że zamiast zadzwonić do UM czy na policję czy do straży pożarnej, umieści się te dane na mapie, a odpowiednie służby po prostu to sprawdzą.
Takie rzeczy należy zgłaszać niezwłocznie do straży miejskiej.
Do jakiej straży miejskiej?
Inne działania to samosąd.
Samosąd byłby wówczas, gdybym poszła i sama wymierzyła "trucicielowi" sprawiedliwość w dowolnie wybrany przeze mnie sposób.
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

therminator pisze:Stop smogowi - to inicjatywa raczej zmierzająca do ograniczenia emisji pyłów a nie piętnowania jednostek za palenie śmieci.
Reda to w dużej mierze domy jednorodzinne, w ktorych w sporej części jedynym źródłem ogrzewania jest piec na paliwo stałe i tu się nic nie zmieni. Do tego dochodzą kominki.
Zakazać używać pieców i kominków w bezwietrzne dni?
Terminator, to nie chodzi o dym pochodzący ze spalania paliwa stałego, które jest legalne (olej, brykiet, węgiel, drzewo), tylko o dym pochodzący ze spalania śmieci, odpadków drewnianych lakierowanych czy klejonych, plastiku, gumy, szmat. Nie wiem, jak inni, ale ja potrafię rozróżnić "zapach" takiego dymu i jego wygląd.
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:STRONA NA RAZIE ZOSTAŁA USUNIĘTA!!! Wywiazała sie dyskusja, jedni i drudzy maja race. Ale bezpieczniej bedzie jak strony nie bedzie.... nie chce zeby ze tej akcji wywiazały sie jakies problemy....
Szkoda, naprawdę szkoda. Uważam, że jeśli ktoś ma czyste sumienie, to w niczym mu ta strona przeszkadzać nie powinna.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Faktycznie, sa miejsca w Redzie gdzie smrod jest nie do wytrzymania. Tak bylo dzis, szlismy na spacer do Parku chodnikiem ktory idzie od ul. Gdanskiej za kosciolem i przy mijaniu ulicy 1 maja dym byl tak gryzacy ze masakra....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

2 albo 3 dom od łąkowej-stary dom z nowym blaszanym dachem po prawej stronie idąc od parku?
ODPOWIEDZ