Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Podatek od nieruchomości za 2013 r

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
gniewkos
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Gdzie nie zapłacisz to efektów roboczych nie zobaczysz - odbudowane zostaną urzędy , wzrosną pensje zasiadających tam władz , oraz zostaną rozdane solidne nagrody za dobrze wykonaną pracę...
Co do wysokości podatku to jest to bynajmniej śmieszne że na większości garaży i hal garażowych w Redzie stoi po kilka pięter mieszkań (płatnych po 67groszy m2 a garaż pod mieszkaniem 7.18 m2)- i za te pomieszczenia dodatkowe za które i tak już zapłaciliśmy grube pieniążki za zakup teraz zdzierają o kilkaset % więcej w podatkach - jeszcze raz podkreślam to nie są garaże czy hale wolno stojące zajmujące inny teren niż blok. Mieszczą się w bryle budynku.
Jeszcze kilka lat temu reda miała parę bloków z czego część to nieszczęsny niezamieszkały lamex - a więc wniosek jest prosty było o wiele mniej powierzchni i ludzi z których się te podatki ściągało. Dziś w okolicy dworca to praktycznie potężne blokowiska więc i kasa z podatków płynie a tu co - rozmowa o drzewkach i krzewach w parku - przecież większość tych dróg dojazdowych pobudowali deweloperzy , lidl , biedronka - miasto co najwyżej podłączało się do tych dróg. Szkoda że wszyscy chcą robić wszystko na styl zachodni - śmieci , spalanie ekologicznych materiałów w piecach , podatki (i nie mam nic przeciw temu) tylko zapomnieli że pensje u nas są głęboko WSCHODNIE...otwórzcie gazety np dziennik bałtycki co chwilę na 2-3 stronach pojawiają się licytacje komornicze działek mieszkań itp co jeszcze parę lat nie miało zupełnie miejsca... Zedrą z nas wszystko co tylko mamy
Ostatnio zmieniony |5 Lut 2013|, o 17:00 przez gniewkos, łącznie zmieniany 1 raz.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Mówienie "mnie nie przekonacie' w zasadzie załatwia sprawę. Szkoda czasu i atłasu - jak to drzewiej mawiano....
Skąd tyle piasku na alejkach w parku, skoro "ani raz tam nie sypali'....sypali, sypali. widziałem niejednokrotnie.

Nie jestem rzecznikiem ani burmistrza ani rady miasta. Uwazam jednak, ze rządzą dobrze. Tak, ja wiem, ze wiele jeszcze zostało do zrobienia. Każde zadanie realizowane przez burmistrza znajdzie tyleż krytyków co i zwolenników. Jego zamiary są omawiane przez Radę miasta, a potem jest z tego rozliczany.
Wybraliśmy Go w wyborach bezposrednich, wybralismy radę. to jest nasza Rada Miasta. Można skontaktować się z radnymi, burmistrzem i przedstawić swoje bolączki.

Salamandro, nie zazdroszcze Tobie. Tak Betlejem to ładna część miasta, ale te drogi to nie za bardzo. Czyny społeczne zostały skrytykowane jako relikt minionej epoki, ale my w Ciechocinie własnie w taki sposób uzyskalismy dostęp do gazu ziemnego.
Może te drogi udałoby sie utwardzić wspólnymi siłami mieszkańców i miasta?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

gniewkos pisze: Co do wysokości podatku to jest to bynajmniej śmieszne że na większości garaży i hal garażowych w Redzie stoi po kilka pięter mieszkań (płatnych po 67groszy m2 a garaż pod mieszkaniem 7.18 m2)- i za te pomieszczenia dodatkowe za które i tak już zapłaciliśmy grube pieniążki za zakup teraz zdzierają o kilkaset % więcej w podatkach - jeszcze raz podkreślam to nie są garaże czy hale wolno stojące zajmujące inny tren niż blok. Mieszczą się w bryle budynku.
Dokładnie, mieszczą się w bryle tego samego budynku! Więc pytanie jakimi kryteriami kierował się ten, kto ustalał wysokość tego podatku?
Kolega1968
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

no to straszna podwyżka .ponad 200zł za miejsce parkingowe? .Ciekawe jak mi naliczą ,gdy mam garaż w osobnej zabudowie...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Do Bunio : Piszesz "Reda jest zarzadzana fatalnie... i naparwde mam duze porownanie " . Co przez to konkretnie rozumiesz i z jakim miastem masz porównanie? Bardzo mnie to ciekawi.
Do Salamandry: Płać podatek w Redzie, bo to jest twoje miasto, tu jest twój dom. Nowi mieszkańcy tego pewnie tak nie czują, ale pamiętam przed laty dyskusje np. o tunelu pod torami, o parku - to były plany na granicy marzeń bez szans na realizację. A jednak udało się.
pi
facer
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

stawka podatku nieruchomości związanej z prowadzeniem dz. gospodarczej to 21.29zł/metr2!!
gniewkos
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

facer pisze:stawka podatku nieruchomości związanej z prowadzeniem dz. gospodarczej to 21.29zł/metr2!!
Tak to sporo ale jakby nie było działalność gospodarcza pracuje na ten budynek i nijak to się ma do prywatnego garażu który nie jest warsztatem czy jakimś sklepem...
ODPOWIEDZ