Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
anikia
Forumowicz
76 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Z tą super jakością wody w Redzie to nie zgodzę się. Przy Młynie co pare dni woda ma jakieś syfy i po spuszczeniu wody zostaje osad.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Wracam do śmieci.......
Kubeł dotarł - ALE ZMALAŁ O POŁOWĘ!!!
Do tej pory mieliśmy 240l na 6 osób - a teraz zrobiło się 120.....masakra jakaś!!!
Tyle to ja już nie dam rady dodatkowo wysegregować ze śmietnika
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Idz do urzędu bo Remendis daje pojemniki wg.własnego uznania.Na 2 osoby też dawali 1poj.120l Chyba że później dowiożą.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Znalazłam już stosowne uchwały "śmieciowe" naszej Rady Miasta potwierdzające, że powinniśmy dostać duuży pojemnik- teraz tylko napiszę pismo i zobaczymy. Od poniedziałku będziemy walczyć o nowy śmietnik
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

A jaka sytuacja na osiedlach? Czy macie już pojemniki z Remendis? Na Jana Pawła II koszmar, góra śmieci i weekend przed nami. Przy takiej pogodzie śmieci zaczną same wychodzić. Kontenery Agory pełne. Dlaczego Agora ich nie wywozi, żeby przynajmniej miejsce zrobić dla nowych pojemników. Zastanawiam się nad jeszcze jedną sprawą, czy Remendis wie gdzie na osiedlach stoją pojemniki, by swoje, puste obok chociaż postawić, o naszych wyraźnie nie wiedzą.
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

goya pisze:A jaka sytuacja na osiedlach? Czy macie już pojemniki z Remendis?
Na Szkolnej 6 jest wystawiona Agora z tego bunkra, na szczęście jeszcze nie przepełniona Osobiście problemu nie doświadczyłem, ale ja mało śmieciorobny jestem. Ciekawi mnie jak wyglądają te nowe śmietniki, aż się przejdę za Biedronkę jutro rano w drodze do kopalni
Close the world...
                         ...txen eht nepO
mar1975
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Dziś 5 lipca pojemnika nie widać - posegregowane przed domem nie zabrane - na lipowej i pogodnej założyli i zdali 1 maja lampy do dzisiaj urząd ich nie włączył ale jak by ktoś pytał to stoją. Może na pojemnik i wywóz też przyjdzie mi poczekać 3 miesiące. Szkoda tylko że jak się spóźnisz z podatkiem to nie są tak liberalni.
Jeśli chodzi o te śmieci to pasuje tu nasza narodowa przyśpiewka : Nic się nie stało Polacy nic się nie stało :
asus79
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Informacja ze strony Urzędu Miasta:

Rodzaj i minimalna wielkość pojemników przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości oraz na drogach publicznych.
§ 25. 1. Na każdej nieruchomości zamieszkałej winny znajdować się pojemniki na odpady komunalne zmieszane, z zachowaniem następujących norm:
1) co najmniej jeden pojemnik o pojemności 60 l – w przypadku gospodarstwa domowego do 2 osób,
2) pojemniki o łącznej pojemności co najmniej 110 l – w przypadku gospodarstwa domowego od 3 do 4 osób,
3) pojemniki o łącznej pojemności co najmniej 170 l – w przypadku gospodarstwa domowego od 5 do 6 osób,
4) pojemniki o łącznej pojemności co najmniej 220 l – w przypadku gospodarstwa domowego od 7 do 8 osób,
5) pojemniki o łącznej pojemności co najmniej 280 l – w przypadku gospodarstwa domowego od 9 do 10 osób,
6) pojemniki o łącznej pojemności co najmniej 330 l – w przypadku gospodarstwa domowego od 11 do 12 osób,
7) pojemniki o łącznej pojemności co najmniej 1,1 m3– w przypadku, gdy nieruchomość zamieszkuje 13 do 20 osób.
2. W budynkach, w których zamieszkuje więcej niż 20 osób, ilość i wielkość pojemników winna być dostosowana do potrzeb z zachowaniem norm, o których mowa w ust. 1.
3. Liczba pojemników może być odpowiednio mniejsza niż określone w ust. 1 i 2 przy większej częstotliwości wywozu odpadów niż określona w § 29 ust. 1.
4. Do zbierania wyjątkowo zwiększonych ilości zmieszanych odpadów komunalnych, mogą być w uzasadnionych przypadkach używane odpowiednio oznaczone worki koloru czarnego.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Właśnie przywieżli 2 kubły 110 l na 6 osób.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

mar1975 pisze:- na lipowej i pogodnej założyli i zdali 1 maja lampy do dzisiaj urząd ich nie włączył ale jak by ktoś pytał to stoją. :
Rozmawiałeś/rozmawiałaś z kims w Urzędzie na ten temat? Oni nie włączają oswietlenia- robi to Zakład Energetyczny- ale moga spowodować, że latarnie zostana włączone
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

A u mnie dalej pojemników brak....
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

zagadka pisze:A u mnie dalej pojemników brak....
U nas również. A UM już nie odpowiada na maile.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

u nas(JPII)dziś wywieźli,ale kontenery zostały te same-część wywiozła ciężarówa Remondis,a część(papier,plastik) panowie ze spółdzielni-traktorkiem
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

dzisiaj odbędzie się w parku eko festyn na którym będzie można dowiedzieć się więcej o firmie wywożącej śmieci oraz o innych sprawach
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Michał pisze:dzisiaj odbędzie się w parku eko festyn na którym będzie można dowiedzieć się więcej o firmie wywożącej śmieci oraz o innych sprawach
Na pewno? W programie nie ma przewidzianych tego typu spotkań i rozmów odnośnie np. segregacji odpadów, są za to bajkowe gry i zabawy dla dzieci, pokazy pomocy medycznej, porady dietetyczki, występy klownów, wróżki i dmuchane zamki. Gdybym miała pewność, że będzie tam ktoś, od kogo można dowiedzieć się czegoś więcej, a przy okazji ochrzanić za to, że mimo upływu terminu nadal nie mamy gdzie wyrzucać śmieci, to chętnie bym się przeszła i powiedziała, co o tym sądzę.
JEDNA WIELKA ŻENADA, że Urząd Miasta i Remondis mają werwę, czas i pieniądze na urządzanie ekopikników, a nie są w stanie spełnić swojego ustawowego obowiązku i zapewnić mieszkańcom kubłów na odpady
ODPOWIEDZ