Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
asus79
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Do mar1975
Jeśli klikniesz na dzień tygodnia zaznaczony na niebiesko na stronie miasta i otworzysz ten plik to wyświetli Ci się data pierwszego wywozu oraz szczegółowa lista ulic z których tego dnia będą odebrane śmieci.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Tempest pisze:
Ona czyli Ja pisze:A w Pieleszewie przywieźli pojemniki (wielgachne, o takie prosilismy)
To wielkość pojemnika można sobie wybrać? Mnie powiedziano, że wydają zgodnie z ilością zadeklarowanych osób i nie ma możliwości domówienia sobie drugiego albo zamówienia większego.
A kiedy i gdzie prosiliście o duże pojemniki?
Tak, wybieraliśmy wielkość pojemnika, gdy w kwietniu składaliśmy w UM deklarację. Cena za wywóz oczywiście jest uzależniona od jego wielkości. Wybraliśmy 121-240 litrów i dostaliśmy 240 litrów.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Nie od wielkosci pojemnika a ilości osób.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

kowalski pisze:Nie od wielkosci pojemnika a ilości osób.
No nieskładnie napisałam, tak oczywiscie od ilości osób, miałam na myśli to, że wielkość pojemnika można było wybrać składając deklarację...zaplątałam trochę
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Hmmm... szczerze mówiąc kompletnie nie przypominam sobie, żeby na deklaracji można było dowolnie wybierać wielkość pojemnika dla gospodarstwa jednorodzinnego. Wyjątek, gdy nieruchomość jest częściowo zamieszkana, a częściowo nie, ale powstają na niej odpady komunalne (zapewne chodzi o firmę prowadzoną w miejscu zamieszkania). Może u Was tak właśnie było.
My na szczęście wczoraj w końcu dostaliśmy pojemnik na odpady, chyba 240 l. Oznaczenia na nim nie ma, ale jest duży i mam nadzieję, że wystarczy na 2 tygodnie
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Tempest pisze:Hmmm... szczerze mówiąc kompletnie nie przypominam sobie, żeby na deklaracji można było dowolnie wybierać wielkość pojemnika dla gospodarstwa jednorodzinnego. Wyjątek, gdy nieruchomość jest częściowo zamieszkana, a częściowo nie, ale powstają na niej odpady komunalne (zapewne chodzi o firmę prowadzoną w miejscu zamieszkania). Może u Was tak właśnie było.
My na szczęście wczoraj w końcu dostaliśmy pojemnik na odpady, chyba 240 l. Oznaczenia na nim nie ma, ale jest duży i mam nadzieję, że wystarczy na 2 tygodnie
Nie, firmy nie prowadzimy...i mogliśmy wybrać wielkość pojemnika (dom jednorodzinny / 3 osoby), trzeba było zaznaczyć właściwą pozycję w deklaracji.

http://www.reda.pl/miasto/files/smieci/ ... zinne).pdf

DZIAŁ C
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Pewnie przy niesegregowaniu należy się większy pojemnik.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

kowalski pisze:Pewnie przy niesegregowaniu należy się większy pojemnik.

Segregujemy worki też mamy, pisałam powyżej
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ona czyli Ja pisze: DZIAŁ C
OK, ale to jest właśnie ten wyjątek, o którym pisałem.
Tam jest odnośnik nr 7.
7. Należy wypełnić w przypadku składania deklaracji dla nieruchomości, która w części stanowi nieruchomość na której zamieszkują mieszkańcy, a w części na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają na niej odpady komunalne.
My w tym miejscu niczego nie zaznaczaliśmy, bo nie mamy takiej nieruchomości, gdzie w części niezamieszkanej powstają odpady
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Tempest pisze:
Ona czyli Ja pisze: DZIAŁ C
OK, ale to jest właśnie ten wyjątek, o którym pisałem.
Tam jest odnośnik nr 7.
7. Należy wypełnić w przypadku składania deklaracji dla nieruchomości, która w części stanowi nieruchomość na której zamieszkują mieszkańcy, a w części na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają na niej odpady komunalne.
My w tym miejscu niczego nie zaznaczaliśmy, bo nie mamy takiej nieruchomości, gdzie w części niezamieszkanej powstają odpady

W sumie brzmi to logicznie jak się temu przyjrzeć ...z tym wyjątkiem, że deklarację pomagała wypełniac mi Pani w UM (wszelkie odnośniki to dla mnie czarna magia) i na pewno nie twierdziłam, że mam na parterze warsztat samochodowy. Powiedziała, że mam zaznaczyć jaki chcemy pojemnik Przecież w papierach dokładnie maja napisane jaka nieruchomość gdzie stoi i jaki jest jej rodzaj.
Sąsiedzi też dostali takie duże pojemniki - wszyscy!
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Ja też nie wypełniałam części C, a pracownik w UM sprawdzał czy deklaracja jest OK.

No tak po prawdzie, to ja nie wiem jak Ci nasi włodarze uchwalali te wielkości pojemników..
ustawowa norma na jednego mieszkańca to 30 l śmieci tygodniowo.. mając 3 osoby --> 180l na 2 tygodnie, więc 3 osobowa rodzina powinna dostać duże pojemniki, a nie te 110-120l..albo mały i wywóz co tydzień..
U nas wszyscy wokoło dostali małe.. co za burdel..
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Oj panie w UM to oddzielny rozdział, więc zaczynam rozumieć Nam jedna z pań koniecznie kazała podać w deklaracji nr działki i obręb ewidencyjny (nie pamiętamy tego, bo skąd i po co?), a na argument, że przecież podany jest dokładny adres, a takie dane jak nr działki UM posiada w swoich dokumentacjach, pani orzekła, że jak nie podamy, to firma nie będzie wiedziała gdzie ma przyjechać po śmieci. Nie docierało do niej, że jest podany ADRES czyli ulica i nr domu i żadna firma nie szuka nieruchomości na podstawie danych z ewidencji gruntów. Pani była uparta jak nie wiem co - typowa służbistka, której coś kazano i musi się tego trzymać, choć sensu to nie ma
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Harmonogram przewidywał dla rejonu Lipowej wywóz w czwartek a oni dziś o 17 odebrali .Na pytanie kiedy następny raz i kiedy po worki nie potrafili odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

U nas wg harmonogramu mieli zabrać dzisiaj - nie zabrali. Po prostu ręce opadają
I teraz nie wiem - czy przyjadą dopiero za 2 tygodnie czy mają obsuw i przyjadą w ciągu najbliższych dni?
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Salamandro- widziałam po 17 śmieciarkę grasującą na Lipowej- może do Ciebie jeszcze dzisiaj dotrą!
ODPOWIEDZ