Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
mar1975
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Nic nie rozumiem Jaka poważna firma zamawia worki od producenta tylko na 1 miesiąc. Przecierz liczba domków w Redzie to nie tajemnica - z samych deklarcaji można policzyć ile będzie potrzeba worków na jakie odpady dla danego miasta. Jak firma zamawia większą ilość to negocjuje z producentem dodatkowe rabaty - Logiczne. Więc to że zabrakłoworków niektórych kolorów to jakieś nieporozumienie. A tak aprpopo czy jest gdzieś wyłożona do publicznej wiadomści umowa z firmą wywozową zawarta przez UM Reda. Przeciesz tam muszą być jakieś uzgodnienia i kary umowne.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Podobno umowa jest do wglądu w siedzibie Urzędu, w budynku Referatu Inwestycji (tzw. Młyn) pokój nr 2.
xwery
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

niedawno Eko Dolina wypuściła aplikację na Androida dzięki której nie trzeba się zastanawiać jak poprawnie segregować śmieci. Moim zdaniem spoko pomysł. Link: https://play.google.com/store/apps/deta ... na.ekoapka
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

A jeśli nie chcę segregować śmieci i godzę się na wyższe opłaty? Dlaczego nie mogę dostać dużego pojemnika, do którego wrzucałbym wszystkie śmieci? Nawet jak sam sobie kupię taki pojemnik to śmieci nie zostaną odebrane z takiego pojemnika. To jest dopiero numer.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Artur75 pisze:A jeśli nie chcę segregować śmieci

A dlaczego nie chcesz segregować śmieci?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Nie każdy ma możliwość trzymać w małym mieszkanku kilka oddzielnych kontenerków na różne rodzaje odpadów. Znam sporo ludzi, którzy nie segregują właśnie z takiego powodu.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Salamandra pisze:Nie każdy ma możliwość trzymać w małym mieszkanku kilka oddzielnych kontenerków na różne rodzaje odpadów. Znam sporo ludzi, którzy nie segregują właśnie z takiego powodu.
wszystko da radę, wystarczy chcieć... czego jest przykładem (akurat w przypadku śmieci ).
Odpady posegregowane wkładam do jednej siatki i codziennie wynoszę (a pod drugą rękę makulaturę/prasę...bo sporo się tego zbiera). A segreguje dokładnie na plastik, mak. i szkło już przy kontenerach.

Można?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Skoro Artur75 pisze o wielkości pojemnika, to wnioskuję, że mieszka w domku, bo raczej w bloku pojemnika sobie nie postawi. Stąd moje pytanie. A segregować można wszędzie i wcale nie trzeba mieć do tego osobnych pojemników. We wszystkich krajach cywilizowanych segregują i problemu z tym nie mają, a nie wszyscy mieszkają w domach jednorodzinnych. "Dla chcącego nie ma nic trudnego". Prosty przykład jak segregować w mieszkaniu, podał Ryszard.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Dziś miałam okazję przyjrzeć się bliżej jak opróżniają nasze śmietniki na JP i wyglądało to tak jakby wszystko lądowało razem!Panowie wystawili wszystkie pojemniki z wiaty i opróżniali jeden po drugim-wszystkie 6 do jednej śmieciary!To jak to ma tak wyglądać to po jaki grzyb mam w domu 3 kosze,ja się pytam!!!
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

goya pisze:Prosty przykład jak segregować w mieszkaniu, podał Ryszard.
OK, ale powtarzam, że nie każdy ma taką możliwość, a może i chęć. Naprawdę trudno to zrozumieć? Gdybym mieszkała w bloku, w kawalerce z mikro-kuchnią, to nie wiem, czy bym segregowała szczerze mówiąc. Zresztą jakie to ma znaczenie? To jest przecież w pełni legalne. Ktoś, kto nie segreguje sam, płaci dużo więcej, bo segregują za niego pracownicy Eko-Doliny. Więc wychodzi na to samo.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Binka pisze:Dziś miałam okazję przyjrzeć się bliżej jak opróżniają nasze śmietniki na JP i wyglądało to tak jakby wszystko lądowało razem!Panowie wystawili wszystkie pojemniki z wiaty i opróżniali jeden po drugim-wszystkie 6 do jednej śmieciary!
Źle widziałaś, pojemniki do segregowania nie zostały opróżnione.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

goya pisze:
Binka pisze:Dziś miałam okazję przyjrzeć się bliżej jak opróżniają nasze śmietniki na JP i wyglądało to tak jakby wszystko lądowało razem!Panowie wystawili wszystkie pojemniki z wiaty i opróżniali jeden po drugim-wszystkie 6 do jednej śmieciary!
Źle widziałaś, pojemniki do segregowania nie zostały opróżnione.
nasze wszystkie!!!na 100%!
Awatar użytkownika
słoneczko
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

W Ciechocine mamy paradę worków od wczoraj. Nikt tego nie zabiera.
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Wczoraj późnym popołudniem ( kończyli po 19 ) zabierali worki z Ciechocina ale niestety w zamian dostaliśmy tym razem tylko worki brązowe - na wszystkie rodzaje odpadów ( ale nie takie jak wcześniej tylko bardzo cieniutkie !!!) . Nie mam pojęcia jak mają one wytrzymać ciężar szkła , ale nawet z plastikami lub makulaturą będzie problem bo po prostu będą się rwały!!! I co na to UM??? Przy przetargach nie tylko trzeba patrzeć na cenę , ale na jakość również!!!
Ja teraz płacę więcej za wywóz śmieci niż przed ustawą i co? Wcześniej tak samo segregowałam i płaciłam zdecydowanie mniej? Więc skoro poprzedniej firmie kalkulowało się odbierać odpady za niższą cenę to pytam się na co idą teraz moje pieniądze? Skoro firma Remondis była taka tania to dlaczego teraz płacę więcej ?
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

wczoraj odebrali worki z posegregowanymi śmieciami, dali tylko worki brązowe na odpady zielone i w dodatku otrzymałem mniej worków niż wystawiłem, upomniałem się, że brakuje worków a Pan arogancko odpowiedział, że dał tyle co powinno być to ja do niego Pan podejdzie i policzy i się okazało że brakowało, i łaskawie oddał brakujące worki, ogólnie Pan bardzo arogancki i nieprzyjemny

oczywiście zapytałem o brakujące worki z poprzedniego odbierania smieci to Pan burknął, że było zostawione tyle co powinno być a oczywiscie worków brakowało
ODPOWIEDZ