Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Lato w Redzie - po pierwsze korki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

To co się dzieje w Redzie w pierwszy dzień wakacji było łatwe do przewidzenia. Korki na ulicach - norma od wielu, wielu lat. Natomiast głupota ludzi zajmujących się remontem torów do Pucka przebiła najśmielsze pomysły. Jakiś mędrzec wpadł na pomysł opuszczenia rogatek na Puckiej i spowodowania niczym nie kierowanego ruchu wahadłowego ! Ruch praktycznie stoi, na przejeździe dzieją się cuda i ..... nikt nad tym nie panuje. W tym kraju nic się pod tym względem nie zmienia. Absurd jest poganiany jeszcze większym absurdem i ..... nie wiadomo kto za to odpowiada. Wcześniej kilka razy już stawiali znak "stop" i wyłączali rogatki. Powodowali mega korki przed sezonem. Jednak taki numer w pierwszym dniu sezonu to już jakiś kabaret !
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Korki są i będą. niech OPAT budują. Żeby nie było, sam w tym korku stałem, ale mam nadzieję że może dzięki temu ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

figaro pisze:Korki są i będą. niech OPAT budują. Żeby nie było, sam w tym korku stałem, ale mam nadzieję że może dzięki temu ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy.
Poobserwowałem przez pare minut obraz z kamery. Fakt, ruch jest spory, lecz w miarę płynny. Nic nowego o tej porze roku...
Tu nie trzeba pójść po rozum do głowy (choc tego nigdy nie za wiele) lecz raczej po pieniadze do kasy, a tam widac dno
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

figaro pisze:Korki są i będą. niech OPAT budują. Żeby nie było, sam w tym korku stałem, ale mam nadzieję że może dzięki temu ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy.
Eeeh.. ja bym podrzucił taki mały pomysł, który gdzieś kiedyś zasłyszałem....
Żeby uzmysłowić władzom, że OPAT to nie jest inwestycja lokalna - a będzie służyła całej Polsce
- trzeba w trakcie któregoś weekendu zblokować krajową 6 i dreptać po przejściu dla pieszych!
Korek sięgnąłby połowy obwodnicy - głośno by było we wszystkich mediach - a "radość" kierujących z warszafki sięgałaby zenitu!

Idąc dziś Gdańską patrzyłem na blachy aut stojących w korku - 80% przyjezdni..
Więc gdzie tu mowa o lokalnej inwestycji, za jaką warszafka uważa OPAT?!
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Johny to nie takie proste jak się wydaje. Po pierwsze i najważniejsze możesz dreptać po przejściu dla pieszych gdzie nie ma świateł. W innym wypadku Policja ma prawo i obowiązek wypisać Ci mandat.

A po drugie podobny temat był już rzucany setki razy i jak zwykle nic z tego nie wyszło. ;p
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

A po trzecie, jak nie ma świateł policja przywozi przenośny sygnalizator i już światła są. i mandaciki
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Ok. 16:00 pojechałem do Wejherowa autobusem "8" W zasadzie bez problemu tylko 5 min spóźnienia w jedną i w druga stronę, więc chyba jeszcze nie jest tak żle.
RedaMojeMiasto
Ja tu zaglądam
39 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Moim zdaniem dobrze by bylo gdyby cos zrobiono ze skrzyzowaniami Lakowa/Gdanska i Lakowa/Obwodowa moze rondo jakies?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Po co rondo na Łąkowa/Gdańska? Ronda buduje się na skrzyżowaniach gdzie jest w miarę wyrównany potok samochodów. W tym wypadku korki były by jeszcze większe.

Co do ronda na Obwodowa/Łąkowa. Jego wybudowanie jest niemożliwe ze względu na jakieś instalacje znajdujące się pod ulicą w tamtych okolicach.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

o co chodzi teraz z tymi korkami, są nawet na łąkowej, jakiś wypadek ?
Redzianin od urodzenia
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Michał pisze:o co chodzi teraz z tymi korkami, są nawet na łąkowej, jakiś wypadek ?
Tak, na Puckiej
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

no to teraz już wiadomo, poczułem się troche jak w wakacje
Redzianin od urodzenia
ODPOWIEDZ