Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mistrzowie kierownicy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze:A zaparkuj sobie ... jak się wciśniesz zwykłym samochodem w to miejsce które masz na zdjęciu i wyjdziesz drzwiami z tego samochodu, to jesteś mistrzem.
To może jeszcze raz, bo pisałem o tym samym, o czym wszyscy inni. Nie piszę o sytuacji na tej zdjęciu, ale o sytuacji, która mogła być tam wcześniej i osoba, która tak zaparkowała, mogła nie mieć wyjścia.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Stanisław Żółkiewski pisze:Jak bardzo trzeba się nudzić żeby robić zdjęcia zaparkowanym samochodom i umieszczać je w sieci? Pęknąć ze śmiechu można Nie mogłeś zaparkować przy samym wejściu do sklepu i to ciebie tak wzburzyło? Pewnie jesteś z tych co montują w samochodzie kamerę żeby później biegać na policję i zgłaszać przewinienia drogowe innych kierowców. Albo jadąc dwupasmówką blokujesz lewy pas - bo przecież jest ograniczenie a ty jedziesz równo z nim, więc o co chodzi? Potem wracasz do domu z poczuciem dobrze spełnionej misji. Opowiadasz jaki jesteś fajny i ile osób nauczyłeś porządku i kultury Ego wzrosło, dzień udany

Widzisz, tutaj widać pewną różnicę między nami. Moim celem byłoby doprowadzić, by ludzie zachowywali się jak na zachodzie, Niemcy, Holandia a także Szwecja, Dania - tam jest porządek, skoro przepis mówi, że jedziesz 50, to jedziesz 50, a Twoim tokiem myślenia jest Rosja, ewentualnie jakieś kraje 3 świata - Ty uważasz, że Ty jesteś prawem, skoro chce mi się zaparkować na środku ulicy to se zaparkuje, a jak ktoś mi zwróci uwagę to go wyśmieje lub kijem pogonie, bo żaden szeryf mi nie powie co mam robić ... Żal mi Cie człowieku. Czasami oglądam sobie filmiki właśnie z kamerek które ludzie na YT wrzucają, polecam profil "Polskie drogi", gdzie można zobaczyć jakie wieśniactwo i wszyscy ponad prawem tak jak Ty krąży po polskich drogach. Wielokrotnie żałowałem, że sam takiej kamerki nie miałem jadąc np na rowerze, Ty zapewne pokazałbyś środkowy palec, trochę mięsem porzucał i by Ci przeszło.

Jak widzisz w Polsce samochód na niemieckich rejestracjach i w terenie zabudowanym jedzie 50km/h chociaż inni go wyprzedzają - to to jest Niemiec bo tak się u nich jeździ, czy się to komu podoba, czy nie. Jak widzisz samochód na niemieckich rejestracjach jadący w terenie zabudowanym szybciej niż Polacy, to to też jest Polak.

Zarzuciłeś mi, że mogę jechać dwupasmówką blokując lewy pas, tak się składa, że w Polsce jeździ się prawą stroną czego staram się przestrzegać, bo jak się domyślam Ty masz abonament na lewy pas i trzymasz sobie go na wyłączność, prawda?
Nie mogłeś zaparkować przy samym wejściu do sklepu i to ciebie tak wzburzyło?
Ehh ... zaparkowałem po drugiej stronie parkingu i odległościowo wyszło na to samo, dalej byłem w połowie parkingu. Ludzie Twojego pokroju często bywają przy biedronce na Gdańskiej, tam zdaje się, jest narysowana jakaś linia odnośnie parkingu, ale znajdują się tacy, co parkują przy samych schodach, a gdyby schodów nie było to by pod same drzwi podjeżdżali - tym w Polsce skutkuje brak przestrzegania linii na parkingu albo całkowity brak kultury i mózgu.


Zigi - trudno tak każdą sytuację interpretować, jak masz jedno miejsce wolne, to sobie stań na wolnym miejscu, jak masz pół wolnego miejsca to raczej sobie nie staniesz, bo się nie zmieścisz, a jak masz pół z prawej i pół z lewej, to tylko do Ciebie wybór należy, czy zależy Ci na tym, żeby być 10 sekund szybciej przy drzwiach sklepu, czy żeby stanąć na normalnym miejscu.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze:
Stanisław Żółkiewski pisze:Jak bardzo trzeba się nudzić żeby robić zdjęcia zaparkowanym samochodom i umieszczać je w sieci? Pęknąć ze śmiechu można Nie mogłeś zaparkować przy samym wejściu do sklepu i to ciebie tak wzburzyło? Pewnie jesteś z tych co montują w samochodzie kamerę żeby później biegać na policję i zgłaszać przewinienia drogowe innych kierowców. Albo jadąc dwupasmówką blokujesz lewy pas - bo przecież jest ograniczenie a ty jedziesz równo z nim, więc o co chodzi? Potem wracasz do domu z poczuciem dobrze spełnionej misji. Opowiadasz jaki jesteś fajny i ile osób nauczyłeś porządku i kultury Ego wzrosło, dzień udany

Widzisz, tutaj widać pewną różnicę między nami. Moim celem byłoby doprowadzić, by ludzie zachowywali się jak na zachodzie, Niemcy, Holandia a także Szwecja, Dania - tam jest porządek, skoro przepis mówi, że jedziesz 50, to jedziesz 50, a Twoim tokiem myślenia jest Rosja, ewentualnie jakieś kraje 3 świata - Ty uważasz, że Ty jesteś prawem, skoro chce mi się zaparkować na środku ulicy to se zaparkuje, a jak ktoś mi zwróci uwagę to go wyśmieje lub kijem pogonie, bo żaden szeryf mi nie powie co mam robić ... Żal mi Cie człowieku. Czasami oglądam sobie filmiki właśnie z kamerek które ludzie na YT wrzucają, polecam profil "Polskie drogi", gdzie można zobaczyć jakie wieśniactwo i wszyscy ponad prawem tak jak Ty krąży po polskich drogach. Wielokrotnie żałowałem, że sam takiej kamerki nie miałem jadąc np na rowerze, Ty zapewne pokazałbyś środkowy palec, trochę mięsem porzucał i by Ci przeszło.

Jak widzisz w Polsce samochód na niemieckich rejestracjach i w terenie zabudowanym jedzie 50km/h chociaż inni go wyprzedzają - to to jest Niemiec bo tak się u nich jeździ, czy się to komu podoba, czy nie. Jak widzisz samochód na niemieckich rejestracjach jadący w terenie zabudowanym szybciej niż Polacy, to to też jest Polak.

Zarzuciłeś mi, że mogę jechać dwupasmówką blokując lewy pas, tak się składa, że w Polsce jeździ się prawą stroną czego staram się przestrzegać, bo jak się domyślam Ty masz abonament na lewy pas i trzymasz sobie go na wyłączność, prawda?
Nie mogłeś zaparkować przy samym wejściu do sklepu i to ciebie tak wzburzyło?
Ehh ... zaparkowałem po drugiej stronie parkingu i odległościowo wyszło na to samo, dalej byłem w połowie parkingu. Ludzie Twojego pokroju często bywają przy biedronce na Gdańskiej, tam zdaje się, jest narysowana jakaś linia odnośnie parkingu, ale znajdują się tacy, co parkują przy samych schodach, a gdyby schodów nie było to by pod same drzwi podjeżdżali - tym w Polsce skutkuje brak przestrzegania linii na parkingu albo całkowity brak kultury i mózgu.


Zigi - trudno tak każdą sytuację interpretować, jak masz jedno miejsce wolne, to sobie stań na wolnym miejscu, jak masz pół wolnego miejsca to raczej sobie nie staniesz, bo się nie zmieścisz, a jak masz pół z prawej i pół z lewej, to tylko do Ciebie wybór należy, czy zależy Ci na tym, żeby być 10 sekund szybciej przy drzwiach sklepu, czy żeby stanąć na normalnym miejscu.
Huher, wydaje mi się, że wiem o czym piszesz, ale z tymi Niemcami to trochę pojechałeś pracuję jako "krawaciarz" ponad 20 lat i pamiętam czasy zasuwania na drugi koniec Polski 160/h - bez autostrady (sam jak idiota tak jeździłem), ale nie było wówczas fotoradarów i znałem na pamięć miejsca na trasie Reda-Katowice gdzie stała Policja. I identycznie rzecz ma się z Niemcami - oni nie jeżdżą zgodnie z przepisami dlatego, że u nich taka "kultura" - u nich była nieuchronność kary poprzez fotoradary i pomiary odcinkowe - tyle. Dzisiaj ogromna masa Polaków przez teren zabudowany nie wychyli się nawet o kilometr - jadę 55km/h i nikt mnie nie wyprzedza - choć widzę w lusterku jak rzuca nimi jak żydami po pustym sklepie.... nikt jednak nie wyprzedza bo się boją, że za rogiem stoi fotoradar lub Policja. Jeśli chodzi o Niemców to bardzo często jeżdżą jak kamikadze - podobnie jak Litwini w województwie warmińsko-mazurskim.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

RECIECH pisze:I identycznie rzecz ma się z Niemcami - oni nie jeżdżą zgodnie z przepisami dlatego, że u nich taka "kultura" - u nich była nieuchronność kary poprzez fotoradary i pomiary odcinkowe - tyle. Dzisiaj ogromna masa Polaków przez teren zabudowany nie wychyli się nawet o kilometr - jadę 55km/h i nikt mnie nie wyprzedza.
No na pewno zdarzają się i tacy Niemcy, co jeżdżą bo tak jest przepisowo, a są tacy którzy chcieliby jechać szybciej ale się boją, ja widocznie miałem tę większą przyjemność poznać tych pierwszych i byłem pełen podziwu. Myślę, tak samo jest w Polsce. Ty dużo jeździsz to wiesz, ale poruszyłeś też bardzo dobrą kwestie - nieuchronność kary - w Polsce to czasami taka abstrakcja, czego przykładem może być np: winda w tunelu na Gniewowskiej, która znowu jest rozwalona, a druga doszczętnie zdewastowana, przystanek SKM/PKP Reda Pieleszewo znowu zdewastowany, gdyby w Polsce takie nawet najprostsze rzeczy były "na pokaz" odpowiednio karane to może następnym razem inni się zastanowią zanim dla zabawy wybiją szybę w pociągu, czy zdewastują przystanek autobusowy.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze:
RECIECH pisze:I identycznie rzecz ma się z Niemcami - oni nie jeżdżą zgodnie z przepisami dlatego, że u nich taka "kultura" - u nich była nieuchronność kary poprzez fotoradary i pomiary odcinkowe - tyle. Dzisiaj ogromna masa Polaków przez teren zabudowany nie wychyli się nawet o kilometr - jadę 55km/h i nikt mnie nie wyprzedza.
No na pewno zdarzają się i tacy Niemcy, co jeżdżą bo tak jest przepisowo, a są tacy którzy chcieliby jechać szybciej ale się boją, ja widocznie miałem tę większą przyjemność poznać tych pierwszych i byłem pełen podziwu. Myślę, tak samo jest w Polsce. Ty dużo jeździsz to wiesz, ale poruszyłeś też bardzo dobrą kwestie - nieuchronność kary - w Polsce to czasami taka abstrakcja, czego przykładem może być np: winda w tunelu na Gniewowskiej, która znowu jest rozwalona, a druga doszczętnie zdewastowana, przystanek SKM/PKP Reda Pieleszewo znowu zdewastowany, gdyby w Polsce takie nawet najprostsze rzeczy były "na pokaz" odpowiednio karane to może następnym razem inni się zastanowią zanim dla zabawy wybiją szybę w pociągu, czy zdewastują przystanek autobusowy.

masz rację - na pewno są Niemcy, którzy jeżdżą przepisowo bo "tak jest" i zapewne sporo jest też takich Polaków... należy więc mieć nadzieję, że będzie tylko lepiej Pozdrawiam Was serdecznie z nadzieją, że może nawet kiedyś kieliszek wódki wychylimy bez obrażania siebie nawzajem.....
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Huherko, rozbawiłeś mnie jeszcze bardziej niż ostatnio Rozmydlasz temat. Zaczynasz od parkowania a dalej coś tam bąkasz o prędkościach i innych Jeszcze zrozumiałbym gdyby ten Volkswagen zaparkował w poprzek, ale tak?
A co ma ruch prawostronny do blokowania lewego pasa przez szeryfów Januszów to chyba tylko TY! wiesz? Dowartościowujesz się robiąc takie zdjęcia? Wylewasz swoją frustrację?
A to o mnie, to co to miało być?
Huherko pisze:Żal mi Cie człowieku (...), (...) gdzie można zobaczyć jakie wieśniactwo i wszyscy ponad prawem tak jak Ty krąży po polskich drogach (...), (...) Ludzie Twojego pokroju często bywają przy biedronce na Gdańskiej (...)
Normalnie ubaw po pachy Trzeźwy byłeś jak to pisałeś?
A co do tego jak sprawy się mają na zachodzie to pewnie nigdy tam nie mieszkałeś, że piszesz historie o porządku, jaki tam panuje. Pomieszkaj tam trochę i wtedy się wypowiadaj a nie budujesz teorie na stereotypach.
I przestań się bawić w szeryfa Janusza, na dodatek w Janusza Kapustę.
Sobie rób zdjęcia a nie cudzym samochodom.
Takie świętoszki najczęściej najgłośniej krzyczą, do czasu jak inny szeryf zrobi IM! zdjęcie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Taki oto kwiatek - dwa dni temu pani zaparkowała na środku skrzyżowania i jak nic poszła sobie na zakupy ...

Obrazek
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

To chyba standard w tym miejscu
ODPOWIEDZ