Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budżet Obywatelski

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

cli1 pisze:
2 lat temu
Wicek pisze:
2 lat temu
Tradycyjnie jest parę projektów, które powinny być wykonane przez Miasto bez BO
Myślę, że idealnie byłoby, gdyby wszystkie te projekty były wykonane bez BO ;)

O, w tym roku tradycyjne 200 mb chodnika w Rekowie przerodziło się w utwardzenie ulicy Fiołkowej.

Czekam ze zniecierpliwieniem na rozstrzygnięcie!!
Tradycyjnie będą mieć bezapelacyjnie 1 miejsce. Cała wiocha głosuje i zawsze wychodzą na swoje. Spojrzałem na ten projekt. Ciekawe skąd chcą mieć płyty za 40 zł/m2 ?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

2 lat temu

Ludzie nie piszcie bzdur.Fiołkowa jest w Ciechocinie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

2 lat temu

Jak na moje, to Betlejem, ale mam inne pytanie - co tam na tej ulicy się znajduje? Wg map satelitarnych z 2021 są tam 4 domy i ma to kosztować 96 000 PLN, trochę dużo jak na 4 domy, które są dosyć świeżo postawione - ktoś kupił ziemię z nieciekawym dojazdem, wystawił chatę a teraz miasto ma mu w ramach BO zbudować chodnik? Jakoś mam mieszane uczucia ...

To ja już jestem całkowicie za doposażeniem naszej OSP - Oni działają dla całego miasta a potrzebują zaledwie 21 000 PLN
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Ok, dwa zadania pod tytułem "budowa chodnika" w Rekowie też są na liście.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

z tym chodnikiem dwa razy to chyba nie tak :P

Ktoś się chyba pomylił z tytułem tego 18go projektu, bo w opisie jest "Wyrównanie małego boiska do piłki nożnej o wymiarach 50m na 30m oraz doposażenie placu zabaw o nowe elementy wyposażenia placu zabaw. Doposażenie w ławki oraz kosze na śmieci." więc z budową chodnika to ma niewiele wspólnego :P
Zigi pisze:
2 lat temu
Mnie się osobiście podoba inicjatywa zielonych przystanków.
to prawda. Fajny pomysł... mógłby być rozszerzony na całe miasto (oczywiście nie koniecznie wszystkie na raz... bo to pewnie spory koszt).

Przy okazji można by pomyśleć o wiatach w miejscach gdzie ich nie ma :P
cli1 pisze:
2 lat temu
Myślę, że idealnie byłoby, gdyby wszystkie te projekty były wykonane bez BO ;)
...
hehe... aż tak to nie...
ale dla mnie BO to powinny być inwestycje dla mieszkańców poprawiające jakość życia, wykraczające poza standardowe obowiązki Miasta... a budowa chodnika, parkingu czy utwardzenie drogi albo oznaczenie przejścia dla pieszych to zdaje się podstawowe obowiązki samorządu.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Są dwa zadania. Projekty złożone przez dwie różne osoby. Jedno to chodnik, a drugie "chodnik" czyli boisko ;)
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

Ogólnie mamy ciekawą sytuację. Na mapce w Rekowie w okolicach boiska są 2 punkty oznaczone nazwami "wyrównanie boiska" oraz "plac zabaw - korzenna".
Linki w obu tych markerach prowadzą do zadania Budowa chodnika (id 73 w pasku adresu). Zadanie to ma status opinia negatywna. Podobnie jak i drugie zadanie o nazwie "Budowa chodnika" (id 74 w pasku adresu).

Podsumowując:
- na liście zgłoszonych zadań mamy 2 razy "Budowa chodnika" z opinią negatywną,
- na mapce mamy zadania "wyrównanie boiska" oraz "plac zabaw - korzenna" - natomiast nie ma tych zadań na liście (ani pozytywnych ani negatywnych),
- jedno z zadań "Budowa chodnika" ma w sobie opis zadania "wyrównanie boiska" i "plac zabaw - korzenna" jednocześnie (id 74 w pasku adresu), ale jak już wspomniałem ma opinię negatywną :D

Pod tym adresem lista projektów z pozytywną opinią.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

2 lat temu

Projekt doposażenia OSP, który był moim faworytem otrzymał ocenę negatywną, zaś utwardzenie ulicy Fiołkowej pozytywną ... ehhh ... zawiodłem się (nie po raz pierwszy)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

w poniedziałek startuje Budżet Obywatelski...
kibicuje projektom:
- Życie nad rzeką etap I
- Zielone przystanki autobusowe
- Nasadzenia drzew przy placu zabaw przy ulicy Osadniczej i zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Garncarskiej
- Taras Widokowy na Stadion Miejski etap 1

choć tego ostatniego to nie mogę sobie jakoś zwizualizować :P
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

No to mamy wyniki
Załączniki
bo.JPG
bo.JPG (36,64 KiB) Przejrzano 12062 razy
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

nie ukrywam, że kolejny raz zawiodłem się na BO :(

zazdroszczę Rumi rekreacyjnych pomysłów, które co roku zdobywają poparcie mieszkańców. U nas nawet w tym roku pojawiły się pomysły terenów rekreacyjnych... ale wiadomo... nie przeszło :)

chociaż lepsze place zabaw i boiska do piłki niż chodniki czy szafki w podstawówce :P
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Podobno ruszył Budżet obywatelski w Redzie. Jak na razie na stronie jest dostępny tylko jeden projekt, a jesteśmy już na półmetku okresu zgłoszeń.

Śmieszą mnie te "kampanie informacyjne" zapisane w harmonogramie, które nie dociekają do nikogo. Ciekaw jestem jakie działania zostały podjęte w ramach tej kampanii informacyjnej.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

ja już chyba kiedyś się wypowiadałem na ten temat, ale pewny nie jestem więc najwyżej się powtórzę :P

Odnoszę wrażenie, że urzędnikom nie zależy, żeby mieszkańcy zgłaszali fajne pomysły. Ten budżet wygląda jakby miał być dla swoich. Wygrywają w nim szkoły, projekty radnych lub osób z Nimi powiązanych. Często zgłaszane w przeszłości były pomysły, które były już wpisane w planie budżetowym miasta.

Może to krzywdzące co napisałem, ale ja serio nie rozumiem po co jest zapis, że Twój pomysł musi na piśmie poprzeć 15 osób... ten zapis odstrasza wiele osób, które mogłyby zgłosić fajne projekty... ale nie mają tylu znajomych w Redzie albo nie chcą chodzić z kartą po ludziach i żebrać o podpisy... żeby zgłosić pomysł na poprawę infrastruktury w mieście, gdzie jest duża szansa, że przegrają bo w tym samym czasie szkoła zgłosi sobie projekt "szafki dla uczniów"...

Stąd zamiast mieć więcej pomysłów do wyboru będziemy mieć mniej, ale za to z listami poparcia :P.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 rok temu

No to lista projektów się nieco rozszerzyła.
Kto jest Waszym faworytem?

https://bo.reda.pl/budzet-obywatelski/zadania/1/10
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

szczerze pisząc to kolejny rok rozczarowuje BO w Redzie... ale swoje zdanie wypowiadałem już wcześniej nie będę Was męczył :P
Choć zawsze z zazdrością patrze na projekty u sąsiadów.

Odpowiadając jednak na pytanie to faworytem dla mnie są inwestycje zgłoszone na terenach szkół :P bo na ogół wygrywają inwestycje w szkolne obiekty... co pewnie też powoduje, że coraz mniej osób zgłasza swoje pomysły.

Natomiast ja trzymać kciuki będę za projekty:
"Więcej zieleni – miasto odmieni! Parki kieszonkowe przy u. Norwida i Garncarskiej."
oraz
"Zielony, ekologiczny przystanek autobusowy Łąkowa osiedle 02"

zaciekawiły mnie też projekty:
""Świat leśnych zwierząt. Ścieżka edukacyjna." 1 etap" oraz "Taras Widokowy na Stadion MOSiR ze szklanym ogródkiem przed restauracją „Dobra Strefa”, ale nie mogę sobie jakoś wyobrazić tych inwestycji :P

a Ty coś upatrzyłeś na co warto oddać głow?
ODPOWIEDZ