Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Akcja zima!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Nie wiem jak było w Redzie ale w moim mieście rodzinnym(dużym 150 tys.) służby miejskie to robiły,myły polewaczkami jezdnię,sprzątały,odśnieżały i skuwały lód i sople.Ludzie mieli pracę i był porządek.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

No bardzo dobrze działo się w Twoim rodzinnym, dużym mieście ;) Ono bardzo bogate wówczas było i mam nadzieję, że dalej jest. Reda nie jest bogatym miastem, dobrze byłoby żebyś miał tego świadomość.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Nie ważne bogate czy biedne za stan ulic przy posesjach jest ktoś odpowiedzialny,no chyba,że lubicie biegać po lodzie.Dziś widziałem gościa o kulach jakie cuda czynił,by przejść po takim lodowisku,znaczy się według Ciebie powinien zostać jeszcze większym kaleką jak kojfnie i połamie to co ma jeszcze zdrowego?
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Takie sprawy jak odśnieżanie w pierwszej kolejności powinno się załatwiać nawet kosztem inwestycji. Równie dobrze można też przez resztę roku nie sprzątać miasta i mówić że Reda jest biedna i jest ok.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dobra Damian uświadomiłeś mnie Reda to biedne miasto,czyli ma być brudne,obsrane przez psy,zaśmiecone i zaśnieżone a przed wjazdem na rogatki powinna być tablica: przejazdu nie ma -biedne miasto!
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Eryk sprawiasz wrażenie wiecznego malkontenta. Przeczytaj jeszcze raz post Damiana i pomyśl co oznacza powiedzenie "mierz siły na zamiary".
Jeśli w Twoim mieście służby miejskie skuwały sople, tzn. , że chyba troszkę nie myślą, skoro jest to obowiązek obywateli a tym się zajmują to albo pobierają za to opłatę, albo wykazują dobrą wolę... co tak czy inaczej wychodzi niekorzystnie dla mieszkańców spółdzielni
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Damian pisze:No bardzo dobrze działo się w Twoim rodzinnym, dużym mieście ;) Ono bardzo bogate wówczas było i mam nadzieję, że dalej jest. Reda nie jest bogatym miastem, dobrze byłoby żebyś miał tego świadomość.
Jak widzisz Ryszard w tej wypowiedzi nie ma nic o sile i zamiarach ani o spółdzielni .Płacimy przecież podatki między innymi i na utrzymanie porządku w mieście.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Eryk, jestem ciekawa aż jakie Ty podatki płacisz, że tak wszystko chcesz miec za nie zrobione , (odsnieżone przed wjazdem do domu, śnieg wywieziony, lód skuty, piasek posypany, kwiatki na wiosne posadzone, piasek zamieciony, place zabaw wysprzatane, park zagospodarowany, sale wybudowane, ulice gładkie,mleko w szkole, darmowe przedszkola itp. i to wszystko za te Twoje pare groszy podatku), zajrzyj do sąsiedniego Wejherowa, tam się w ogóle nikt nie przejmuje, nawet tym że główniejsze miejskie ulice nie są dobrze odśnieżone i są bardzo zalodzone, no zastanów się trochę zanim zaczniesz dalej marudzić,bo nie jest w tej naszej Redzie jeszcze tak źle...
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ale mogłoby być trochę lepiej...
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

zawsze mogłoby byc lepiej-ale to nie jest przy tych uwarunkowaniach takie proste...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Eryk pisze:Nie ważne bogate czy biedne za stan ulic przy posesjach jest ktoś odpowiedzialny,no chyba,że lubicie biegać po lodzie.Dziś widziałem gościa o kulach jakie cuda czynił,by przejść po takim lodowisku,znaczy się według Ciebie powinien zostać jeszcze większym kaleką jak kojfnie i połamie to co ma jeszcze zdrowego?
Najbardziej podoba mi się to, że czujesz się upoważniony by pisać co wg. mnie powinno a co nie. Pisz kolego za siebie jeśli łaska.
Jeśli piszesz o skuwaniu lodu, sopli czy diabli wiedzą jakich jeszcze czynnościach, które w Twoim dużym mieście się działy a w Redzie nie mają miejsca, to sprawdź czy miasto takie zleca. Dobrym sposobem jest też sprawdzenie czy miasta sąsiednie takie rzeczy robią. O ile wiem jest tam gorzej niż u nas, zresztą w tej dyskusji już o tym pisaliśmy.
I nie unoś się na wyżyny jeśli chodzi o określenia miejskiego nieporządku, bowiem akurat Reda często jest podawana za przykład miasta czystego. Może nie mieszkasz tu jeszcze dość długo by ten fakt zauważyć.
Życzę nieco więcej optymizmu i realizmu. :)
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

no wreszcie jakiś pozytywny post, aż miło przeczytać ;)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Eryk Polska to nie utopia... i nigdy nią nie będzie.
Jeśli stawiam budynek... to moim obowiązkiem jest dbanie o czystość i bezpieczenstwo jakie panuje w nim i wokół niego. tego wymaga nawet nie tyle prawo, co kultura i dobre wychowanie.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Może moje spojrzenie jest nieco wyostrzone ale ktoś z zewnątrz od niedawna widzi więcej niż stali mieszkańcy ,bo się po prostu przyzwyczaili.Powiem krótko pięknie nie jest,spacer po parku to brnięcie w bagnie śniegowym,bez kaloszy ani kroku,śmiecim ,całe reklamówki,nawet worki w rowach ,na pustych posesjach przy tak zwanych rurach ciepłowniczych na Cichej i Obwodowej a na Cichej to nawet cała sterta leży różnego badziewia wprost przy posesji,na łączkach i pustych działeczkach sam gruz ,potłuczone szkło i inne cuda.Dziw,że tu nikt tego nie zauważa z moich przedmówców.Samo miodzio,o psich gówienkach nie wspomnę,bo to szczególik,że trzeba dobrze pod nogi patrzeć ,żeby nie ufajdać się po pachy,slalom uprawiać trzeba by nie skalanym dotrzeć do domu,cud,miód,malina.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

oj czytaj uważnie o dzikich wyspiskach i śmiechach w pakru wielokrotnie pisano, w tym ja...

już nie wspomnę o braku koszy na śmieci w parku...
ODPOWIEDZ