Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Akcja zima!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ja również nie chwaląc się piszę o braku koszy non stop :))
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Była mowa o lodzie i soplach a skończyło się na śmietnikach.Może zima odstąpi i będzie po problemie odśnieżania ,a cała reszta pozostanie chyba,że........
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Eryk pisze:śmiecim ,całe reklamówki,nawet worki w rowach ,na pustych posesjach przy tak zwanych rurach ciepłowniczych na Cichej i Obwodowej a na Cichej to nawet cała sterta leży różnego badziewia wprost przy posesji,na łączkach i pustych działeczkach sam gruz ,potłuczone szkło i inne cuda.Dziw,że tu nikt tego nie zauważa z moich przedmówców.Samo miodzio,o psich gówienkach nie wspomnę,bo to szczególik,że trzeba dobrze pod nogi patrzeć ,żeby nie ufajdać się po pachy,slalom uprawiać trzeba by nie skalanym dotrzeć do domu,cud,miód,malina.
Polecam bardziej czyta forum a nie tylko watki, w których sam się wypowiadasz bo wszystkie te tematy są poruszane. O wysypiskach śmieci i o gruzie są osobne wątki. O psich kupach również i to dośc aktywny watek, wystarczy poczytac. walczymy z nimi nie od dziś. zresztą będę wdzięczna za wskazanie miasta w Polce gdzie nie ma psik kup na wiosnę albo po topnieniu śniegu. Z góry dziękuję :)
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Drogi Eryku, wykażę się ciekawością, wręcz wścibstwem - z góry przepraszam, bo to nie wypada. Ale jeśli napisałbyś do jakiego miasta porównujesz Redę, byłbym Ci bardzo wdzięczny. Może akurat znam i mógłbym spojrzeć na nie tak jak Ty patrzysz teraz na Redę. Nie znaczy, że krytycznie, znaczy - świeżym okiem. :)
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Pozwól,że przedstawię Ci to miasto w formie zagadki,jak nie dasz rady to żaden wstyd.
Rynek i Ratusz Staromiejski tego miasta zajęły 3 miejsce w plebiscycie National Geograhic Polska na 30 najpiękniejszych miejsc na świecie.
Znajduje się tam duża ilość terenów zielonych, a miasto zalicza się do jednego z najbardziej zielonych w Polsce (około 30% powierzchni). Łączna powierzchnia lasów to 2755 ha. Główne parki skupione są w centrum na tzw. Plantach wokół Starówki, gdzie po likwidacji średniowiecznych umocnień w XIX wieku wygospodarowano strefę zieleni wokół Starego Miasta, znacznie poszerzoną po rozebraniu nowożytnych i XIX-wiecznych fortyfikacji bastionowych w latach 20. XX w.
Poza tym w mieście tym znajduje się kilkanaście parków. Największymi terenami rekreacyjnym są Barbarka, ze szkołą leśną, urządzeniami rekreacyjnymi, placami zabaw; niedawno zagospodarowane Błonia Wisły oraz trzy rezerwaty. Najstarszymi terenami zielonymi są Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu, Park na Bielawach założony w XVIII wieku oraz najstarszy w Polsce Ogród Zoobotaniczny z 1797.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Studiowałem w Toruniu. W Toruniu pierwszy raz jadłem w McDonald’s i to piętrowym :wink: Wtedy był to powiew wielkiego świata i oznaka przemian ustrojowych :D Ulubionym hotelem był "Pod Orłem" :) Z tego hotelu wszędzie było blisko.
Ostatnio zmieniony |19 Sty 2011|, o 19:47 przez Artur75, łącznie zmieniany 1 raz.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Brawo ! chociaż miał zgadywać Damian,ale co tam ważne,że jest to znane redzianom miasto.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Reda nie ma Rydzyka i PiSu.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

kowalski pisze:Reda nie ma Rydzyka i PiSu.
Jesteś kolego nie doinformowany,Toruń też nie ma ,wiesz ,że dzwonią tylko nie wiesz w jakim kościele.I nie upolityczniaj wątku zimowego bo to ma się jak kwiat do kożucha.Ni z piczki ni z wieliczki>Pozdro.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Rydzyk jest pod Toruniem,bliżej Ciechocinka. Poza tym piękne,zabytkowe miasto ze specyficznym klimatem,mnóstwem młodych ludzi,studiowałam rok w tym mieście ,raj dla studentów,starówka,maleńkie kafejki i bistra,nocą to miasto żyje.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dzięki za odpowiedź. W konkursie wystąpić nie zdążyłem, ale widzę jedno - jesteś lokalnym patriotą toruńskim. Porównywać jednak możliwości miasta niedawno jeszcze wojewódzkiego a obecnie powiatowego z możliwościami finansowymi naszego miasta to dość .... , mówiąc delikatnie - trudne ;) Życzę więcej pozytywnych uczuć do nowego miasta :)
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Rydzyka nie ma w Redzie,jest za to proboszcz(nie jeden) i PiS jest, nawet z prężnie działającym klubem Gazety Polskiej.
Tyle,że to się nijak ma do akcji zima?
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Porównywanie Redy do Torunia do jak Polski do USA. Wiadomo że w większych miastach jest zupełnie inny komfort mieszkania, więcej atrakcji dla mieszkańców. Znam Toruń dobrze, kilkanaście razy w roku tam jestem z racji pracy i mogę wiele pozytywów o nim powiedzieć. Jednak administrowanie takim miastem, mającym kilkadziesiąt razy większy budżet też jest inne i takie sprawy jak odśnieżanie też przebiegają tam sprawniej.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Proponowałbym nie robić OT.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

kowalski pisze:Reda nie ma Rydzyka i PiSu.
Na szczęscie :)

A Erykowi proponuję powrót skoro sie tak w Redzie nie podoba. Nikt Cię tu na siłę nie trzyma
ODPOWIEDZ