Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budynek po sklepie EWA / Neonet / Pepco

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Myślę, że dużym problemem redzkich firm jest reklama, a raczej jej brak. O wielu sklepach można się dowiedzie, jak już je zamykają, albo nawet wcale.
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:Salę zabaw Wyspa Skarbów na osiedlu Przy Młynie też zamykają. Raptem była otwarta może z pół roku.
Wcale się wcale nie dziwię, że się ten biznes nie utrzymał. :roll: My byliśmy tam z synkiem 1 raz i nam wystarczyło.

Tam jest dobre miejsce na jakąś kawiarnie albo coś takiego. Dlaczego w Redzie, gdzie jest pełno młodych ludzi nie ma gdzie pójść wieczorem na kawę/piwo, posiedzieć i pogadać. Spokojna knajpka w której nie wali moczem, fajami i rozlanym specjalem, ani nie śmierdzi frytkami?

Niestety wszystko co Reda ma do zaoferowania to bistro-pizzerie z plastikowymi krzesełkami, gdzie raczej nie posiedzimy 2-3 godzin albo szumnie nazywane puby, posiadające specyficzny mikroklimat, który specjalnie do wizyt okazjonalnych nie zachęca.

Brakuje normalnego miejsca w spokojnym klimacie (np. w stylu jazz-owym), z przyciszoną muzyczką w tle, gdzie na spokojnie można się spotkać, pogadać, napić się kawy, zamówić piwo, kieliszek wina itd.

Puby rodem z początków lat 90-tych i klimatem jak z kebabiarni (potocznie nazywane mordowniami i posiadające takąż opinię wśród większości moich znajomych) specjalnie mnie nie pociągają.

Ostatnio wypadł nam wolny wieczór i zastanawialiśmy się ze znajomymi gdzie by się przejść wieczorem. Po długim namyśle skoczyliśmy do Żaby i zostaliśmy w domu. :roll:
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Neonet już zamknięty.Dobudowano tam cukiernię .Jest drogo i nie ma kupujących.Może trzeba zrobić miejsca na wypicie kawy.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

oj ta cukiernia to porażka,poszłam tam raz zobaczyłam ceny i podziękowałam.a miejsce fajne,jasne w środku osiedla czemu to nie może być kawiarnia z deserem,kawą dla normalnych ludzi?cukiernie już mamy,pieczywo w budce też,więc po jakiego grzyba taki sklep?na pewno się długo nie utrzyma.czy Reda jest naprawdę taka biedna,tu tylko sklepy za 5zł się sprawdzają?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ale ktoś miał duze wejscie ze tam pozwolono na wybudowanie .
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

zrazik.wolowy pisze:[Dlaczego w Redzie, gdzie jest pełno młodych ludzi nie ma gdzie pójść wieczorem na kawę/piwo, posiedzieć i pogadać. Spokojna knajpka w której nie wali moczem, fajami i rozlanym specjalem, ani nie śmierdzi frytkami?

Niestety wszystko co Reda ma do zaoferowania to bistro-pizzerie z plastikowymi krzesełkami, gdzie raczej nie posiedzimy 2-3 godzin albo szumnie nazywane puby, posiadające specyficzny mikroklimat, który specjalnie do wizyt okazjonalnych nie zachęca.

Brakuje normalnego miejsca w spokojnym klimacie (np. w stylu jazz-owym), z przyciszoną muzyczką w tle, gdzie na spokojnie można się spotkać, pogadać, napić się kawy, zamówić piwo, kieliszek wina itd.

Puby rodem z początków lat 90-tych i klimatem jak z kebabiarni (potocznie nazywane mordowniami i posiadające takąż opinię wśród większości moich znajomych) specjalnie mnie nie pociągają.
:
Nie zgadzam się z Tobą. Ja często chodzę ze znajomymi do Pubów i nie powiedziałabym, że siedzę w jakiejś zaśmiardłej, zasikanej mordowni.
Chyba już dawno nie byłeś w redzkim Pubie bo w żadnym już nie śmierdzi fajkami bo jest zakaz palenia. A jak Ci się wystrój nie podoba bo masz do wyboru kilka pubów. Napisałabym dużo więcej, ale nie będę w tym wątku. Możesz to na pisac w wątku o Redzkich pubach, jest ich kilka..
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

redzianka pisze:a miejsce fajne,jasne w środku osiedla czemu to nie może być kawiarnia z deserem,kawą dla normalnych ludzi?cukiernie już mamy,pieczywo w budce też,więc po jakiego grzyba taki sklep?na pewno się długo nie utrzyma.czy Reda jest naprawdę taka biedna,tu tylko sklepy za 5zł się sprawdzają?
Pisaliśmy już o tym wiele razy. W Redzie po prostu takie miejsca umierają śmiercią naturalną. Sama nie wiem dlaczego.... Ale chocby Piwnica Cafe o której kiedyś dyskutowaliśmy.

Stoliczki są ( a przynajmniej były) u Malczewskich, są w Sabince czy w tej cukierni na Jana Pawła. Nigdy jeszcze nie widziałam, żeby ktoś siedział i pił kawę. Ludzie jak już wychodzą to chcą iśc na piwo czy napic się winka, czy soku , ale nie kawy czy herbaty. Może dlatego lokale bez koncesji na alkohol słabo ciągną
Awatar użytkownika
Aga85
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Myślę, że jeśli chce ktoś iść na kawe czy herbate lody ciastka to woli wsiąść w auto pojechać do Gdyni, Wejherowa, Pucka na spacer i wstąpić do przytulnej kawiarni. U nas w Redzie nie ma gdzie iść na spacer z dziećmi. Nasz Park to jedno wielkie bagno, mamy piekny las tylko ciężko się tam jeździ wózkiem. Możliwe że jak w końcu doprowadzą do jakiegoś konkretnego stanu nasz park to tam powstanie jakaś kawiarenka z lodami, ciastkami. Miejmy nadzieję;-)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Kawiarnie są problemem nie tylko Redy.W Gdyni też sporo kawiarni cienko ciągnie.To robią ceny.A zresztą zycie towarzyskie przeniosło się do dużych centrów handlowych.Przykład soboty i niedziele w Auchan.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Na początku myślałam, że może w Parku powstaną jakieś tzw "ogródki", ale teraz jestem prawie pewna, że nie. Woleli postawic jakiegoś grila, którego nikt nie będzie używał, bo niby jak, o ile w ogóle on przetrwa do lata.
Awatar użytkownika
Aga85
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

tego grila to nawet nie widziałam, ale myślę, że nawet jak by dotrwał do lata to i tak bym z niego nie skorzystała.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

a dlaczego by miał grill nie przetrwać?na razie go wywieżli i na wiosnę pewnie przywiozą.dlaczego sądzicie ,że nikt go nie będzie używał?jeden pokaże ,że można to i inni przyjdą.gorzej z tym błotem i kałużami dookoła,czy będzie gdzie usiąść.piszecie,że ludzie raczej wolą na piwko czy winko niż na kawę,może macie rację,ale żeby w niedzielę latem nie było gdzie na loda iść z dzieckiem?mówię o centrum osiedla,nie wiem może są jakieś miejsca.cukiernia na JP II w niedziele po południu zamknięta,ani loda ani ciacha do kawy nie kupisz,trochę to dziwne.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:Na początku myślałam, że może w Parku powstaną jakieś tzw "ogródki", ale teraz jestem prawie pewna, że nie. Woleli postawic jakiegoś grila, którego nikt nie będzie używał, bo niby jak, o ile w ogóle on przetrwa do lata.
no powiedzmy sobie jasno, tam jest za grząski grunt do tworzenia czegokolwiek, a ogródek to toalety, zaplecze kuchenne.

Ciężko w Redzie o dobre miejsce na kawiarnię
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Przejeżdżam dzisiaj Łąkową i faktycznie, tam jest cukiernia. Nie zauważyłem jej wcześniej. Jedliście stamtąd ciastka? Ceny jak wyczytałem wysokie a powiecie coś więcej, o jakości wyrobów?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

ta cukiernia to porażka... jakość wyrobów moim zdaniem gorsza niż przy Jana Pawła i w Sabince (gdzie ciastka francuskie potrafią czasem osiągać wielkiieeee rozmiary). Wylecą tak szybko jak przybyli.

a co do pubów, to nawet Fudzi Pub bynajmniej w mojej ocenie stracił wiele, po tym jak zostałem stamtąd "wyproszony" a inaczej rzecz ujmując prawie wypchnięty:) Na niewiele się to zdało owym panom, ale niesmak pozostał... 4 rosłych 30 latków i nas 2ka 23 latków...

Tropicana wydawała się być fajnym miejscem, choć wystrój iście redzki:) W Makassie nie byłem prawie 1,5 roku więc nie wypowiadam się, ma sporo klientów, więc może warto..:)

Z drugiej strony brak nam lokalu na poziomie, bo faktycznie, gdy przyjadą goście to nie ma gdzie ich zabrać w Redzie...
ODPOWIEDZ